Producent przetworów z Dąbrówki z kolejną inwestycją

15 czerwiec 2018
5.000 m kw. – tyle powierzchni będzie liczyła nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa, która powstaje w pobliżu trasy S11 pod Poznaniem. Inwestorem jest Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dąbrówka – regionalny producent i dystrybutor przetworów warzywno-owocowych, a generalnym wykonawcą firma W.P.I.P. ze Swarzędza.
Estetyczny i nowoczesny w wyglądzie budynek o kubaturze prawie 35.000 m sześc., który powstaje w Dąbrówce (gm. Dopiewo, woj. wielkopolskie), to nowa hala produkcyjno-magazynowa budowana na zlecenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Dąbrówka. 
Szklana fasada i jasna elewacja znajdująca się na froncie obiektu przeznaczona będzie pod biura i pomieszczenia socjalne. Pozostała część, wykończona grafitowymi płytami kompozytowymi, dedykowana jest pod  działalność magazynowo-produkcyjną. W tej części budynku znajduje się 11 bram z przeszklonymi pasami. Docelowo w części magazynowej może pracować 70 osób na jednej zmianie, a w biurze – 30 osób. Obiekt będzie przeznaczony pod wynajem.
To już druga inwestycja realizowana dla RSP Dąbrówka przez W.P.I.P., generalnego wykonawcę inwestycji przemysłowych ze Swarzędza. W 2016 r. powstała podobna, ale nieco mniejsza, hala o łącznej powierzchni 3.400 m kw. i wartości ponad 8 mln zł.
Zakończenie prac i oddanie do użytku obecnie budowanego obiektu przewidziano na koniec wakacji.
Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Dąbrówce zatrudnia 25 osób, zrzesza 32 członków. Działalność spółdzielni jest oparta na produkcji roślinnej na areale 340 ha. RSP sprzedaje przetwory owocowo-warzywne, jak również produkty rolne. Spółdzielnia założona została w październiku 1950 r., na bazie byłej resztówki Państwowego Funduszu Ziemi.

Mat. prasowe: W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. k.

Przeczytaj również:

POLECO 2024 – biznesowe wydarzenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

6 listopad 2024
Targi POLECO 2024 potwierdziły swój status kluczowego wydarzenia biznesowego w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, przyciągając ponad 5000 uczestników gotowych nawiązać wartościowe kontakty handlowe oraz wymienić się wiedzą o najnowszych trendach i technologiach w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wystawcy z 10 krajów zaprezentowali innowacyjne rozwiązania – od zaawansowanych maszyn do segregacji i recyklingu »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID

5 listopad 2024
Przeprowadzone testy na terenie zakładu wyrobów spożywczych potwierdziły, że technologia RFID sprawdzi się w optymalizacji procesu inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach. Szacunki wskazują, iż przy liczbie 10 tys. środków trwałych do zinwentaryzowania metodą tradycyjną potrzeba 30 pełnych dni, a za pomocą RFID 2 dni, natomiast samo tworzenie raportu zajmie 5 min przy 5 dniach metodą ręczną. »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID na przykładzie producenta spożywczego

5 listopad 2024
Wiodący producent wyrobów spożywczych powierzył firmie ISS RFID przeprowadzenie testów systemu RFID w obszarze produkcyjnym, magazynowym i biurowym. Ich celem było zbadanie środowiska dla funkcjonowania technologii RFID i sprawdzenie możliwości optymalizacji obszaru inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi. Testy, których wyniki przedstawiono w 3. kwartale br., potwierdziły zasadność wdrożenia technologii radiowej. »
Partnerzy