Największe wydarzenie w branży

30 wrzesień 2019

3 października 2019 r. w Ożarowie Mazowieckim w Hotelu Mazurkas odbędzie się XII edycja konferencji Fresh Market gromadząca przedstawicieli sieci handlowych oraz polskich i europejskich producentów warzyw, owoców i kwiatów, a także firm świadczących usługi dla tego sektora.
Konferencja Fresh Market to największe wydarzenie B2B w Polsce na rynku świeżej żywności i roślin organizowane w nowatorskiej formule kupieckiego centrum handlu. Celem wydarzenia jest umożliwienie producentom i dystrybutorom nawiązania relacji biznesowych z sieciami handlowymi o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Organizatorzy, KJOW sp. z o.o., spodziewają się w tym roku przedstawicieli ponad 20 sieci handlowych, kilkuset dostawców świeżych warzyw, owoców i kwiatów, a także ekspertów z branży. Podczas konferencji zostanie przyznana nagroda „Produkt Roku” dla najbardziej innowacyjnego produktu lub usługi w 2019 r.

Konferencja Fresh Market jest również okazją do poszerzenia wiedzy na temat sytuacji na polskim i światowym rynku świeżych produktów oraz zapoznania się z prognozami ekspertów na najbliższe miesiące.
Podczas konferencji odbędą się panele poświęcone sytuacji na rynku krajowym z udziałem Janusza Bylińskiego (Prezes Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego Bronisze), Mirosława Łuski (Prezes Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej), Mirosława Maliszewskego (Prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej), Wojciecha Nowackiego (Prezes Stowarzyszenia Polski Ziemniak), Witolda Boguty (Prezes Krajowego Związku Producentów Owoców i Warzyw).

Tematyka:
 Zmiany klimatyczne, ekstremalne wartości temperatury i częste występowanie susz oraz jak to wpłynie na produkcję i sprzedaż owoców i warzyw w Polsce w najbliższych latach? Jakie to będą zmiany i jak się do nich przygotować?
 Ostra konkurencja na rynku wymusza zmiany w organizacji zarządzania grupami producenckimi i dużymi gospodarstwami rolnymi. Czy nadchodzi pora, by rolników prowadzących te biznesy zastąpili profesjonalni menadżerowie?
 Producenci kontra sieci handlowe i przetwórcy. Dlaczego skutecznie można zakontraktować produkcję zielonego groszku, a nie można tego zrobić z jabłkami? Dlaczego partnerstwo jest lepsze niż wojna i jak do niego doprowadzić?
Będzie można wziąć także udział w panelach na temat sytuacji na rynkach zagranicznych:
 Jaki jest stan i perspektywy eksportu polskich owoców i warzyw 5 lat od wprowadzenia przez Rosję embarga? Czy Ukraina staje się nowym wyzwaniem dla polskich producentów? Jakie nowe zadania stoją przed polskimi eksporterami?
 Polska jest za małym rynkiem dla zbytu własnej produkcji. Do kogo eksportować gdy wszystkie kraje dookoła również zwiększają swoją produkcję? Czy handel międzynarodowy zmieni się już w handel międzykontynentalny?
 Polski ziemniak w polskim sklepie. Czy właściwe jest chronienie własnego rynku i czy są skuteczne sposoby na ochronę rynku wewnętrznego przed importem? Czy światowy rynek owoców i warzyw
powinien być bardziej otwarty czy zamknięty?
Paneliści: Arkadiusz Gaik (Prezes Stowarzyszenia „Unia Owocowa”), Janusz Andziak (Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki), Ireneusz Komorowsk (Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej), Marek Słowiński (redaktor portalu fresh-market.pl).

Odbędą się także:
 Panel dyskusyjny „Handel owocami i warzywami – pewne są tylko zmiany”, który poprowadzi Marek Jezierski.
 Prelekcja „Polski rynek owoców i warzyw – najważniejsze fakty. Prognozy dla rynku owoców i warzyw na najbliższy sezon” – Marek Słowiński, redaktor portalu fresh-market.pl.
 Prelekcja firmy Carton Pack.

Informacja w języku polskim i angielskim na temat konferencji, spis uczestników i wystawców oraz nominowane produkty do Fresh Market Award 2019 oraz dokładny program prelekcji i paneli znajdują się na stronie www.freshmarket.com.pl

Przeczytaj również:

GPG wprowadza na rynek nową genetykę jeżyn

22 maj 2024
Global Plant Genetics (GPG) i polski program hodowli Rubusa Niwa właśnie zawarły umowę licencyjną na dwie nowe odmiany jeżyny pierwiosnkowej. Umowa dotyczy reprezentowania przez GPG odmian Maryna i Juhas na szeregu terytoriów międzynarodowych. Światowy przemysł jeżynowy rośnie nieprzerwanie od wielu lat i niezwykle istotne jest wprowadzenie na rynek ulepszonych odmian, które pomogą w tym rozwoju i jeszcze bardziej go przyspieszą »

Interpera2024: skupienie się na wizytach technicznych

22 maj 2024
Interpera 2024 zgromadzi międzynarodowy sektor gruszek w dniach 26–27 czerwca w Óbidos w Portugalii. Oprócz głównego dnia konferencji organizatorzy przygotowali gruszkowe wizyty techniczne, których po prostu nie można przegapić! Uczestnicy zapoznają się z uprawą i ochroną gruszek w Portugalii. Program będzie łączył wymianę wiedzy i wizyty w firmach. Uczestnicy Interpera 2024 zostaną przeniesieni do serca regionu gruszkowego Rocha, w obszar znany jako Oeste, gdzie koncentruje się 90% produkcji. »

Macfrut - miejsce, w którym można dowiedzieć się, w jakim kierunku zmierza ten sektor

20 maj 2024
Macfrut, międzynarodowe wydarzenie dla branży świeżych produktów, po raz kolejny spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem wystawców. W trzydniowych targach w Rimini Expo Centre wzięło udział ogółem 56 200 osób, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu z rokiem ubiegłym. To była najbardziej ekscytująca edycja jak dotąd i widać, że branża jest dynamiczna i pewna przyszłości. Powodów do zadowolenia z przebiegu tej imprezy jest wiele. »
Partnerzy