Targi RetailShow 2023 już w listopadzie

22 wrzesień 2023
Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze wydarzenie sektora retail w Europie Środkowo-Wschodniej wyznacza trendy i nakreśla kierunki, którymi podąża branża. Tegoroczna oferta wystawców odkryje nowości, ale i sprawdzone rozwiązania, które są dziś niezbędne do prowadzenia z sukcesem różnorodnych formatów handlowych.

Zeszłoroczna edycja RetailShow zaskoczyła niezwykle innowacyjną ofertą propozycji opartych na automatyzacji i robotyzacji wypracowanych w okresie pandemii zgodnie z zapotrzebowaniem branży. Potwierdza to elastyczność i nieszablonowość firm z tego sektora oraz nasuwa pytanie, czego można spodziewać się w tym roku?
Kompleksowa oferta

Zainteresowanie wystawców bieżącą edycją wydarzenia jest bardzo duże. Wypełniona jest już praktycznie cała zaplanowana powierzchnia, a więc największa hala obiektu Centrum EXPO XXI. 

Wojciech Smoktunowicz, dyrektor marketingu, organizator Targów RetailShow podkreśla, że w tym roku widać powrót na dużą skalę firm meblowych i shopfitterskich. Działają one na pełnych obrotach, mają szereg produktów do pokazania i z pewnością będą się wyróżniać. Zamieszanie covidove spowodowało w ostatnich latach zaburzenie dostaw materiałowych do produkcji mebli, ale teraz wszystko wróciło do normy.

– W tej edycji zapanuje równowaga miedzy wyposażeniem i technologiami. Już wiemy, że wystawcy pokażą kompleksową ofertę z licznymi nowościami dopasowanymi do wymogów i regulacji rynkowych. Widoczne i znaczące będą w dalszym ciągu rozwiązania bazujące na najnowszych technologiach, które stanowią odpowiedź na wiele wyzwań wymagających czasów – zapowiada Wojciech Smoktunowicz.

Powrót firm dostarczających wyposażenie sklepów w bieżącej edycji targów wyraźnie podkreśla obecność Modern-Expo w roli partnera strategicznego RetailShow 2023. Firma dostarcza rozwiązania wspierające sprzedaż detaliczną dla różnych formatów sklepów i działa na międzynarodowych rynkach od prawie 30 lat. Piotr Lutek, Marketing Business Partner, podkreśla, że Targi RetailShow, to wiodąca impreza wystawiennicza w tej części Europy, która stanowi właściwe miejsce do wyeksponowania nowości. 

– Zaprezentujemy pełną ofertę dla branży handlowej, a na niektóre obszary położymy szczególny akcent. To z pewnością oferta chłodnicza, w której uwzględnione są elementy proekologiczne, to również kasy z linii Pulsar, kompletne rozwiązanie modułowe dla sklepów convenience, ale też regały pod pieczywo czy terminale paczkowe – zapowiada Piotr Lutek.

W zrównoważonej pod względem segmentów ofercie wystawców nadal mocno widoczny będzie trend optymalizacji kosztów, który na dobre zagościł w branży retail. Skomplikowane warunki gospodarcze i społeczne sprawiają, że oszczędności muszą szukać zarówno managerowie sklepów i sieci handlowych, ale przede wszystkim oczekuje ich klient końcowy. Te wyzwania wymagają zautomatyzowanych rozwiązań, które z pewnością docenią obecni na targach przedstawiciele sieci, centrów handlowych, najemcy czy właściciele sklepów.

Targi, na które czeka cała branża 

Targi RetailShow z kilkunastoletnią już historią, biznesowym charakterem, jakościową ofertą wystawców i merytorycznym programem, stanowią zwartą i konkretną pigułkę wiedzy dla branży i kompleksowy katalog rozwiązań dla sklepów. To też okazja, by skorzystać z doświadczenia inspirujących prelegentów podczas całodniowej konferencji RetailCongress podzielonej na dwa tematyczne bloki: „Trendy i design” oraz „Technologie i innowacje”. Spotkanie przeprowadzi słuchaczy przez najważniejsze branżowe zagadnienia i stanie się platformą do wymiany opinii i nawiązania nowych kontaktów.

