Future Private Labels 2016 z sukcesami

22 czerwiec 2016
Pierwsze w Polsce wydarzenie w stu procentach poświęcone polskiej branży marek własnych - Future Private Labels w Targach Kielce okazało się strzałem w „10”. Formuła, która połączyła III Targi Producentów Marek Własnych i specjalistyczną Konferencję, a także warsztaty opakowań i konkurs na najlepsze opakowanie marki własnej, została doceniona. W ciągu dwóch dni, 15-16 czerwca wydarzenie odwiedziło 800 specjalistów branży – kupców i przedstawicieli sieci handlowych, producentów private labels oraz producentów i projektantów opakowań.

Od produktów FMCG po karmy i chemię do aut
Targi Producentów Marek Własnych zgromadziły 83 wystawców z 9 krajów – Białorusi, Czech, Grecji, Litwy, Niemiec, Węgier, Włoch, Ukrainy oraz Polski. Ekspozycja była większa o 15 procent od ubiegłorocznej. Na stoiskach targów prezentowano z roku na rok większą różnorodność produktów marek własnych. Oprócz wielkiej gamy spożywczych artykułów oraz produktów gotowych do spożycia i napojów oraz alkoholi, wystawcy oferowali także przyprawy, chemię do domu i auta, środki higieny, kosmetyki, perfumy, ale także karmy dla zwierząt, artykuły do ich pielęgnacji oraz opakowania dla produktów marek własnych.
- W Kielcach, podczas targów marek własnych, pojawiliśmy się po raz drugi. Tegoroczna edycja była dla nas bardzo udana, nawiązaliśmy kilka ciekawych kontaktów, myślę za zaowocują współpracą. Mamy nadzieję gościć podczas Future Private Labels w przyszłym roku – komentował wydarzenie Bogdan Ryś, prezes Marina Spices.
Targi były miejscem prezentacji 17 firm z Ukrainy. Jedną z nich była firma Galicia, producent soków, która przyciągała wzrok wielu zwiedzających ciekawą aranżacją stoiska.
- Jesteśmy na targach Future Private Labels w Kielcach po raz pierwszy. Nasze odczucia są bardzo pozytywne. Spotkaliśmy wiele ciekawych osób, zarówno na konferencji jak i w rozmowach kuluarowych, na stoisku. Myślę, że przełoży się to na naszą dalszą działalność na terenie Polski i nie tylko – mówił Michał Przyłucki z ukraińskiej firmy Galicia.
 Podczas Future Private Labels, w gablotach eksponowano galerię produktów marek własnych. Swoją nową ofertę prezentowały znane sieci handlowe jak: Piotr i Paweł, Społem, Biedronka, Superpharm, Stokrotka oraz pojawił się też produkty Krakowskiego Kredensu i Top Food.  
120 słuchaczy konferencji
Uzupełnieniem targowej oferty podczas Future Private Labels 2016 była rozbudowana formuła konferencji z udziałem ekspertów z kraju i zagranicy. 120 słuchaczy miało okazję zapoznać się z merytorycznymi prognozami dla branży. O tym, jak skutecznie rozwijać marki własne, jak wykorzystać ich potencjał,
oraz w jakim kierunku zmierzać powinien sektor private labels, mówił między innymi Joao Ramos, dyrektor strategii produktu w Jeronimo Martins Polska. O światowych trendach dla sektora private labels, o markach premium, docenianych przez klientów mówił  kolejny gość konferencji - Remy Medina, międzynarodowy konsultant marek własnych. W konferencji udział wzięli także Andrzej Maria Faliński – dyrektor  Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, Maciej Ptaszyński dyrektor Polskiej Izby Handlu, Dorota Kałowska, ekspert zarządzania marką własną. 
- Targi Kielce i wydarzenie Future Private Labels wraz z tak rozbudowaną konferencją to miejsce, gdzie polski handel może pokazać swoją siłę. Nie jesteśmy jeszcze rynkiem zdominowanym przez marki własne, to około 36 procent rynku FMCG. Ale rozwijamy się jako rynek, rośnie zapotrzebowanie na nowe produkty private labels. Polskie marki własne cechują się znakomitą jakością – komentował wydarzenie Andrzej Maria Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, jeden z prelegentów konferencji, uczestnik panelu dyskusyjnego na temat prognoz dla rynku w Polsce.
Wielkie zainteresowanie wzbudziły prelekcje dotyczące badań rynku i prognoz na lata 2016-2020, przygotowane przez agencję PMR, ale także niezmiernie ciekawe wystąpienia dotyczące analiz etnograficznych i kłamstw w konsumenckich badaniach, wygłoszone przez Martę Marcjanik z Izmałkowa Consulting. Podobne zainteresowanie wzbudzała u słuchaczy Karolina Liberka z Mintel mówiąc o pokoleniu millennialsów, czyli pokoleniu Y, spośród którego obecnie rekrutują się najbardziej wpływowi konsumenci. 
 
