Interpoma Startup Award nominowała finalistów

12 listopad 2020
Innowacja, technologia, cyfryzacja: to kluczowe słowa nowego formatu cyfrowego Bolzano / Bozen Exhibition Centre poświęconego branży jabłkowej, Interpoma Connects - Digital Days for the Apple Economy, zaplanowanych na 19 i 20 listopada. Oprócz Kongresu Interpoma i Interpoma Business Match, w ramach drugiej inicjatywy dwudniowego programu, bohaterami najbardziej innowacyjnych realiów międzynarodowej panoramy rolniczej będzie Interpoma Startup Award.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele startupów odpowiedziało na zaproszenie Bolzano / Bozen Exhibition Centre i WhatAVenture do udziału w wirtualnej przestrzeni poświęconej wysokiej jakości innowacjom w branży rolno-jabłkowej, która pozwoli profesjonalistom i liderom opinii poznać najnowsze nowości w branży i nawiązywanie nowych relacji biznesowych. Jest 13 rzeczywistości, które zdobyły możliwość wirtualnej obecności i będą walczyć o nagrodę Interpoma Startup Award, nagrodę dla najlepszego startupu. 20 listopada od godz. do 18:00 13 wybranych startupów zaprezentuje się online przed jury złożonym z ekspertów: będą mieli dwie minuty na prezentację i trzy minuty na pytania i odpowiedzi przed jury. Następnie jury złożone z ekspertów oceni i nominuje zwycięzcę, któremu przysługuje bezpłatne stoisko na targach Interpoma 2021 w dniach 4-6 listopada.

Oto 13 finalistów startupów:

XFARM to włoski startup, który stawia na cyfryzację rolnictwa, dostarczając innowacyjne narzędzia, które mogą wspierać producentów i profesjonalistów w łańcuchu dostaw w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Jego atuty to łatwość obsługi, intuicyjność i doskonałe dopasowanie do realiów rolniczych. Cyfrowy ekosystem obejmuje aplikację, panel analityczny oraz linię czujników IoT.

AGRANIMO (Niemcy) produkuje bezprzewodowe czujniki mikroklimatu działające w czasie rzeczywistym i zapewnia platformę do analizy danych i wizualizacji w celu zwiększenia produktywności gospodarstw i dostosowania się do klimatu w łańcuchu dostaw produktów rolno-spożywczych.

AGROROBOTICA (Włochy) zaprojektowała SpyFly, zrobotyzowany system monitorowania, który pomaga rolnikowi monitorować swoje uprawy w czasie rzeczywistym, zmniejszając jego obecność na polu. Każda pułapka SpyFly jest niezależnie zasilana przez panele słoneczne i oprócz przyciągania, wychwytywania i rozpoznawania szkodników jest w stanie zebrać szereg danych atmosferycznych, które po skorelowaniu z zarejestrowanymi zjawiskami ataków mogą tworzyć modele behawioralne i predykcyjne.

ODIS to młody start-up z Południowego Tyrolu (Włochy), który opracowuje i sprzedaje innowacyjne rozwiązania w zakresie nawadniania i rolnictwa. Oferuje czujniki i urządzenia zasilane bateryjnie, które umożliwiają zdalne sterowanie i monitorowanie z poziomu smartfona. Ich rozwiązanie jest przydatne do optymalizacji nawadniania i zapewnienia optymalnych wyników z dużej odległości, oszczędzając czas i troskę rolników.

SOUTH AGRO to włoski startup zajmujący się produkcją biostymulatorów pozyskiwanych z ekstraktów z wodorostów w celu poprawy jakości i ilości plonów dzięki zwiększeniu odporności roślin na stres klimatyczny.

BRIOAGRO (Hiszpania) to narzędzie dostosowane do potrzeb rolników. Dzięki 24-godzinnemu systemowi monitorowania rolnik otrzymuje w czasie rzeczywistym informacje o głównych zmiennych, w których może interweniować, aby ulepszyć swoje uprawy i zintegrować je z rolniczymi systemami nawadniającymi.

AGRIN (Włochy) to multidyscyplinarna grupa profesjonalistów (agronomów, biologów, inżynierów i chemików), których pasją jest znajdowanie rozwiązań w celu maksymalizacji ekonomicznej, środowiskowej i społecznej trwałości rolnictwa, przemysłu i przemysłu rolnego. Liczne badania wykazały, że jednym z głównych źródeł zanieczyszczenia wód powierzchniowych i gruntowych jest nieodpowiednie mycie opryskiwaczy i ciągników. Opracowany przez nich system może rozwiązać ten problem w zrównoważony sposób.