– Targi RetailShow co roku odwiedza kilka tysięcy managerów i specjalistów rynku retail  wszystkich rodzajów sieci: spożywczych, odzieżowych, gastronomicznych, obuwniczych, sportowych, drogeryjnych, RTV-AGD, Dom i Ogród, jubilerskich, saloników prasowych, banków, aptek, stacji paliw oraz sklepów specjalistycznych. To dla nas – organizatorów, ogromna satysfakcja i radość, że takie grono postrzega nas jako wyznacznik tego, co najważniejsze dla branży – podsumowuje Wojciech Smoktunowicz.

Tradycyjnie uwagę uczestników RetailShow zwracać będzie Sklep Modelowy. Bez niego wydarzenie byłoby niekompletne. To najdynamiczniejsze miejsce w hali wystawienniczej skupi  najnowsze propozycje rynkowe, a dzięki nieformalnej atmosferze zachęci do przetestowania ich funkcjonalności oraz otwartych rozmów z dostawcami.

Uzupełnieniem targów będą branżowe konkursy Best Shop Concept 2023 i Innowacje Handlu 2023, które pozwolą sprawdzić kreatywne aranżacje sklepów i najnowsze produkty poddając je ocenie ekspertów.

Informacje praktyczne

12. edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędzie się 22-23 listopada 2023 w godzinach 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Organizatorem Targów RetailShow jest firma ECP Polska. Wstęp jest bezpłatny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej http://www.retailshow.pl/pl/rejestracja lub w recepcji w dniu targów.

Partnerem Strategicznym Targów RetailShow 2023 i Retail Congress jest firma MODERN-EXPO. Rolę Sponsorów Głównych objęły firmy: HIKVISION POLAND, KONCEPT-L, MORIS DESIGN, OPTIMIX, a partnerów technologicznych Solix i Magnes.pl. 

Przeczytaj również:

Globalny handel przygotowuje się dla ASIA FRUIT LOGISTICA

17 lipiec 2024
Ponad 600 wystawców z około 38 krajów i regionów zarejestrowało się już, aby zaprezentować swoją ofertę na najważniejszym azjatyckim wydarzeniu poświęconym świeżym produktom. ASIA FRUIT LOGISTICA ponownie pojawi się w Hongkongu w dniach 4–6 września 2024 r., skupiając światowy biznes świeżych owoców i warzyw oraz prezentując cały łańcuch wartości. Na niecałe dwa miesiące do otwarcia, powierzchnia wystawiennicza jest prawie wyprzedana. »

POLAGRA 24 - Mistrzowie Smaku wracają

11 lipiec 2024
Od wielu lat POLAGRA jest platformą dla branży gastronomicznej. To na niej odbywa się finał Kulinarnego Pucharu Polski, a pod okiem jurorów swoje umiejętności nabywają uczniowie szkół gastronomicznych. Zdanie klientów jest w gastronomii równie ważne jak ocena profesjonalistów. Najsmaczniej gotującego kucharza w poszczególnych województwach wyłoni plebiscyt „Mistrzowie Smaku” organizowany przez Polska Press Grupa. »

Lidl Polska Partnerem Głównym targów POLAGRA

8 lipiec 2024
Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz sieć działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju i współpracy z lokalnymi dostawcami. Jak w praktyce wygląda kooperacja z siecią? O tym będą mogli przekonać się uczestnicy i wystawcy poznańskich targów POLAGRA, które odbędą się 25–27 września 2024 r. Lidl Polska został Partnerem Głównym wydarzenia i jednym z kluczowych wystawców. »
Partnerzy