Misja biznesowa Lizbona - Portugalia, 29 maja - 2 czerwca 2023

5 marzec 2023
Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC) zaprasza do udziału w misji biznesowej przy wsparciu lokalnego partnera, Portugalskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (CCIP).
Celem misji jest zapewnienie polskim uczestnikom indywidualnych spotkań B2B z potencjalnymi portugalskimi partnerami biznesowymi, w ich siedzibach, zgodnymi z zadanym przez polskich uczestników profilem pożądanych spotkań (brief, vide formularz zgłoszeniowy).
Dogłębne i bezpośrednie poznanie rzeczywistości rynkowej kraju jest jedną z najważniejszych składowych przyszłego sukcesu.

Misja jest organizowana wspólnie z Portugalską Izbą Przemysłowo- Handlową (CCIP), prywatnym proaktywnym stowarzyszeniem biznesowym o rozległej sieci kontaktów, wspierającym firmy nieprzerwanie od 1834 roku.
CCIP wspiera i promuje rozwój swoich członków zarówno w kraju jak i na poziomie międzynarodowym. Jest również instytucją łączącą sektor małych i średnich przedsiębiorstw z dużymi graczami.Brama do 260 milionowego rynku krajów portugalskojęzycznych. PKB 2022 - 5,8% (prognoza OECD Economic Survey of Portugal)Lizbona to rankingowo top 10 miasto z najlepszą jakością życia na świecie (The Monocle w 2021).

Strategiczna lokalizacja między Europą, Afryką i Ameryką. Najbardziej wysuniętym na zachód punktem Europy jest przylądek Caboda Roca, położony w gminie Sintra.
Organizatorzy dostarczają też potrzebnej wiedzy na temat specyfiki rynku (uwarunkowania prawne i proceduralne), najważniejszych graczy, konkurencji oraz profilu konsumentów.

Więcej informacji:
Wojciech Baczyński, Dyrektor Generalny Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej
wb@ppcc.pl
+48 696 760 925

Przeczytaj również:

Przyszłość pod znakiem automatyzacji. Element Logic na targach LogiMAT 2023

25 maj 2023
Pod koniec kwietnia w Stuttgarcie odbyły się największe w Europie intralogistyczne targi. LogiMAT 2023 zgromadził wystawców z 39 krajów. Również pierwszy raz w swojej historii wydarzenie przyciągnęło tak wielu odwiedzających. Podczas międzynarodowej imprezy nie mogło zabraknąć firmy Element Logic, która zaprezentowała swoje flagowe rozwiązania. Wykorzystanie AutoStore to zarówno wdrożenie rozwiązań w zakresie automatyzacji magazynu, jak i najszybszy system realizacji zamówień na metr kwadratowy na rynku. »

Rekordowa liczba odwiedzających

23 maj 2023
Między 25 a 27 kwietnia 2023 r. w Niemczech zorganizowano największe w Europie Targi LogiMAT, czyli Międzynarodowe Targi Specjalistyczne dotyczące rozwiązań intralogistycznych i zarządzania procesami w branży TSL. Trzydniowe targi zgromadziły łącznie ponad 60 tys. odwiedzających w centrum kongresowym Messe Stuttgart, przewyższając nawet liczby sprzed okresu pandemicznego. Dopisali również wystawcy, którzy wypełnili wszystkie dziesięć hal wystawienniczych kompleksu w niemieckim Stuttgarcie – łącznie swoje usługi przedstawiło ponad 1500 wystawców. »

Jak nowoczesne rozwiązania w zakresie sortowania, sortowania i pakowania zwiększają konkurencyjność pakowalni pomidorów

18 maj 2023
Pomidory to jedno z błogosławieństw życia. Dla hodowców pomidory dają wysokie plony i są bardzo poszukiwane. Dla konsumentów pomidory są pełne zdrowych przeciwutleniaczy, składników odżywczych i witamin. Dla producentów przetworzonej żywności pomidory dodają koloru, smaku i naturalnej dobroci sokom, pastom, przecierom, sosom i ketchupowi. A w przypadku linii przetwórstwa spożywczego pomidory stanowią rosnące źródło dochodów. Ale po policzeniu błogosławieństw zatrzymajmy się na chwilę, aby sprawdzić rzeczywistość. »
Partnerzy