Rozpoczyna się odliczanie dla Macfrut Digital

28 sierpień 2020
Liczby pierwszych i jedynych cyfrowych targów branży świeżych produktów, które odbędą się w dniach 8-10 września, są ogromne: 530 powierzchni wystawienniczych, z których 40% będzie gościć firmy zagraniczne, 600 zarejestrowanych do tej pory kupców z całego świata i 4000 zarejestrowanych odwiedzających, z czego 70% pochodzi z zagranicy.

Zbliża się pierwsza edycja Macfrut Digital, wirtualnych targów branży świeżych produktów, które odbędą się w dniach 8-10 września 2020 r. Liczby odnotowane do tej pory, zaledwie kilka dni przed oficjalnym otwarciem, dowodzą, że była to dobra decyzja: 530 lokali wystawienniczych zostało sprzedanych 400 wystawcom (w momencie rozpoczęcia imprezy docelowo było 200 jednostek, co daje łącznie 150 wystawców), rejestracje zostały wyprzedane, a firmy zostały umieszczone na liście oczekujących, a wielu zagranicznych uczestników to 40% wystawiających firm i 600 kupujących, którzy już zarejestrowali się na platformie, w tym 550 z zagranicy. 
Najbardziej uderzające liczby dotyczą uczestników zagranicznych. Prawie jeden na dwóch wystawców pochodzi z zagranicy, na czele z Chinami z aż 87 wystawcami, dzięki współpracy z ATPC (Centrum Promocji Handlu Rolnego), organem promocyjnym chińskiego Ministerstwa Rolnictwa i Spraw Wsi, który był jedenym ze zwolenników wydarzenia. Oprócz Chin, w „Pawilonie Kraju”, międzynarodowym pawilonie, który został dodany do dziewięciu pierwotnie planowanych pawilonów, będzie kilka wspólnych stoisk. Zarejestrowani uczestnicy pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej (Kolumbia, Chile i Dominikana), Europy (Belgii, Francji, Niemiec, Grecji, Holandii, Hiszpanii i Szwajcarii). Nie zabraknie także uczestników z Europy Wschodniej (Albanii, Bułgarii i Ukrainy).

Wystawcy będą mieli uprzywilejowany kanał, w którym będą mogli „komunikować się” z 600 kupcami, którzy już zarejestrowali się na platformie (550 z zagranicy i 50 z Włoch) oraz organizować spotkania B2B. W rzeczywistości Macfrut Digital będzie oferował dwa poziomy interakcji: jeden dla zwiedzających, którzy będą mogli zwiedzać wirtualne stoiska, komunikować się ze sobą, prosić o informacje i nawiązywać kontakt w celu umówienia spotkań biznesowych, a drugi dla wystawców, którzy będą mogli planować spotkania B2B z kupującymi za pomocą zaprogramowanego programu. Dostęp do Macfrut Digital można uzyskać z dowolnego urządzenia internetowego (PC lub smartfon), natomiast spotkania B2B będą dostępne online, ale tylko z komputera PC, za pośrednictwem dedykowanego łącza udostępnionego przez personel.

Dostęp do platformy Macfrut Digital jest możliwy po rejestracji, która jest bezpłatna. Na dzień dzisiejszy zarejestrowało się już ponad 4000 odwiedzających, z czego 70% pochodzi z zagranicy. W ciągu ostatnich kilku dni liczba zgłoszeń do udziału wzrosła wykładniczo. Dlatego osoby zainteresowane udziałem powinny jak najszybciej zarejestrować się, aby zapewnić sobie udział, pamiętając, że dopuszczalna jest maksymalna liczba 30 000 odwiedzających.

Renzo Piraccini, prezes Macfrut, wyjaśnia: „Rozpoczęliśmy nową przygodę i możemy śmiało powiedzieć, że sektor owoców i warzyw zareagował wyjątkowo dobrze. Wierzymy, że jesteśmy pionierami w realizacji projektu, który ma ogromny potencjał, który jeszcze kilka miesięcy temu był niewyobrażalny. Fakt, że stan zagrożenia zdrowia trwa, powodując poziom niepewności na szczeblu międzynarodowym, pokazuje, że podjęliśmy właściwą decyzję, która zmieniła sposób, w jaki podchodzimy do sektora”.

Przeczytaj również:

Fairtrade uruchamia Virtual Agrofood & Plastprintpack Africa 2020

17 wrzesień 2020
Czterodniowe wydarzenie cyfrowe ma stanowić platformę do cennych kontaktów biznesowych między wiodącymi światowymi producentami i największymi kupcami z afrykańskiej branży rolno-spożywczej i plastprintpack. Oferuje platformę matchmakingową wspieraną przez AI. Każdy wystawca ma swój profil i logo oraz zdjęcie przedstawiciela stoiska jako część wirtualnego stoiska, z którego może pokazywać filmy, prezentować produkty, rozmawiać z gośćmi »

VII edycja WorldFood Poland, 20-22 kwietnia 2021

16 wrzesień 2020
Rok 2020 okazał się trudny dla wielu branż gospodarczych, jednak jak pokazuje historia każdy kryzys to nowe rozdanie kart. Warto już teraz zaplanować ścieżkę odbudowy marki i skorzystać z możliwości nawiązania biznesowych relacji podczas największych targów biznesowych branży spożywczej. Największym atutem targów WoldFood Poland jest możliwość bezpośredniego kontaktu producentów, przetwórców i handlowców. »

Macfrut Digital, challenge won

14 wrzesień 2020
More than 32,000 participants, 18,164 individual visitors, 208,000 pages viewed, 49% of visitors from abroad. Piraccini: ‘An outstanding result. We will decide the future of the project together with sector professionals.’ The platform will be open throughout September. Macfrut Digital is a highly innovative project, visionary in some respects: all participants had the opportunity to fully appreciate its huge potential with regard to both business and communication aspects.’ »
Partnerzy