Rynek pracy szansą i wyzwaniem dla sektora usług biznesowych
28 styczeń 2017
Rynek pracy jest motorem rozwoju sektora BPO/SSC. Roczny wzrost zatrudnienia w branży nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce szacuje się na blisko 20 000 miejsc pracy. Pozyskanie tak dużych zasobów kadrowych nie jest jednak proste. Mimo, że sektor BPO/SSC uznawany jest przez specjalistów za atrakcyjne miejsce pracy, nadal cierpi na niedobór talentów. Z czego to wynika?
Polska wyrasta na europejskiego lidera sektora usług dla biznesu. W kraju działa ponad 850 nowoczesnych centrów BSS – wynika z danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Aby je zasilić, branża zatrudnia rocznie 18-20 tysięcy nowych pracowników. Z badania Plany Pracodawców, przeprowadzanego przez Randstad wśród 1000 firm w naszym kraju wynika, iż sektor SSC/BPO ma najbardziej ambitne plany zatrudnieniowe w 2017 roku. – podkreśla Michał Tarnowski, Regional Manager Randstad Professionals.
Różnorodność procesów, jakie są obsługiwane przez sektor BPO/SSC sprawia, że pracę mogą w nim znaleźć zarówno absolwenci kierunków filologicznych, finansowych, bankowych, zarządzania, jak również IT, prawnych czy humanistycznych – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio - Kariera w sektorze BPO/SSC to szansa na pracę w międzynarodowym otoczeniu i doskonały start na zawodowej ścieżce. Możliwość awansowania w pionie i poziomie stwarza perspektywy rozwoju zarówno zawodowego, jak i finansowego. Górna granica zarobków w branzy BPO/SSC w zasadzie nie istnieje. Jak podkreślają specjaliści w zakresie rynku pracy, sektor SSC/BPO oferuje również znacznie bogatszą paletę dodatków pozapłacowych niż przedsiębiorcy z pozostałych gałęzi polskiej gospodarki. W tym wymiarze nowoczesne centra usług biznesowych są bardzo atrakcyjnymi miejscami pracy. Benefity dostępne dla pracowników firm z branży SSC/BPO są jednym z istotnych elementów, składających się na budowanie atrakcyjnej oferty dla potencjalnych kandydatów. – wyjaśnia Izabela Kazimierska, Key Account Manager SSC/BPO w Randstad Professionals.
Sektor nowoczesnych usług dla biznesu już teraz oferuje wiele kandydatom, a jednak nadal boryka się z trudnościami rekrutacyjnymi. Dlaczego branża zaczyna odczuwać niedobór talentów, który może mieć znaczny wpływ na funkcjonowanie biznesu? Zgodnie z wynikami Randstad Award, badania wizerunku pracodawców w naszym kraju, sektor SSC/BPO jest bardzo atrakcyjnym miejscem pracy – jednak jest to wiedza dostępna w głównej mierze dla osób, które sektor znają. Wyzwaniem dla branży SSC/BPO jest dotarcie z komunikatem o swojej ofercie dla kandydatów do osób niezwiązanych z tym środowiskiem, które nie mają świadomości, co mogłyby zyskać aplikując do firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. – podsumowuje Michał Tarnowski.
W myśl hasła konferencji: „We know how” eksperci Randstad w trakcie The BSS Forum w Lublinie podzielą się swoją wiedzą w zakresie działań rekrutacyjnych w branży. Wezmą również udział w panelu dyskusyjnym poświęconym perspektywom branży. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także gala Outsourcing Stars 2016, na której po raz czwarty fundacja Pro Progressio przyzna nagrody najprężniej rozwijającym się firmom z sektora oraz instytucjom, które z sektorem są związane.
Mat. prasowe: Tiple PR
Przeczytaj również:
Innowacje na Konferencji Maszynowej podczas TSW 2025
24 październik 2024
Podczas nadchodzących Targów Sadownictwa i Warzywnictwa (TSW 2025) w Kielcach, serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji Maszynowej, która odbędzie się 23 stycznia 2025. To wydarzenie, które zgromadzi ekspertów i entuzjastów nowoczesnych technologii ogrodniczych – idealne miejsce, by podzielić się swoją wiedzą, nawiązać kontakty i poznać najnowsze trendy w Ogrodnictwie 4.0 i 5.0. »
Macfrut Academy, nowa lekcja wideo na temat chilijskiej wiśni
23 październik 2024
Chilijski łańcuch dostaw wiśni jest tematem nowego odcinka Macfrut Academy, innowacyjnej platformy promowanej przez Macfrut. Spotkanie w czwartek, 24 października, o godz. 17:00 (czasu włoskiego) na lekcję wideo poświęconą jednemu z wiodących na świecie sektorów produkcji wiśni. Bardziej szczegółowo odcinek koncentruje się na procesie po zbiorach, ze szczególnym uwzględnieniem technologii, które umożliwiają eksport 90% tego owocu na całym świecie. »
PPWR, niepraktyczne i szkodliwe rozporządzenie dla całego łańcucha dostaw
21 październik 2024
Europejskie rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR), przyjęte przez Parlament Europejski 24 kwietnia, znacząco wpływa na łańcuch dostaw świeżych owoców i warzyw, szczególnie tam, gdzie zakazuje stosowania opakowań plastikowych. Europejskie świeże owoce i warzywa są już sprzedawane luzem w 50% przypadków, a opakowania plastikowe stosowane w tym sektorze stanowią zaledwie 1,5% wszystkich opakowań żywności. »