24 zakończone projekty BSS

8 marzec 2016

Podczas poniedziałkowego spotkania w siedzibie PAIiIZ prezes Sławomir Majman podkreślił, że wśród inwestycji obsługiwanych przez Agencję, sektor outsourcingu znajduje się na pierwszym miejscu. Projekty usługowe stanowiły w 2015 roku 43% inwestycji ogółem. Na koniec lutego 2016 PAIiIZ obsługiwała kolejne 73 projekty z branży BSS.

Wartość inwestycji obsługiwanych przez PAIiIZ w sektorze usługowym wyniosła w 2015 roku 90,5 mln złotych. Zatrudnienie w sektorze wzrosło o 15%. Miniony rok to dynamiczny przyrost liczby projektów informatycznych. Wrosło również zainteresowanie Polską inwestorów z Niemiec. Inwestorzy zza zachodniej granicy znajdują się na drugim miejscu za przedsiębiorcami amerykańskimi i przed angielskimi, włoskimi, francuskimi, japońskimi oraz koreańskimi.

Podczas spotkania PAIiIZu określiliśmy branżę outsourcingu mianem „giganta, który rozwinął się w cieniu górnictwa czy energetyki” i są to słowa bardzo trafne. W ostatnich latach zauważalny jest ogromny wzrost inwestycji w branży BSS w Polsce co wiąże się z powstawaniem nowych i, co szczególnie ważne, jakościowych miejsc pracy. Polscy managerowie wyrastają na globalnych liderów w dziedzinie outsourcingu – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio.

Wzrost zainteresowania Polską jako destynacją biznesową sprawia, że powstają nowe narzędzia ułatwiające proces decyzyjny. Dobrym przykładem jest Best2Invest – interaktywna platforma dostępna bezpłatnie w 6 językach, która ułatwia inwestorom zagranicznym poznanie wszystkich walorów polskich lokalizacji. Warto podkreślić, że wśród mocnych stron Polski wymienia się właśnie duże nasycenie ośrodkami miejskimi, co gwarantuje szeroką i zróżnicowana ofertę inwestycyjną - mówi Wiktor Doktór.

Mat. prasowe: PAIiIZ

Przeczytaj również:

Macfrut - dzień trzeci

10 maj 2024
Nowe granice podkładek. Powrót do przeszłości w świecie podkładek dla najpopularniejszych włoskich roślin owocowych, takich jak jabłka, gruszki i owoce pestkowe. Kierunek badań ma na celu odzyskanie „starego” wigoru tych roślin, aby uczynić je odpornymi na nowe fitopatologie. Wyłoniło się to podczas Międzynarodowego Sympozjum Podstawek, w którym uczestniczyli czołowi badacze z całego świata. Orodnictwo włoskie i europejskie w ogóle przesuwa się na wschód, szczególnie do Azerbejdżanu, Uzbekistanu czy Mołdawii, »

Macfrut drugiego dnia

9 maj 2024
Międzynarodowe targi sektora świeżych produktów, które do jutra odbędą się w Rimini Expo Center, w centrum uwagi znajdą się innowacje w biorozwiązaniach i badania odmianowe w sektorze winogron stołowych. Zaprezentowano także Program Transformacji Rolnej Demokratycznej Republiki Konga. Demokratyczna Republika Konga ma bardzo duży potencjał i dąży do stworzenia możliwości partnerstwa dla włoskich i europejskich firm pragnących inwestować w tym państwie afrykańskim. »

Macfrut - 8 maja

8 maj 2024
Doświadczenia z uprawą w pomieszczeniach i zastosowania farmaceutyczne. Rolnictwo wertykalne: znaczenie współpracy multidyscyplinarnej, kluczowej w środowisku akademickim, krzyżuje innowacyjne praktyki agronomiczne z korzyścią dla zdrowia i jakości życia. Nie zapominając o potrzebie niemal ciągłych badań, jak zauważyła Andrea Primavera, prezes Fippo (Włoskiej Federacji Oficjalnych Producentów Roślin). To wokół tych koncepcji powstała konferencja »
Partnerzy