Rozwiązania chroniące przed gradem i nadmiernym upałem

11 listopad 2020

Ekstremalne warunki pogodowe stają się coraz częstsze i hodowcy nie mają na nie wpływu. Ponadto, inne potencjalne zagrożenia wynikają z globalnego ocieplenia, takie jak nadmierne napromieniowanie, silny wiatr i inne czynniki, które mogą mieć decydujący wpływ na fizjologię winorośli, cykle wzrostu i jakość zebranych winogron.
Dlatego firma Arrigoni opracowała całą gamę zabezpieczeń przeciwgradowych, zwanych „fartuchami”, skutecznych również przed różnymi innymi zagrożeniami typowymi dla uprawy winorośli. Przede wszystkim, oprócz aktywnej ochrony przed gradem, oferuje również doskonałe rozwiązania w walce z silnym nasłonecznieniem, jednocześnie ułatwiając stworzenie idealnego mikroklimatu i lepszych warunków uprawy winorośli zagrożonych zbyt wysokimi temperaturami.

Po drugie, system wykorzystuje strukturę zabezpieczającą kiść winogron, a akcesoria są również zaprojektowane tak, aby zapewnić, że siatka pozostanie przymocowana do samej konstrukcji. Kolejną zaletą tego systemu jest jego wyjątkowa elastyczność: siatkę można bardzo łatwo otwierać i zamykać podczas prac rolniczych, co upraszcza proces przycinania w okresie zimowym.
Skuteczność tych rozwiązań została wykazana w terenie. Emis France, wyłączny dystrybutor Arrigoni w kraju zaalpejskim, przeprowadził testy techniczne winnic Château Peyroutas w Saint-Émilion w regionie Bordeaux. Na tym obszarze, który szczyci się wybitną uprawą winorośli - jako pierwszy na świecie sklasyfikowany jako dziedzictwo UNESCO ze względu na swoje winnice - producenci musieli radzić sobie ze zmianami klimatu i ekstremalnie wysokimi temperaturami w ostatnich latach w okresie dojrzewania winogron, kiedy to związki decydujące o kształtuje się i wyważa przyszła jakość wina.W szczególności na owocowość, aromat, kwasowość i stosunkowo niską zawartość alkoholu, charakterystyczne cechy win Bordeaux w (dawnym) chłodnym klimacie, negatywnie wpływają wysokie temperatury dojrzewania.

Wina o dużej zawartości etanolu powodują szereg niedogodności zarówno dla producenta, jak i konsumenta. Ta wysoka zawartość cukru, przekształcona następnie w etanol przez drożdże, powoduje, że wina są bardziej alkoholowe, zwiększając percepcję ciepła, zmieniając percepcję złożoności aromatów wina oraz zmniejszając intensywność i stabilność koloru.Obecnym trendem na świecie jest spożywanie napojów o niskiej zawartości alkoholu i podwyższonym stężeniu antyoksydantów.Aby skutecznie rozwiązać ten problem, pomyślnie przetestowano systemy cieniujące Iride Bayco® i Iride Multi Pro Extra - zaprojektowane w celu ochrony przed ekstremalnym nasłonecznieniem, gradem i atakami os.

Sebastien Moulias, dyrektor sprzedaży Emis France, wyjaśnia: „System Arrigoni chroni przede wszystkim winorośl przed gradem i wysokimi temperaturami. Jest również prosty i łatwy w użyciu. Trwają dalsze badania i wkrótce pojawią się nowe innowacje w tym zakresie ”. „Po pozytywnych wynikach uzyskanych podczas prób polowych”, dodaje Benjamin Banton z Banton & Lauret, „będziemy polegać na Emis France w zakresie ochrony naszych winnic przed suszą. Każdy rok jest inny i szczególnie w tym roku zauważyliśmy, że naprawdę potrzebujemy jakości i wydajności siatek Arrigoni ”.

