eOperator – rewolucja w automatyzacji magazynów z Element Logic

10 listopad 2023
50 000 zamówień dziennie – Apotea bije rekordy z eOperator1 mln przesyłek miesięcznie,

50 tys. zamówień dziennie i 800 linii zamówień na godzinę – to codzienność w magazynie apteki Apotea, szwedzkiego giganta sprzedaży internetowej. Marka chce utrzymać wysokie tempo pracy i być liderem zrównoważonego rozwoju. Jak zrealizować te cele? Umożliwia to nowoczesne ramię robotyczne do kompletacji eOperator i system automatyzacji AutoStore od firmy Element Logic. 

Lider szwedzkiego rynku osiąga zawrotne wyniki

Aby utrzymać wysoką wydajność, Apotea potrzebowała czegoś więcej niż standardowe rozwiązania automatyzacji magazynów. Niezbędna była automatyzacja na najwyższym poziomie. Nowa instalacja to owoc współpracy pomiędzy Element Logic, AutoStore, RightHand Robotics i Apotea. Wdrożono szyty na miarę system AutoStore, oferowany przez Element Logic, który składa się z 3 ramion robotycznych eOperator, 20 tys. pojemników, 4 portów karuzelowych i 30 robotów AutoStore. – eOperator umożliwia szybką wysyłkę do klientów, nawet w nocy i w weekendy. Dzięki temu byliśmy w stanie wprowadzić 24-godzinne operacje – to jest wyjątkowe. Otrzymujemy większą produktywność, szybsze dostawy, a wszystko staje się tańsze i bardziej wydajne. – mówi Pär Svärdson, CEO w Apotea.

eOperator – rewolucja w automatyzacji magazynów z Element Logic

Ramię robotyczne eOperator to przyszłość logistyki. Stworzone dzięki połączeniu technologii kompletacji RightPick firmy RightHand Robotic oraz oprogramowaniu Element Logic, wznosi automatyzację na nieznany wcześniej poziom. Ramię działa dzięki procesorowi GPU i gwarantuje konkretne korzyści: bezpieczne i dokładne kompletowanie, optymalizację kosztową siły roboczej, usprawnienie łańcucha dostaw, wysoki poziom rentowności i szybkie ROI. eOperator pracuje nieprzerwanie, kompletując automatycznie przez całą dobę, co umożliwia szybką wysyłkę do klientów – nawet w nocy oraz w weekendy. Inwestycja w ramię eOperator sprawiła, że Apotea stała się światowym pionierem w użyciu robotów do kompletacji.
Jak to właściwie działa? Kamery na ramieniu są „oczami” robota, a chwytak z przyssawkami jest jak dłoń z ruchomymi palcami. Chwytak robota, wykorzystując uczenie maszynowe, automatycznie wybiera najlepszy sposób na pobranie towaru z AutoStore. Dzięki tej funkcji eOperator doskonale uzupełnia system AutoStore – przyspiesza realizację zamówień, dostawę i bezpiecznie obchodzi się z produktami.Zobacz, jak pracuje ramię eOperator:

Zrównoważony rozwój Apotea z systemem automatyzacji od Element Logic

Apotea potrzebowała nowego systemu automatyzacji nie tylko po to, by zwiększyć wydajność, ale również po to, by utrzymać ją na dotychczasowym wysokim poziomie. Drugim celem szwedzkiej apteki internetowej, która troszczy się o dobro planety i przykłada szczególną uwagę do zmniejszenia śladu węglowego, jest zrównoważony rozwój biznesu.

W tym obszarze Apotea ma się czym pochwalić. Firma znalazła się na szczycie listy firm e-commerce, które najlepiej realizują założenia zrównoważonego rozwoju w Szwecji (Sustainable Brand Index z 2020 i 2021 roku). Otrzymała również nagrodę „Sustainability of the Year by PriceRunner 2022” i miano firmy e-commerce o najlepszej realizacji założeń zrównoważonego rozwoju w ankiecie konsumenckiej PostNord w 2021 roku.

Co przyczyniło się do otrzymania tych wyróżnień? Apotea redukuje ślad węglowy w całym łańcuchu dostaw – od etapu produkcji po dostawę do klienta końcowego. Na dachu centrum operacyjnego zamontowano panele słoneczne, które zasilają cały system AutoStore używany w magazynie. To jedna z największych tego typu instalacji w Szwecji: składa się z 5560 modułów ogniw słonecznych, a jej powierzchnia wynosi 9100 m².
 – Klienci przyszłości będą wymagać innego podejścia do zrównoważonego rozwoju niż dzisiaj. Naszym celem jest zostanie liderem zrównoważonego rozwoju wśród szwedzkich firm. To cel odważny i ambitny. Mamy największy w kraju obiekt z panelami słonecznymi, jest ich 5500 i wytwarzają one prawie całą energię elektryczną niezbędną do zasilenia obiektu. – dodaje Pär Svärdson.

Zobacz, jak działa magazyn Apotea:

Przeczytaj również:

Oman AgroFood 2023: Przyspieszenie innowacji w sektorze rolnictwa i rybołówstwa Omanu

29 listopad 2023
Dzięki 3200 km linii brzegowej i rozległym obszarom uprawnym rolnictwo i rybołówstwo odgrywają kluczową rolę w gospodarce Omanu. Sektory te zapewniają możliwości zatrudnienia i przyczyniają się do ciągłych wysiłków kraju na rzecz dywersyfikacji gospodarczej i bezpieczeństwa żywnościowego. Sprzyjający klimat w Omanie pozwala na połowy przez cały rok, a kraj jest jedynym eksporterem ryb w GCC i odpowiada za ponad 31% produkcji rybnej w regionie. »

Rynek możliwości: pacprocess MEA i Food Africa gotowe do startu

28 listopad 2023
Oferując nowe horyzonty i kontakty, innowacje w zakresie przetwarzania i pakowania oraz różnorodność afrykańskiego megarynku żywności w dniach 12-14 grudnia 2023 r. Food Africa i pacprocess MEA ponownie staną się sceną dla najnowszych technologii i koncepcji, budując ważne mosty dla partnerstw wykraczających poza granice. Pozytywny rozwój Food Africa i pacprocess MEA odzwierciedla szybki rozwój rynku. Populacja Afryki wzrośnie z 1,42 miliarda ludzi w 2022 r. do około 2,5 miliarda ludzi w 2050 r. »

Grüne Woche 2024: 16. Światowe Forum "Systemy żywnościowe przyszłości"

28 listopad 2023
Federalne Ministerstwo ds. Żywności i Rolnictwa (BMEL) zaprasza na Światowe Forum ds. Wyżywienia i Rolnictwa (GFFA), które odbędzie się w Berlinie w dniach 17–20 stycznia 2024 r. pod hasłem „Systemy żywnościowe naszej przyszłości – łączenie sił na rzecz świat bez głodu”. GFFA to wiodąca międzynarodowa konferencja poświęcona kluczowym kwestiom dla przyszłości światowego sektora rolno-spożywczego. Wydarzenie odbywa się już po raz 16. równolegle z Grüne Woche w Berlinie. »
Partnerzy