XII edycja TSW 2022 już za 85 dni

18 październik 2021
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2022 odbędą się w dniach 13–14 stycznia w Ptak Warszaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.
TSW to wystawa, która z każdym rokiem przyciąga coraz więcej osób. Podczas minionej edycji targi odwiedziło ponad 16 tys. gości z ponad 25 krajów, którzy w ciągu dwóch dni mogli poznać najnowsze trendy branży ogrodniczej oraz nowości rynkowe z kraju i z zagranicy. 

Obecnie do udziału w TSW 2022 zgłosiło się ponad 240 firm. Wśród wystawców obecne są zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy. Prezentowane będą maszyny do uprawy i zbioru oraz nawozy, środki ochrony roślin, materiał szkółkarski, nasiona, opakowania, chłodnie, siatki, tyczki, a także inny sprzęt oraz akcesoria niezbędne w produkcji sadowniczej i warzywniczej. Co oferuje nowa edycja targów? Podczas każdej edycji TSW na sześciu konferencjach poruszane są najważniejsze tematy dostarczające rozwiązań w zakresie uprawy oraz produkcji owoców i warzyw. Nowością jest konferencja „Przetwórstwo owoców i warzyw” organizowana przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Podjęte zostaną zagadnienia związane z organizacją przydomowej przetwórni owocowo-warzywnej, kiszonkami warzywnymi, produktami wieloskładnikowymi, wykorzystaniem odpadów z produkcji roślinnej. 

W środę, 12 stycznia, rozpoczną się konferencje: truskawkowa (organizowana we współpracy z portalem i czasopismem „Jagodnik”), o uprawach warzyw polowych oraz o uprawach pod osłonami (we współpracy z portalem Podoslonami.pl).
W czwartek, 13 stycznia, zapraszamy na konferencję sadowniczą oraz wspomnianą wcześniej konferencję na temat przetwórstwa owoców i warzyw oraz kolejną nowość – „Ogrodnictwo ekologiczne i zrównoważone”, gdzie głównym tematem będzie dostosowanie polskiego ogrodnictwa do wyzwań stawianych przez ambitny program unijny „Zielony Ład”.

Mocną stroną targów są przyznawane od 2015 roku nagrody im. Pieniążka dla innowacyjnych produktów przeznaczonych do produkcji ogrodniczej.
Laureatami minionej edycji byli: Carbohort Sp. z o.o., Agrosimex Sp. z o.o. oraz Royal Brinkman Polska Sp. z o.o.
Listę wszystkich laureatów oraz nagrodzonych produktów można zobaczyć pod linkiem Targi Sadownictwa i Warzywnictwa (tsw.pl). Tam też znajduje się regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe.

Wejście na targi i konferencje jest bezpłatne. Konieczna jest rejestracja online na www.tsw.pl. Partnerami tego ważnego dla producentów owoców i warzyw wydarzenia będą po raz kolejny wiodące firmy z branży nawozowej – Timac Agro Polska Sp. z o.o. oraz Agrosimex Sp. z o.o., największa firma dystrybucyjna środków do produkcji ogrodniczej w kraju. Do grona patronów TSW w tym roku po raz pierwszy dołączyła firma doskonale znana wszystkim ze środków ochrony roślin - UPL Polska Sp. z o.o. 

Zawsze dbamy o najwyższą jakość świadczonych przez nas usług, dlatego przy organizacji targów dopełniliśmy wszelkich starań, by były one pod każdym względem bezpieczne. Przykładamy szczególną wagę do wysokiego standardu opieki medycznej, ochrony przeciwpożarowej czy bezpieczeństwa osobistego. W związku z pandemią podjęliśmy jednak nadzwyczajne środki zapobiegawcze, szczegóły znajdują się pod linkiem Targi Sadownictwa i Warzywnictwa (tsw.pl).
Targi uzyskały również znak Polskiej Izby Przemysłu Targowego „Bezpieczne Targi”.
Zapraszamy wszystkich związanych z branżą ogrodniczą do odwiedzenia TSW 2022.

Przeczytaj również:

POLECO 2024 – biznesowe wydarzenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

6 listopad 2024
Targi POLECO 2024 potwierdziły swój status kluczowego wydarzenia biznesowego w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, przyciągając ponad 5000 uczestników gotowych nawiązać wartościowe kontakty handlowe oraz wymienić się wiedzą o najnowszych trendach i technologiach w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wystawcy z 10 krajów zaprezentowali innowacyjne rozwiązania – od zaawansowanych maszyn do segregacji i recyklingu »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID

5 listopad 2024
Przeprowadzone testy na terenie zakładu wyrobów spożywczych potwierdziły, że technologia RFID sprawdzi się w optymalizacji procesu inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach. Szacunki wskazują, iż przy liczbie 10 tys. środków trwałych do zinwentaryzowania metodą tradycyjną potrzeba 30 pełnych dni, a za pomocą RFID 2 dni, natomiast samo tworzenie raportu zajmie 5 min przy 5 dniach metodą ręczną. »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID na przykładzie producenta spożywczego

5 listopad 2024
Wiodący producent wyrobów spożywczych powierzył firmie ISS RFID przeprowadzenie testów systemu RFID w obszarze produkcyjnym, magazynowym i biurowym. Ich celem było zbadanie środowiska dla funkcjonowania technologii RFID i sprawdzenie możliwości optymalizacji obszaru inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi. Testy, których wyniki przedstawiono w 3. kwartale br., potwierdziły zasadność wdrożenia technologii radiowej. »
Partnerzy