POLAGRA 2021 – stacjonarnie i online

13 wrzesień 2021
Trwają przygotowania do targów POLAGRA zaplanowanych na dni 4- października tego roku. Jak została zaplanowana formuła tegorocznej edycji wydarzenia?

Targi POLAGRA to jedno z kluczowych wydarzeń dla sektora spożywczo-gastronomicznego. Wydarzenie co roku odwiedza kilkanaście tysięcy gości, z kraju i zagranicy. W tym roku zarówno wystawcy, jak i zwiedzający będą mogli w znaczący sposób zintensyfikować swoje działania mające na celu pozyskiwanie nowych kontrahentów. Wynika to z rozwinięcia formuły targów – ta tradycyjna, oparta o spotkania „face to face” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie dodatkowo wspierana dedykowaną platformą online.

Ekspozycja
Targi to przede wszystkim bezpośrednie kontakty, spotkania w scenerii licznych stoisk, możliwość posmakowania nowych produktów, zobaczenia maszyn podczas pracy. Tak też przygotowywana jest tegoroczna ekspozycja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, na której pojawią się stoiska producentów wyrobów mleczarskich, mięsnych, owocowo-warzywnych, słodyczy, alkoholi i innych. Mocną stroną wystawy będzie część dedykowana technologiom spożywczym, na której będzie można zobaczyć najnowsze maszyny i kompletne linie produkcyjne. Nie zabraknie również rozwiązań dla gastronomii, kawiarni i piekarni. Całość uzupełnia strefy warsztatowe i konkursowe, w tym strefa Ogólnopolskiego konkursu dla piekarzy Master Baker oraz Master Class Show, w której pojawią się znakomici szefowie kuchni.

Platforma online
W tym roku uczestnicy targów, zarówno wystawcy, jak i zwiedzający, będą mogli spotkać się także w przestrzeni wirtualnej, która uzupełni stacjonarną wystawę. Platforma internetowa targów POLAGRA to nowy krok w realizacji projektów targowych, oparty na działaniu sztucznej inteligencji wykorzystywanej w kojarzeniu partnerów biznesowych. Po zarejestrowaniu uczestnictwa aplikacja zarekomenduje zwiedzającym potencjalnych rozmówców, a umówione spotkania zapisze w kalendarzu zsynchronizowanym z Google i Outlookiem. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z listą wystawców targów Polagra, zaprosić ich na spotkania, a także przejrzeć listę produktów oferowanych przez wystawców. Udział w targach wzbogacony o korzystanie z platformy online będzie zatem dawał ogromne możliwości w zakresie poszerzania kontaktów handlowych. Ponadto będzie również okazją do poszerzenia wiedzy o branży podczas dostępnych online konferencji i kongresów, w tym POLAGRA EXPORT MEETING. 

Taka formuła targów, łącząca spotkania na ekspozycji ze spotkaniami online znacznie poszerzy zasięg wydarzenia. Obie płaszczyzny do rozmów nie są dla siebie alternatywami, ale tworzą rozwiązanie symbiotyczne dające możliwość odbycia większej ilości spotkań przypadających na jedną firmę, a do tego pozwalające na efektywniejszy rozwój sieci konaków z partnerami zagranicznymi, nawet w przypadku ograniczeń w podróży. Co więcej, bilet lub zaproszenie na targi stacjonarne umożliwi dostęp do platformy online, która będzie otwarta do 8 września.

Więcej informacji: www.polagra.pl 

Przeczytaj również:

Rozpoczęły się zbiory odmian o kolorowym miąższu na półkuli północnej

14 wrzesień 2021
Kissabel®, innowacyjna gama jabłek o kolorowym miąższu od różowego do intensywnej czerwieni, wkrótce powróci na rynek europejski. Zbiory pierwszych jabłek Kissabel® rozpoczęły się we wrześniu w Wielkiej Brytanii, Francji i Szwajcarii. W październiku przyjdzie kolej na Włochy i Niemcy, gdzie uprawiane są głównie odmiany o czerwonym miąższu i skórce. Stany Zjednoczone również rozpoczną zbiory jesienią, z ilościami przeznaczonymi do testów komercyjnych. »

Międzynarodowe Sympozjum Wiśniowe odbędzie się w 2022 r.

13 wrzesień 2021
Macfrut 2022 stanie się światową stolicą wiśni dzięki Międzynarodowemu Sympozjum Wiśni, które odbędzie się w dniach 2-6 maja. Wydarzenie zostało zapowiedziane podczas sesji w Macfrut 2021, którą otworzył Renzo Piraccini, prezes Macfrut - „Wierzę, że wiśnie naprawdę ucieleśniają kulturę wyzwolenia i dlatego będą symbolicznym owocem Macfrut 2022. Jednym z rozwiązań jest identyfikacja upraw o wysokiej wartości, takich jak wiśnia. Cesena Fiera sfinansuje trzy stypendia dla trzech młodych ludzi o łącznej wartości 50 000 euro”. »

Macfrut 2021, Italian Berry Day: obecne scenariusze i przyszłe perspektywy jagodowych

10 wrzesień 2021
Główna konferencja odbyła się drugiego dnia Macfrut, dotyczyła trendów, konsumpcji, rozwoju odmian i marketingu: potrzebne są innowacje i segmentacja dostaw. Nowe zachowania konsumentów, innowacje w zakresie różnorodności i perspektywy na rynkach międzynarodowych: to tematy, które pojawiły się podczas Italian Berry Day. »
Partnerzy