Rekordowa liczba odwiedzających

23 maj 2023

Między 25 a 27 kwietnia 2023 r. w Niemczech zorganizowano największe w Europie Targi LogiMAT, czyli Międzynarodowe Targi Specjalistyczne dotyczące rozwiązań intralogistycznych i zarządzania procesami w branży TSL. Trzydniowe targi zgromadziły łącznie ponad 60 tys. odwiedzających w centrum kongresowym Messe Stuttgart, przewyższając nawet liczby sprzed okresu pandemicznego. Dopisali również wystawcy, którzy wypełnili wszystkie dziesięć hal wystawienniczych kompleksu w niemieckim Stuttgarcie – łącznie swoje usługi przedstawiło ponad 1500 wystawców.

Firmy prezentowały swoje najnowsze osiągnięcia, technologie oraz rozwiązania – głównymi obszarami były automatyzacja, transformacja cyfrowa oraz integracja nowocześniejszych technologii. Większość wystawców skupiła się także na wyodrębnieniu efektywności oraz bezpieczeństwa w swoich innowacjach, a także na zrównoważonym rozwoju.

AutoStore prezentowany na międzynarodowych targach

Podczas LogiMATu swoje usługi i technologie przedstawiła także firma Element Logic ze swoim flagowym systemem AutoStore,działającym w połączeniu z ramieniem kompletującym, systemem przenośników oraz systemem AMR. Wykorzystanie AutoStore to zarówno wdrożenie rozwiązań w zakresie automatyzacji magazynu, jak i najszybszy system realizacji zamówień na metr kwadratowy na rynku. Technologia pomaga pracownikom szybko i bezpiecznie obsługiwać zamówienia, co zwiększa nie tylko efektywność pracy, ale także rozwija jej ergonomię – tak ważną w dzisiejszym świecie.

Zaletami AutoStore są m.in. zwiększona kontrola procesu, stała optymalizacja magazynu, brak pojedynczych punktów awarii i mniej błędów podczas procesu kompletacji zamówień. Firmy korzystające z tego rozwiązania stają się bardziej konkurencyjne.

 Oferujemy bogate doświadczenie w zakresie automatyzacji magazynów dla firm różnych rozmiarów, z wielu branż, dlatego coraz więcej podmiotów jest zainteresowanych naszymi usługami– przekonuje Anna Wiśniewska, Managing Director Element Logic Polska.

Nowinki technologiczne od Element Logic

Stoisko 1H21 w hali wystawienniczej nr 1 Centrum Kongresowego Messe Stuttgart, należące do ELement Logic, pękało w szwach. Dystrybutor systemu AutoStore w Polsce zaprezentował w Stuttgarcie najnowszy pojazd transportowy bez kierowcy (FTF) z serii Dynamo AMR (Dynamo 200), obejmującej pięć modeli o ładowności od 100 do 1500 kilogramów. Model Dynamo 200 posiada w swoim wyposażeniu kamerę głębokości 3D, przedni i tylny zderzak oraz dwustopniowy mechanizm czujnika, zapewniający bezpieczeństwo, precyzję i unikanie przeszkód podczas współpracy z ludźmi lub innymi technologiami. Targi LogiMAT 2023 były znakomitą okazją na zobaczenie, jak rynek TSL prężnie rozwija się przez automatyzację procesów.

– Dziękujemy wszystkim odwiedzającym targi za zainteresowanie i inspirujące dyskusje. LogiMAT ponownie w tym roku okazał się dla nas pełnym sukcesem. Tym razem mogliśmy zaprezentować naszego autonomicznego eOperatora, Dynamo 200, narzędzia programowe i wiele innych rozwiązań– mówi Joachim Kieninger, Business Development Element Logic Germany.

Wszystkie drogi prowadzą na LogiMAT

Jak co roku był to owocny czas, podczas którego w jednym, ogromnym centrum wystawienniczym, w ciągu trzech dni, można było spotkać wszystkie największe firmy intalogistyczne z Europy i zapoznać się z nowościami automatyki logistycznej. Nie można także wymarzyć sobie lepszego miejsca do wymiany poglądów ze specjalistami z tej dziedziny.

 Skala gości przerosła nasze oczekiwania, bo już w pierwszym dniu targów obserwowaliśmy znacznie większy ruch na stoisku Element Logic niż przed rokiem.  W ciągu trzech dni mieliśmy wiele spotkań z naszymi potencjalnym i aktualnymi klientami. Pojawiło się mnóstwo osób z Polski. Zawsze powtarzam, że jeżeli ktoś w Polsce jest zainteresowany wdrożeniem automatyki logistycznej, topojawi się na targach w Stuttgarcie. To miejsce, gdzie trzeba być – podkreśla Anna Wiśniewska, Managing Director Element Logic Polska.

Przeczytaj również:

POLAGRA 24 - Mistrzowie Smaku wracają

11 lipiec 2024
Od wielu lat POLAGRA jest platformą dla branży gastronomicznej. To na niej odbywa się finał Kulinarnego Pucharu Polski, a pod okiem jurorów swoje umiejętności nabywają uczniowie szkół gastronomicznych. Zdanie klientów jest w gastronomii równie ważne jak ocena profesjonalistów. Najsmaczniej gotującego kucharza w poszczególnych województwach wyłoni plebiscyt „Mistrzowie Smaku” organizowany przez Polska Press Grupa. »

Lidl Polska Partnerem Głównym targów POLAGRA

8 lipiec 2024
Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz sieć działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju i współpracy z lokalnymi dostawcami. Jak w praktyce wygląda kooperacja z siecią? O tym będą mogli przekonać się uczestnicy i wystawcy poznańskich targów POLAGRA, które odbędą się 25–27 września 2024 r. Lidl Polska został Partnerem Głównym wydarzenia i jednym z kluczowych wystawców. »

Ulepszone odmiany zrewolucjonizują produkcję malin i jeżyn w Serbii

8 lipiec 2024
Serbia od dawna jest znana jako światowa potęga, jeśli chodzi o produkcję i dostawy malin i jeżyn. Zdecydowana większość produkcji w kraju zawsze była i pozostaje przeznaczona na rynki przetworzone, takie jak IQF i soki/dżemy, w przeciwieństwie do spożycia świeżych jagód. Obecnie wydaje się, że przemysł jagodowy znajduje się na rozdrożu, co oznacza, że ​​może albo kontynuować stosowanie tradycyjnych metod, albo przejść na bardziej nowoczesne systemy produkcji. »
Partnerzy