W szybkim tempie rośnie liczba uczestników Macfrut.

7 czerwiec 2014

Po pozytywnych wynikach uzyskanych w 2013 roku (24 800 zwiedzających, wystawcy z ponad 35 krajów), na międzynarodowych targach sektora warzywno-owocowego, zaplanowanych na 24-26 września w Cesenie (Włochy), potwierdzona zostaje obecność gości z ubiegłych lat oraz pojawia się kilku znakomitych nowych wystawców. Utwierdza to podwójną rolę pełnioną przez targi: reprezentowanie całego sektora oraz konfrontację na poziomie międzynarodowym.
Na targach w roli wystawców zaprezentuje się wiele krajów i operatorów: powrócą ze swoimi stoiskami Brazylia, Chiny, Republika Dominikańska, Tunezja, Francja, Egipt, Turcja, podczas gdy inne kraje będą gościły na targach po raz pierwszy, w tym m.in. Meksyk.
Oprócz tego, dzięki intensywnej aktywności biura ds. zagranicznych Macfrut, na targach pojawią się liczni zwiedzający, będący profesjonalistami sektora, przybywający z całego świata, a przede wszystkim z basenu Morza Śródziemnego: począwszy od Algierii po Tunezję, Maroko, a na Egipcie skończywszy.
Istotne miejsce na pierwszym planie zajmą również operatorzy z Europy Wschodniej, a w szczególności z Bałkanów, a także z Rosji, którą na targach w Cesenie reprezentować będzie wyselekcjonowana grupa wykwalifikowanych operatorów.
Macfrut utorowały również uprzywilejowany kanał komunikacyjny z Australią i Afryką Południową, których oficjalne delegacje w Cesenie będą, według oczekiwań, protagonistami spotkań dwustronnych. „Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym, jak do tej pory przebiegają zapisy”, podkreśla prezes CesenaFiera, Domenico Scarpellini, „to namacalna oznaka, że choć jest to trudny okres dla gospodarki w wielu rejonach świata, to nasz sektor jest prężny, a nasze targi są dla niego ważnym punktem odniesienia”.
Międzynarodowy charakter i wiele tematów jak zawsze zostaną zapewnione przez liczne konferencje. Na targach Macfrut 2014 poruszone zostaną z wyprzedzeniem tematy, wokół których obracać się będzie Expo 2015, a dodatkowo zorganizowane zostanie seminarium ad hoc poświęcone konieczności „dobrej produkcji, aby żywić lepiej”, co będzie swego rodzaju przygotowaniem do wielkiego mediolańskiego wydarzenia, jakie odbędzie się za niespełna rok.
Dalsze informacje: www.macfrut.com

Przeczytaj również:

Nowe zapotrzebowanie na powierzchnię na targach FRUIT LOGISTICA 2025

17 lipiec 2024
Duże zainteresowanie wystawców, zwłaszcza z Azji, skłoniło wiodące na świecie targi produktów świeżych do rozważenia dalszej ekspansji. Zapotrzebowanie na powierzchnię wystawienniczą na targach FRUIT LOGISTICA 2025 jest tak duże, że ich organizator rozważa dalszą rozbudowę o nowe hale na terenie targów Messe Berlin. Udział chińskich wystawców był już na rekordowym poziomie w 2024 r., a w 2025 r. może być jeszcze wyższy. »

Globalny handel przygotowuje się dla ASIA FRUIT LOGISTICA

17 lipiec 2024
Ponad 600 wystawców z około 38 krajów i regionów zarejestrowało się już, aby zaprezentować swoją ofertę na najważniejszym azjatyckim wydarzeniu poświęconym świeżym produktom. ASIA FRUIT LOGISTICA ponownie pojawi się w Hongkongu w dniach 4–6 września 2024 r., skupiając światowy biznes świeżych owoców i warzyw oraz prezentując cały łańcuch wartości. Na niecałe dwa miesiące do otwarcia, powierzchnia wystawiennicza jest prawie wyprzedana. »

POLAGRA 24 - Mistrzowie Smaku wracają

11 lipiec 2024
Od wielu lat POLAGRA jest platformą dla branży gastronomicznej. To na niej odbywa się finał Kulinarnego Pucharu Polski, a pod okiem jurorów swoje umiejętności nabywają uczniowie szkół gastronomicznych. Zdanie klientów jest w gastronomii równie ważne jak ocena profesjonalistów. Najsmaczniej gotującego kucharza w poszczególnych województwach wyłoni plebiscyt „Mistrzowie Smaku” organizowany przez Polska Press Grupa. »
Partnerzy