PIXOFARM to austriacka aplikacja mobilna, która wykonując zdjęcia wielu jabłek, pozwala na bieżąco uzyskiwać informacje o stanie owoców oraz prognozować wyniki końcowe, mając stałą kontrolę.

SENORICS to high-tech spin-off Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie (Niemcy). Specjalizując się w projektowaniu i produkcji optycznych rozwiązań spektroskopowych do zastosowań masowych, zastosowali tę technologię również w rolnictwie, w szczególności po to, aby umożliwić producentom i dystrybutorom jabłek określenie idealnego okna zbiorów i idealnego dojrzewania ich jabłek.
TRAPVIEW to platforma do monitorowania i prognozowania szkodników owadzich opracowana przez słoweńską firmę Efos. Zautomatyzowane pułapki elektroniczne umożliwiają skuteczne monitorowanie owadów i są prawie bezobsługowe.

BIOLOGIK-SYSTEMS (Włochy) opracowało i opatentowało technologię, która szanuje zasadę gospodarki o obiegu zamkniętym i pozwala na recykling składników odżywczych w postaci kompostu i produkcję energii cieplnej bez spalania. Technologia jest rozwiązaniem przyjaznym dla użytkownika, ekonomicznym i ekologicznym. Startup jest jednym z pionierów systemów odzysku ciepła z kompostu tworzących idealne rozwiązanie pod klucz do uprawy owoców, winogron i oliwek.

SEMIOS (Kanada) to platforma do zarządzania uprawami oferująca pełen zakres usług. Zapewnia dane o uprawach i narzędzia do zarządzania szkodnikami w czasie rzeczywistym oraz pomaga rolnikom w zarządzaniu szkodnikami, chorobami, mrozem i nawadnianiem. Potężna bezprzewodowa sieć czujników w koronie, dozowników feromonów o zmiennej prędkości i fotopułapek z automatycznym zliczaniem szkodników zapewnia rolnikom narzędzia do przewidywania i reagowania na stan owadów, chorób i stanu drzew w czasie rzeczywistym.

FRESH AGRICULTURE TECHNOLOGIES (Serbia) opracowała pierwszego konsultanta ds. Sztucznej inteligencji w dziedzinie agronomii cyfrowej, MapMyApple. MapMyApple pomaga małym i średnim plantatorom jabłek przewidywać szkodniki i choroby na czas (7 dni wcześniej) i oszczędzać pieniądze poprzez optymalizację liczby oprysków. MapMyApple jest dostępne na rynku za pośrednictwem Google Play i sklepu Apple.

W celu uzyskania dalszych informacji:www.fierabolzano.it/en/interpoma/event/interpoma-future-hub

Biuro prasowe Interpoma

Przeczytaj również:

Peru jest honorowym gościem „Asia Fruit Logistica ON 2020”

18 listopad 2020
Azja jest trzecim co do wielkości rynkiem dla peruwiańskiego przemysłu rolno-spożywczego. Winogrona, żurawina, awokado i mandarynki to najlepsze świeże peruwiańskie produkty importowane do Azji. Peru po raz kolejny będzie oficjalnym krajem partnerskim wirtualnej edycji targów świeżej żywności „Asia Fruit Logistica ON”. Według PROMPERÚ, peruwiańskiej Komisji ds. Promocji Eksportu i Turystyki (PROMPERÚ) uważane za najważniejsze tego typu targi w Azji, odbywające się w dniach 18–20 listopada. »

16 listopada otwarto drugą wystawę internetową 21Food

18 listopad 2020
Okres wystawienniczy trwa od 16 listopada do 20 listopada. Krajowe i zagraniczne firmy produkujące wysokiej jakości żywność i składniki żywności prezentują stoiska internetowe i nowe produkty. Wystawa obejmuje 2 hale tematyczne, 3 hale regionalne, prawie 400 światowych wystawców i ponad 1000 kategorii produktów. Ponad 50 zagranicznych mediów nadal relacjonuje całą wystawę. Wśród wystawców m.in.: COFCO, Greensnow, Xianyangyang, Tianjiao, Jiahua, Xiangchi, Lihua, Aipu, Futaste, Bright moon, Meihua, Fufeng, »

Wirtualny handel nowej generacji, 23-27 listopada 2020

12 listopad 2020
Fource to najbardziej wszechstronna na świecie platforma zaopatrzeniowa dla przemysłu spożywczego, umożliwiająca poszukiwanie i import cennych surowców oraz produktów o wartości dodanej z Turcji, która słynie z produktów rolnych. Ponad 50 wiodących marek z Turcji będzie dostępnych online na jednej platformie cyfrowej. Show ma na celu odwiedzenie ponad 2500+ krajowych i międzynarodowych profesjonalnych nabywców z ponad 90 krajów. »
Partnerzy