HORTI-TECH już od 18 listopada

14 listopad 2016
Najnowszy sprzęt sadowniczy, Konferencja Odmianowa i konkurs dla młodych rolników – tak wyglądać będzie jedno z największych w Polsce wydarzeń branży producentów owoców i warzyw, Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH 18 listopada rozpoczynają się w Kielcach. Nie było jeszcze tak kompleksowej wystawy maszyn i sprzętu ogrodniczego, w połączeniu z Konferencją Sadowniczo-Warzywniczą, mówiącą o perspektywach branży aż do roku 2020. Zapraszamy do Targów Kielce na dwa dni owocnych spotkań!

W czasie, kiedy sadownicy poszukują nowych kierunków eksportu, dostosowują się do przepisów i wymagań innych krajów, pracują nad poprawą jakości produkowanych owoców i warzyw - wiedza i najnowsze technologie stają się wyjątkowo cenne. To jeden z podstawowych powodów, dla których polscy producenci owoców i warzyw wizytę w Targach Kielce powinni uwzględnić w swych kalendarzach. Partnerem i współorganizatorem wydarzenia obok Targów Kielce jest firma Leaf Media, która od 10 lat zajmuje się obsługą logistyczno-medialną rynku towarowej produkcji ogrodniczej i rolniczej.
Podczas kieleckich targów HORTI-TECH zaprezentuje się około 100 firm. Można będzie zapoznać się z kompleksową ekspozycją najnowszych maszyn - ciągników, opryskiwaczy oraz podłoży, nasion, konstrukcji i wyposażenia szklarni, nowoczesnych systemów zamgławiających i nawadniających, aż po materiał szkółkarski, środki ochrony roślin, biostymulatory i odzież ochronną, usługi dla ogrodnictwa, konstrukcje sadownicze oraz wiele innych akcesoriów, niezbędnych w gospodarstwach ogrodniczym. Zaprezentują się między innymi firmy: Case, Orsi, Landini, Kisiel, Bury, New Holland, Lisicki, Weremczuk, Wodziński, Procam, Jagoda.
Najnowsza wiedza o przyszłym sezonie
Możliwość spotkania w Kielcach dużego grona specjalistów branży to atut targów HORTI-TECH. Jej źródłem podczas targów HORTI-TECH będzie Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza, organizowana 18 listopada przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Poruszy ona między innymi, bieżące problemy producentów owoców i warzyw, a także przedstawi prognozy dla rynku do roku 2020.
 Po raz pierwszy w Targach Kielce, 19 listopada, odbędzie się również 9. Konferencja Odmianowa pod patronatem merytorycznym Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Specjaliści podpowiedzą, w jakie odmiany jabłoni i nie tyko, warto inwestować, jak zmienia się produkcja szkółkarska w Polsce, jak wygląda w praktyce sprzedaż na odległe rynki, w tym chiński, który lada moment stanie otworem dla polskich producentów jabłek. Podczas konferencji mowa będzie zresztą nie tylko jabłkach, ale też uprawie borówki i śliwy.
 W specjalnej strefie spotkań HortIntegra specjaliści będą udzielać informacji na temat zintegrowanej produkcji, systemu bezpieczeństwa żywności lub systemu ekologicznej produkcji.
Konkurs kalibracji opryskiwaczy
Podczas targów HORTI-TECH, uczniowie rolniczych szkół będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, biorąc udział w konkursie „Kalibracja opryskiwacza”, przygotowanym specjalnie z myślą o młodych rolnikach. Konkurs odbędzie się 18 listopada, o godzinie 11.00. Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy, zaistnieją również na łamach prasy branżowej i w największym w Polsce portalu ogrodniczym.
 Innowacyjne, najbardziej perspektywiczne rozwiązania czy usługi oferowane do wykorzystania w różnych technologiach produkcji rolniczych – konwencjonalnych, integrowanych oraz ekologicznych, prezentowane w halach wystawienniczych Targów Kielce, zostaną docenione i wyróżnione medalem – Innowacje HORTI-TECH. 
 Wstęp na targi jest wolny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej targów HORTI-TECH. Wstęp bez rejestracji to koszt 10 zł, a ulgowa cena dla grup zorganizowanych młodzieży szkolnej i studenckiej powyżej 15 osób (opiekun bezpłatnie) to 5 zł od osoby.
 Zapraszamy 18-19 listopada do Kielc na targi HORTI-TECH!

Przeczytaj również:

POLECO 2024 – biznesowe wydarzenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

6 listopad 2024
Targi POLECO 2024 potwierdziły swój status kluczowego wydarzenia biznesowego w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, przyciągając ponad 5000 uczestników gotowych nawiązać wartościowe kontakty handlowe oraz wymienić się wiedzą o najnowszych trendach i technologiach w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wystawcy z 10 krajów zaprezentowali innowacyjne rozwiązania – od zaawansowanych maszyn do segregacji i recyklingu »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID

5 listopad 2024
Przeprowadzone testy na terenie zakładu wyrobów spożywczych potwierdziły, że technologia RFID sprawdzi się w optymalizacji procesu inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach. Szacunki wskazują, iż przy liczbie 10 tys. środków trwałych do zinwentaryzowania metodą tradycyjną potrzeba 30 pełnych dni, a za pomocą RFID 2 dni, natomiast samo tworzenie raportu zajmie 5 min przy 5 dniach metodą ręczną. »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID na przykładzie producenta spożywczego

5 listopad 2024
Wiodący producent wyrobów spożywczych powierzył firmie ISS RFID przeprowadzenie testów systemu RFID w obszarze produkcyjnym, magazynowym i biurowym. Ich celem było zbadanie środowiska dla funkcjonowania technologii RFID i sprawdzenie możliwości optymalizacji obszaru inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi. Testy, których wyniki przedstawiono w 3. kwartale br., potwierdziły zasadność wdrożenia technologii radiowej. »
Partnerzy