 Ważny temat opakowań  
   Popularnością cieszyły się podczas Future Private Labels 2016 specjalne warsztaty opakowań, poprowadzone przez Dorotę Kałowską, eksperta zarządzania marką własną i koordynatora programu FPL. Tematem były „Skuteczne opakowania mare własnych – trendy i inspiracje”. W warsztatach udział wzięło 50 osób.
 Wydarzenie w Targach Kielce stało się również miejscem rozstrzygnięcia pierwszego konkursu na najlepsze opakowanie produktu marki własnej „Best Private Labels Packaging”, zorganizowanego pod patronatem wydawnictwa „Packaging Polska”. W sześciu kategoriach produktowych rywalizowało ze sobą 36 konkursowych produktów. Zwycięzcą w kategorii „Food/fresh to go” została linia czekolad Piotr i Paweł. Produkt ten został również nagrodzony przez zwiedzających targi. W kategorii „Unusual Packaging” zwyciężył Dada Box Promocyjny na Pieluszki, którego producentem jest Jeronimo Martins Polska. Po użyciu pieluszek jako zabawka - wóz kempingowy. Jeronimo Martins Polska został także nagrodzony w kategorii „Personal Care” za linię mydeł Linda oraz w kategorii „Household” za opakowanie produktu Ultra Perfume. Wyróżnienie w kategorii „Beverages” otrzymała natomiast  firma Red Baron Brand Support za butelkę Whisky Red Baron.

Materiały presowe: FPL Kielce

Przeczytaj również:

GPG wprowadza na rynek nową genetykę jeżyn

22 maj 2024
Global Plant Genetics (GPG) i polski program hodowli Rubusa Niwa właśnie zawarły umowę licencyjną na dwie nowe odmiany jeżyny pierwiosnkowej. Umowa dotyczy reprezentowania przez GPG odmian Maryna i Juhas na szeregu terytoriów międzynarodowych. Światowy przemysł jeżynowy rośnie nieprzerwanie od wielu lat i niezwykle istotne jest wprowadzenie na rynek ulepszonych odmian, które pomogą w tym rozwoju i jeszcze bardziej go przyspieszą »

Interpera2024: skupienie się na wizytach technicznych

22 maj 2024
Interpera 2024 zgromadzi międzynarodowy sektor gruszek w dniach 26–27 czerwca w Óbidos w Portugalii. Oprócz głównego dnia konferencji organizatorzy przygotowali gruszkowe wizyty techniczne, których po prostu nie można przegapić! Uczestnicy zapoznają się z uprawą i ochroną gruszek w Portugalii. Program będzie łączył wymianę wiedzy i wizyty w firmach. Uczestnicy Interpera 2024 zostaną przeniesieni do serca regionu gruszkowego Rocha, w obszar znany jako Oeste, gdzie koncentruje się 90% produkcji. »

Macfrut - miejsce, w którym można dowiedzieć się, w jakim kierunku zmierza ten sektor

20 maj 2024
Macfrut, międzynarodowe wydarzenie dla branży świeżych produktów, po raz kolejny spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem wystawców. W trzydniowych targach w Rimini Expo Centre wzięło udział ogółem 56 200 osób, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu z rokiem ubiegłym. To była najbardziej ekscytująca edycja jak dotąd i widać, że branża jest dynamiczna i pewna przyszłości. Powodów do zadowolenia z przebiegu tej imprezy jest wiele. »
Partnerzy