Misja Gospodarcza do Namibii, 3-10 października 2017

31 sierpień 2017
Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Johannesburgu, organizuje Misję Gospodarczą do Namibii w dniach 3-10 października 2017 r.
Program Misji przewiduje zorganizowanie spotkań biznesowych w największych ośrodkach przemysłowo-handlowych Namibii, Windhoek i Walwis Bay, jak również rozmów handlowych podczas Windhoek Industrial and Agricultural Show, międzynarodowych targów wielobranżowych, gromadzących najważniejsze przedsiębiorstwa namibijskie, jak również południowoafrykańskie i inne z krajów Południowoafrykańskiej Wspólnoty Rozwoju tzw. South African Development Community: Angola, Botswana, Lesotho, Malawi, Mozambik, Suazi, Tanzania, Zambia, Zimbabwe, Demokratyczna Republika Konga, Mauritius i Seszele .
W trakcie pobytu w Namibii członkowie Misji odbędą również rozmowy w wybranych instytucjach gospodarczych i ministerstwach, których zakres zostanie dopasowany do branż i zainteresowań uczestników Misji. Polskiej delegacji towarzyszyć będzie przedstawiciel Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu, w którego kompetencji znajdują się rynek Namibii.

Namibia posiada bogate złoża surowców mineralnych. Najbardziej wartościowe kopaliny wydobywane w Namibii to diamenty, uran, miedź, cynk, ołów, złoto, kadm, srebro i fluor. Jest również jednym z największych światowych producentów rudy uranowej i cynku. Kraj ten zajmuje czwarte miejsce na liście największych eksporterów minerałów nieopałowych w Afryce.

Podstawowe grupy towarowe w imporcie Namibii obejmują: paliwo, pojazdy, maszyny i urządzenia, farmaceutyki, wyroby przemysłu chemicznego oraz instrumenty lekarskie. Namibia to także znaczący importer żywności.
Głowni partnerzy handlowi Namibii z krajów UE to: Niemcy, Holandia, Belgia, Szwajcaria, Hiszpania, a także: RPA, Botswana, Angola, Chiny.
Warto odnotować duże zainteresowanie Namibii podjęciem współpracy gospodarczej w projektach inwestycyjnych w następujących sektorach gospodarki: budownictwo mieszkaniowe; przemysł wytwórczy; rolnictwo; przetwórstwo żywności; maszyny i urządzenia, irygacja, nawozy energetyka; sieci energetyczne, lokalne elektrownie, energia odnawialna transport i logistyka; przebudowa Walvis Bay największego portu w Namibii, budowa linii kolejowej; modernizacja portów lotniczych; współpraca w szkoleniu pilotów, kształceniu kadr dla lotnictwa. ochrona zdrowia; usługi medyczne sprzęt medyczny, zaopatrzenie szpitali, farmaceutyka turystyka.

Więcej informacji gospodarczych: https://www.sendspace.com/file/yok789
Ramowy program pobytu Misji KIG w Namibii obejmuje : program gospodarczy w Windhoek, w tym: Business Forum Polska-Namibia, rozmowy B2B polskich i namibijskich przedsiębiorców, spotkania w wybranych ministerstwach i instytucjach rządowych, spotkanie z przedstawicielami kół gospodarczych i biznesowych Namibii, program kulturalny, seminarium biznesowe w Wolvis Bay ważnym ośrodku portowym, z udziałem Gubernatora Prowincji Erongo oraz Izbami Gospodarczymi z Walvis Bay i Swakopmund, rozmowy B2B polskich i lokalnych przedsiębiorców, wizyta w porcie w Walvis Bay.

Kontakt: KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA - Biuro Współpracy z Zagranicą
Agnieszka Salamończyk - tel: 22 6309773, 516 178476, asalamonczyk@kig.pl
Elżbieta Wojtas – tel 22 6309752, ewojtas@kig.pl

Przeczytaj również:

Macfrut Academy, nowa lekcja wideo

17 wrzesień 2024
Profesor Bruno Mezzetti z Marche Polytechnic University opowie o wykorzystaniu markerów molekularnych, przewidywaniu genomicznym, nowych osiągnięciach w hodowli i o tym, w jaki sposób narzędzia bioinformatyczne mogą przyspieszyć innowację odmian. Nowa lekcja wideo na temat osiągnięć w produkcji truskawek, ze szczególnym uwzględnieniem sposobów poprawy i utrzymania ich jakości, zostanie opublikowana w czwartek 19 września o 17:00 czasu włoskiego (UTC+2). »

Rozwiń swój biznes w Egipcie na targach Pacprocess MEA

17 wrzesień 2024
pacprocess MEA, Międzynarodowa Wystawa Przetwórstwa i Pakowania na Bliskim Wschodzie i w Afryce, to kompleksowa i bardzo ukierunkowana wystawa, która odpowiada na wymagania sektorów żywności, napojów, słodyczy, piekarni, farmaceutyków, kosmetyków, dóbr nieżywnościowych i przemysłowych w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki. Targi gromadzą lokalnych i międzynarodowych interesariuszy branży z całego łańcucha wartości, aby zaprezentować najnowocześniejsze technologie i nawiązać partnerstwa. »

XI Food Safety Congress

17 wrzesień 2024
Wyspecjalizowane prelekcje, ciekawe panele dyskusyjne oraz możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami branży żywnościowej to zasadnicze elementy Kongresu Bezpieczeństwa Żywności. Ponadto wydarzenie jest doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów biznesowych. Organizatorem Kongresu jest International Featured Standards (IFS), instytucja odpowiedzialna za powszechnie uznawaną na świecie certyfikację zapewnienia jakości i bezpieczeństwa produktów oraz PPH Ewa BIS Sp. z o.o. »
Partnerzy