W dniach 10 i 11 stycznia 2018 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się VIII edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. TSW to największa branżowa impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z branży ogrodniczej.
Na 18 000 metrach kwadratowych ponad 320 wystawców zaprezentuje bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, artykuły wspierające produkcję ogrodniczą. Udział w Targach wezmą firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, producenci dostarczający maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Obecni będą producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie. Przestronne stoiska dają wystawcom możliwość doskonałego zaprezentowania oferty wszystkim zwiedzającym.
Wielu wystawców przyjedzie z zagranicy: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Estonii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoch, Chin i USA.
Poprzednią edycję targów odwiedziło blisko 15 000 osób, najbardziej prężnych producentów owoców i warzyw w Europie
Istotną częścią TSW są konferencje branżowe, podczas których odbywają się wykłady polskich i zagranicznych specjalistów – zarówno naukowców, jak i praktyków. W czasie dwóch dni targów odbędą się: V Konferencja Truskawkowa, wykłady na temat upraw pod osłonami, konferencja sadownicza, referaty dotyczące warzyw polowych, uprawy ziemniaków oraz konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Jak co roku zainteresowani będą mogli wziąć udział w Sadowniczym Forum Ekonomicznym oraz Forum Grup Producenckich. Pełny program wykładów dostępny na stronie: www.tsw.com.pl
Podczas TSW 2018 po raz piąty zostaną przyznane Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury konkursu uhonoruje najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców.
Wygodne położenie centrum targowego przy trasie S8 i węźle drogowym A2/S7 pozwala na sprawny dojazd z całej Polski. Z terenu targów można w mniej niż 15 minut dotrzeć do centrum Warszawy czy lotniska, a w 30 minut do sadowniczego zagłębia w rejonie warecko-grójeckim. Odwiedzający mają do swojej dyspozycji parking na 10 000 pojazdów, zlokalizowany tuż przy hali wystawienniczej. Dużym udogodnieniem dla osób chcących odwiedzić targi jest specjalna, bezpłatna linia autobusowa z Dworca Zachodniego w Warszawie (przystanek od ul. Tunelowej).
Organizator TSW 2018 – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o. – przyznaje zorganizowanym grupom dofinansowanie – dopłatę do autobusu (minimalna liczba osób w autokarze – 25) oraz busa (minimalna liczba osób w busie – 8). Aby uzyskać dofinansowanie, należy zarejestrować grupę do 2 stycznia 2018 r., wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.tsw.com.pl.
Wejście na targi jest bezpłatne. Wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej TSW pozwala zaoszczędzić czas spędzony w kolejce do rejestracji w targowej recepcji.