Pełne wideo z testów terenowych z napisami jest dostępne pod następującym linkiem: Wideo

Ekrany ochronne przeciwgradowe: Iride, Fructus i Scirocco

System fartuchów występuje w różnych rozwiązaniach zaprojektowanych i zaprojektowanych tak, aby dostosować się do każdego terenu i dowolnej szerokości geograficznej, w zależności od potrzeb. Iride Due to odporna na ścieranie siatka przeciwgradowa z podwójnym splotem, bocznymi wzmocnieniami, otworami 7,1 x 6,2 mm i ciemnozielonym kolorem. Niewielka elastyczność tego typu siatki sprawia, że ​​można ją dostosować i nadaje się nie tylko do ochrony winorośli, ale także do tuneli i szklarni. Iride Multi pro Extra to gęsta siatka przeciwgradowa z otworem o wymiarach 7,1 x 1,7 mm i krystalicznym kolorem. Małe otwory poprawiają mikroklimat i mogą chronić winogrona przed atakami os podczas dojrzewania. Iride Bayco® dzięki dodatkowi przędzy Bayco® jest również monofilamentową siatką przeciwgradową, która umożliwia montaż siatki w winnicy poprzez doczepienie Bayco® do metalowych akcesoriów.

Uzupełnieniem systemu ochrony winorośli jest seria Fructus, specjalna linia tkanych siatek z monofilamentu polietylenowego o wysokiej wytrzymałości. 3120 TG Fructus Mimetic 2,6 / 3 to siatka przeciwgradowa o splocie leno. Ma otwór o wymiarach 7,1 x 3 mm i szary kolor dla efektu kamuflażu. Nieelastyczna nić ze splotem tekstylnym zapewnia wysokie napięcie na dużych odległościach. 3120NE Fructus 2,6 / 3 to kolejna wersja siatki przeciwgradowej o splocie monofilamentowym leno, zapewniająca wysokie napięcie na dużych odległościach. Wreszcie 3050NE Scirocco 50 Black to czarna osłona przeciwwiatrowa, która zapewnia 40% zacienienia. Dzięki otworom o wymiarach 0,97 x 1,39 mm chroni przed owadami, osami i Drosophila suzukii.

Przeczytaj również:

Peru jest honorowym gościem „Asia Fruit Logistica ON 2020”

18 listopad 2020
Azja jest trzecim co do wielkości rynkiem dla peruwiańskiego przemysłu rolno-spożywczego. Winogrona, żurawina, awokado i mandarynki to najlepsze świeże peruwiańskie produkty importowane do Azji. Peru po raz kolejny będzie oficjalnym krajem partnerskim wirtualnej edycji targów świeżej żywności „Asia Fruit Logistica ON”. Według PROMPERÚ, peruwiańskiej Komisji ds. Promocji Eksportu i Turystyki (PROMPERÚ) uważane za najważniejsze tego typu targi w Azji, odbywające się w dniach 18–20 listopada. »

16 listopada otwarto drugą wystawę internetową 21Food

18 listopad 2020
Okres wystawienniczy trwa od 16 listopada do 20 listopada. Krajowe i zagraniczne firmy produkujące wysokiej jakości żywność i składniki żywności prezentują stoiska internetowe i nowe produkty. Wystawa obejmuje 2 hale tematyczne, 3 hale regionalne, prawie 400 światowych wystawców i ponad 1000 kategorii produktów. Ponad 50 zagranicznych mediów nadal relacjonuje całą wystawę. Wśród wystawców m.in.: COFCO, Greensnow, Xianyangyang, Tianjiao, Jiahua, Xiangchi, Lihua, Aipu, Futaste, Bright moon, Meihua, Fufeng, »

Interpoma Startup Award nominowała finalistów

12 listopad 2020
Przestrzeń dla jakościowych innowacji w Interpoma Connects - Digital Days for the Apple Economy, spotkanie cyfrowe poświęcone jabłku, zorganizowane przez Bolzano / Bozen Exhibition Centre w dniach 19 i 20 listopada. Wśród inicjatyw, które odbędą się w ciągu dwóch dni, jest Interpoma Startup Award, dedykowana najbardziej innowacyjnym startupom z branży rolno-jabłkowej, której zwieńczeniem będzie internetowa ceremonia wręczenia nagród, w której weźmie udział 13 firm wybranych jako finaliści. »
Partnerzy