Międzynarodowy Rok Owoców i Warzyw 2021

4 styczeń 2021

FAO właśnie ogłosiło Międzynarodowy Rok Owoców i Warzyw.W ciągu 2021 r. Na całym świecie zostanie zorganizowanych kilka działań i wydarzeń w celu podniesienia świadomości na temat kluczowej roli owoców i warzyw w zdrowym odżywianiu i bezpieczeństwie żywnościowym, a także znaczenie ograniczenia strat i marnotrawstwa żywności oraz promowania zrównoważonej produkcji owoców i warzyw. Dążenie do zdrowszej diety przy jednoczesnym zwiększeniu zrównoważonej produkcji żywności jest celem, do którego już się przyczynia rozwijający się sektor mediów. Coraz więcej owoców i warzyw jest uprawianych w podłożach uprawowych, ponieważ pomaga to osiągnąć ten cel i kilka innych:

 Rosnące media przyczyniają się do zaspokojenia rosnącego światowego zapotrzebowania na owoce i warzywa, gwarantując bezpieczeństwo żywnościowe oraz ograniczając straty i marnotrawstwo żywności.

 Gdy podłoża uprawowe są używane w chronionych systemach uprawy, warunki pogodowe mają mniejszy wpływ.

 Niezbędny nakład nawozów, środków ochrony roślin i wody na ilość zebranych produktów jest znacznie niższy niż w rolnictwie polowym. Podłoża uprawowe mogą często omijać niebezpieczeństwa wielu chorób przenoszonych przez glebę, zwykle rozwijających się pod wpływem metod uprawy pod wysokim ciśnieniem na otwartym polu.

 Zmniejszony ślad użytkowania gruntów to kolejna zaleta uprawy bezglebowej.

 Warunki pracy są korzystniejsze, potrzeba mniej pracy w porównaniu z uprawą tych samych roślin w ziemi.

 Zastosowanie podłoży uprawowych umożliwia również ogrodnictwo na obszarach, na których konwencjonalna uprawa na otwartym polu jest niemożliwa z punktu widzenia klimatu lub ekonomicznie nieopłacalna.

Growing Media Europe AISBL

Przeczytaj również:

Ponad 6000 prac na konkurs Marlene

10 grudzień 2020
15 listopada zakończył się międzynarodowy konkurs cyfrowy, który angażował konsumentów w tworzenie „dzieł sztuki” z okazji 25-lecia Marlene®. Zaangażowane były także szkoły artystyczne. Rozpoczęło się odliczanie do ogłoszenia finalistów i zwycięzcy. Ponad 6 000 zdjęć z 36 krajów i 25 000 polubień otrzymanych przez galerię na stronie 25.marlene.it, która zawiera wszystkie „dzieła sztuki”, które przybyły do Terlano. Najwyżej ocenione dzieła sztuki będą pojawiać się w wizerunku firmy Marlene® przez cały rok obchodów 25-lecia. »

Nowy termin targów, TSW 23-24 kwietnia

26 listopad 2020
Organizatorzy Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w trosce o bezpieczeństwo uczestników oraz utrzymanie wysokiej jakości, zdecydowali o zmianie terminu TSW 2021. Wydarzenie pierwotnie planowane na styczeń 2021 odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2021 r. Zmiana terminu ma pozwolić osiągnąć uczestnikom optymalne korzyści przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznych warunków udziału w imprezie. Decyzja o zmianie terminu TSW zapadła po odbytych konsultacjach z wystawcami, partnerami i przedstawicielami branży sadowniczo-warzywniczej. »

Od kreatywnej komunikacji po prognozę zbiorów za pośrednictwem aplikacji

25 listopad 2020
Spektrum tematów pierwszej cyfrowej edycji Digital Days for the Apple Economy było tak różnorodne, jak publiczność. W dniach 19 i 20 listopada 1.000 uczestników z ponad 50 krajów śledziło wydarzenia i współpracowało ze sobą podczas cyfrowego wydarzenia, udowadniając, że nowe formaty wydarzeń cyfrowych mogą stworzyć miejsce spotkań dla międzynarodowej gospodarki i utrzymać ważną wymianę między operatorami. Sercem cyfrowego programu wydarzenia był oczywiście światowej sławy kongres Interpoma. »
Partnerzy