Polish-Ukrainian High-Tech Hub 2017

8 grudzień 2017

Polska jest bramą dla ukraińskich startupów do Europy. Dzięki prawie 3 mld zł dostępnych w konkursie Start in Poland jesteśmy jednym z najlepszych miejsc na świecie dla tego typu projektów - mówił prezes PAIH, Tomasz Pisula w Kijowie podczas Polish-Ukrainian High-Tech Hub 2017 pierwszej konferencji branżowej, łączącej polskich inwestorów z ukraińskimi start-upami. Polish - Ukrainian High-Tech Hub 2017 to wspólna inicjatywa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Ministerstwa Rozwoju oraz Polish StartUp HUB.
Projekt Polish - Ukrainian High-Tech Hub 2017 umożliwia współpracę polsko-ukraińską w obszarze finansowania innowacji. W jej ramach wyselekcjonowane przez StartUP HUB Poland ukraińskie start-upy technologiczne oraz inwestorzy z Polski i Ukrainy nawiązują relacje biznesowe, które mogą zaowocować zwiększoną podażą innowacji w Polsce. To pierwszy tego typu projekt na Ukrainie. Spotkanie obu stron nastąpi podczas konferencji networkingowej, która odbędzie się 8 grudnia br. w Kijowie.
Projekt Polish-Ukrainian High-Tech Hub to efekt połączenia dwóch rodzajów oczekiwań: przedstawiciele środowisk ukraińskich innowatorów poszukują finansowania i szans wejścia na zachodnioeuropejskie rynki. Z drugiej strony, polski rynek Venture Capital (VC) szuka nowych, perspektywicznych celów inwestycyjnych. Korzyści płyną także dla państwa polskiego, które - dzięki tego typu przedsięwzięciom - otrzymuje zastrzyk specjalistycznych kompetencji, a wraz z nimi nowe miejsca pracy i wpływy podatkowe w szybko rosnących sektorach opartych o wiedzę.
W ramach projektu Polish-Ukrainian High-Tech Hub każdy ukraiński startup, innowator, wynalazca i autor innowacyjnego projektu mógł wziąć udział w naborze projektów i zyskać szansę na spotkanie w Kijowie z polskimi inwestorami. Jedynym warunkiem wstępnym udziału w selekcji, która trwała do 30 listopada, było wypełnienie formularza aplikacyjnego w języku angielskim. Do rywalizacji o możliwość spotkania się z przedstawicielami polskiego Venture Capital zgłosiło się ponad 100 start-upów z Ukrainy.

Największa grupę stanowiły projekty ICT (40%) oraz młode firmy, wyspecjalizowane m.in. w robotyce, urządzeniach medycznych i Internecie rzeczy. Wśród zgłoszeń znaleźli się również specjaliści od biotechnologii, a nawet twórcy rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego i kosmicznego.

Mat. prasowe: PAIH

Przeczytaj również:

Rejestracja handlowa otwarta dla Fruit Attraction 2024 i LIVEConnect

10 czerwiec 2024
rofesjonaliści z branży owocowo-warzywnej mogą teraz zakupić karnety dla zwiedzających na 16. edycję Fruit Attraction. Targi organizowane przez IFEMA MADRID i FEPEX odbędą się w dniach 8-10 października i po raz kolejny zgromadzą w Madrycie całą społeczność światowego przemysłu owocowo-warzywnego. Fruit Attraction oferuje różne możliwości wejścia, dostosowane do potrzeb odwiedzających. Od profesjonalnego karnetu jednodniowego (dziennego) do trzydniowego. »

Krajowe Mistrzostwa Kawy w Singapurze powracają do Specialty Coffee & Tea Asia, gdzie odbędą się pierwsze w historii SIGEP Asia

8 czerwiec 2024
Edycja już 26–28 czerwca 2024 r. w Sands Expo & Convention Center Singapore. SCTA jest obecnie częścią inauguracyjnego SIGEP Asia, pierwszej w historii azjatyckiej edycji wiodących na świecie włoskich międzynarodowych targów rzemieślniczych branży lodów, ciast, piekarni i kawy SIGEP, które mają gościć do 10 000 gości branżowych i kupujących oraz ponad 250 wystawców i marek z 20 krajów i regionów. »

Fruit Attraction ogłasza nową edycję konkursu Innovation Hub Awards

6 czerwiec 2024
Już kolejny rok Fruit Attraction organizuje nową edycję konkursu Innovation Hub Awards. Nagrody te, honorujące innowacyjność i przedsiębiorczość w branży owocowo-warzywnej, mają na celu wystawianie i współwystawianie firm, które zgłaszają najlepszy projekt, produkt lub usługę, kładąc nacisk na kryteria innowacyjności, zrównoważonego rozwoju, stosowanej technologii i wiedzy. Firmy biorące udział w Fruit Attraction 2024 zainteresowane uczestnictwem mogą to zrobić do 4 września »
Partnerzy