Ponad 40 debat i prelekcji poświęconych branży FMCG

29 marzec 2023

WorldFood Poland to jedno z największych wydarzeń branżowych na rynku spożywczym w Polsce. Targi odbywają się regularnie od 2014 roku i skupiają wystawców z różnych dziedzin przemysłu spożywczego, suplementów diety oraz sprzętu, technologii oraz rozwiązań dla branży.

W ramach tegorocznej edycji WorldFood Poland organizatorzy przygotowali bogaty, merytoryczny i kompleksowy
program merytoryczny, który skierowany jest do przedsiębiorców oraz wszystkich związanych są z branżą.

W ramach programu merytorycznego zaplanowano szereg ciekawych prelekcji oraz paneli dyskusyjnych.

Tematyka wystąpień będzie obejmować między innymi zagadnienia związane z prowadzeniem biznesu w trudnych czasach, skutecznym brandingiem i packagingiem, trendach na rynku żywności w Polsce i na świecie,perspektywami rozwoju rynku alternatywnych źródeł białka jak również o znaczeniu polskich marek i możliwościach ekspansjina nowe rynki oraz o nowych technologiach, które pozwolą na ograniczenie marnotrawstwa w łańcuchach dostaw.

Zamienniki produktów odzwierzęcych - debaty i wykłady o roślinnych zamiennikach, owadach oraz mięsie komórkowym

Oprócz specjalnego sektora w którym wystawi się aż 26 firm z roślinnymi zamiennikami mięsa i nabiału odbędzie się równieżdedykowany blok konferencji. Będziemy dyskutować na temat perspektyw rynku zamienników, mięsie komórkowym w kontekście rozwoju dla branży mięsnej, owadach jako alternatywnym źródle białka. W debatach i prelekcjach wezmą udział eksperci z tej branży między innymi: Proveg Polska, RoślinnieJemy, CMR,Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Labfarm czy Divaks z Litwy.

Merytorycznie o rynku suplementów diety i żywności funkcjonalnej

W ramach WorldFood Poland odbędą się również konferencje dedykowane branży suplementów diety i żywności funkcjonalnej w sektorze NutraFood. Już 18 kwietnia we współpracy z Krajową Radą Suplementów Diety i Odżywek zaprezentowany zostanie Panel Jakość i bezpieczeństwo suplementów diety w którym zostaną poruszone m.in. zagadnienia związane z  bezpieczeństwem i jakością w  łańcuchu produkcji i dystrybucji suplementów diety oraz bezpieczeństwem  innowacyjnych składników. Dodatkowodowiemy się więcej o reklamie środków spożywczych, w tym suplementów diety w Internecie, np. w mediach społecznościowych, czyli jak skonstruować przekaz, żeby nie narażać się na sankcje, jak komunikować o bezpieczeństwie produktów.Zaś 19 kwietnia wraz z PK Components zorganizowana zostanie kolejna edycja Konferencji Spring Agenda, podczas której poruszone zostaną zagadnienia regulacji prawnych dotyczących branży suplementów diety, oznaczeń oraz oświadczeń  środowiskowych i zdrowotnych ale również kwestie dotyczące zespołów, wypalenia zawodowego oraz dobrostanu w miejscu pracy.

Jak ograniczyć marnotrawstwo żywności? Cykl prelekcji o logistyce i łańcuchu dostaw.

W ramach sektora ColdChain Poland, który jest częścią WorldFood Poland odbędą się też prelekcje dotyczące logistyki zrównoważonego łańcucha chłodniczego, nowych technologii w logistyce, które mogą przyczynić się do ograniczenia marnotrawstwa oraz usprawnienia procesu zarządzania placem i jego oddziaływaniu na wydajność firmy, środowisko oraz dobre samopoczucie pracowników i kierowców.

Dołącz do specjalistów z całego świata

Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się doświadczeni specjaliści z Polski oraz zagranicy, którzy podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z uczestnikami konferencji. Program merytoryczny WorldFood Poland to doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności, zwiększenia swojej wiedzy oraz poznania najnowszych trendów w branży spożywczej, suplementów diety i żywności funkcjonalnej oraz logistyki i chłodniczego łańcucha dostaw.

Szczegółowy program merytoryczny:http://bit.ly/3lLqMQL

Udział we wszystkich konferencjach jest bezpłatny dla zarejestrowanych uczestników targów WorldFood Poland. Formularz rejestracyjny: http://bit.ly/3ZvvKPu

www.worldfood.pl

Przeczytaj również:

Rejestracja handlowa otwarta dla Fruit Attraction 2024 i LIVEConnect

10 czerwiec 2024
rofesjonaliści z branży owocowo-warzywnej mogą teraz zakupić karnety dla zwiedzających na 16. edycję Fruit Attraction. Targi organizowane przez IFEMA MADRID i FEPEX odbędą się w dniach 8-10 października i po raz kolejny zgromadzą w Madrycie całą społeczność światowego przemysłu owocowo-warzywnego. Fruit Attraction oferuje różne możliwości wejścia, dostosowane do potrzeb odwiedzających. Od profesjonalnego karnetu jednodniowego (dziennego) do trzydniowego. »

Food Africa i pacprocess MEA 2024: Konwergencja gigantów branży rozpocznie się w grudniu

9 czerwiec 2024
Food Africa i pacprocess MEA przygotowują się do swoich najbardziej ambitnych wydarzeń w historii. Wystawcy będą mieli niezrównane możliwości nawiązania kontaktu z liderami branży i poznania rozwijających się rynków Afryki i Bliskiego Wschodu. Prognozuje się, że do 2050 r. liczba ludności Afryki wzrośnie do 2,5 miliarda, sektor żywności i napojów doświadcza bezprecedensowego rozkwitu. Ten wzrost popytu na różnorodne produkty, napędzany młodą i coraz bardziej miejską bazą konsumentów. »

Krajowe Mistrzostwa Kawy w Singapurze powracają do Specialty Coffee & Tea Asia, gdzie odbędą się pierwsze w historii SIGEP Asia

8 czerwiec 2024
Edycja już 26–28 czerwca 2024 r. w Sands Expo & Convention Center Singapore. SCTA jest obecnie częścią inauguracyjnego SIGEP Asia, pierwszej w historii azjatyckiej edycji wiodących na świecie włoskich międzynarodowych targów rzemieślniczych branży lodów, ciast, piekarni i kawy SIGEP, które mają gościć do 10 000 gości branżowych i kupujących oraz ponad 250 wystawców i marek z 20 krajów i regionów. »
Partnerzy