Misja gospodarcza do Zambii

25 maj 2015
Krajowa Izba Gospodarcza organizuje w terminie 30 czerwca – 5 lipca 2015 roku misję gospodarczą dla przedstawicieli polskich firm, zainteresowanych podjęciem współpracy i inwestycjami na rynku Zambii.
3 lipca 2015 r. na terenach targowych odbędzie się seminarium biznesowe i spotkania biznesowe B2B przy współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji oraz partnerami zambijskimi (Zambijską Izbą Handlu i Przemysłu oraz Zambijską Agencją Rozwoju). 
Poza szefem WPHI w Johannesburgu Andrzejem Krężlem w spotkaniach wezmą udział konsul honorowy Zambii w Warszawie Bartosz Brusikiewicz oraz konsul honorowa RP w Lusace Maria Ogonowska-Wiśniewska.
Krajowa Izba Gospodarcza w ramach misji poza programem merytorycznym zadba o opracowanie strony logistycznej tj. zorganizowanie przelotów, noclegów, transferów na miejscu. W programie misji umieszczony został również wątek turystyczny przybliżający odległe zakątki.
Wstępny program misji obejmuje: przelot na trasie Warszawa – Livingstone; zwiedzanie słynnych wodospadów Victoria; nocleg w Livingstone; przelot do Ndola; 2 noclegi w Ndola; zwiedzanie targów, odwiedzenie Chimfunshi Chimpanzee Sanctuary; seminarium biznesowe i rozmowy B2B.

Szczegółowych informacji o programie i kosztach udziela Anna Derbin (tel. 22/ 630 96 45, tel. kom. 506 241 636, fax. 22/ 630 99 15, email: aderbin@kig.pl)

Afryka mimo swojego zróżnicowania to kontynent stanowiący wielkie wyzwanie i wielkie możliwości.
To kontynent o olbrzymim potencjale gospodarczym, zasobny w bogactwa naturalne. Niektóre polskie firmy już dostrzegły te możliwości i są już obecne na tamtych rynkach. Większość krajów afrykańskich stawia na walkę z ubóstwem, poprawę warunków życia, wzmocnienie demokracji. Bogactwa naturalne i dążenie do osiągania stabilności politycznej i makroekonomicznej poprzez rozwój sektora prywatnego i docelowo dynamiczny wzrost gospodarczy, wzrost PKB na poziomie powyżej 7%, wszystko to stanowi zachętę do rozwijania współpracy szczególnie w sektorach: energetycznym, turystycznym, szeroko rozumianym przetwórczym, rolnym, budownictwie.
Dla przykładu Zambia ma jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek globalnych. Jest również państwem o jednej z najniższych stóp podatkowych w Afryce Subsaharyjskiej. W 2013 r. miała miejsce wizyta w Zambii na szczeblu rządowym z udziałem premiera Donalda Tuska. Obroty handlowe z Zambią wzrosły w ostatnich latach o ponad 44%. Administracja zarówno polska, jak i zambijska zdecydowanie opowiadają się za wsparciem wzajemnej współpracy. Trwają ostatnie uzgodnienia ramowej umowy międzyrządowej. Podczas Dnia Afrykańskiego w Sejmie Ambasador Zambii na Polskę zachęcał do rozwijania wzajemnej współpracy. 20 maja br. oficjalnie otwarto konsulat honorowy Zambii w Warszawie.

Zdjęcie i mat. prasowy: KIG

Przeczytaj również:

Pole testowe o powierzchni około 3000 m2 na targach Macfrut 2024

23 kwiecień 2024
Innowacje branży zostaną zaprezentowane na powierzchni około 3000 metrów kwadratowych, podzielonej na dwie hale: jedną przeznaczoną do uprawy owoców (Hala C1 - Agri Field Solution) i drugą do produkcji bezglebowej techniki, ogrodnictwo komercyjne i przemysłowe oraz mechanizacja (hala A1 – Machinery Solutions). Oba te obszary pozwalają odwiedzającym przekonać się na własne oczy, co mogą zastosować w praktyce we własnym gospodarstwie. »

Pierwsza edycja Fruit Attraction w Brazylii odzwierciedla potencjał brazylijskiego sektora owoców i warzyw

22 kwiecień 2024
Fruit Attraction, jedne z wiodących na świecie międzynarodowych targów branży owocowo-warzywnej, zakończyły swoją pierwszą edycję w Brazylii, na terenie São Paulo Expo. Trzydniowe wydarzenie zgromadziło cały łańcuch produkcyjny sektora, z obecnością 45 krajów i 8 stanów brazylijskich (São Paulo, Bahia, Pernambuco, Rio Grande do Norte, Maranhão, Pará, Espírito Santo i Paraná) oraz 12 000 gości . »

Nowe zabezpieczenia w branży spożywczej – ekologia w centrum uwagi

22 kwiecień 2024
Biorąc pod uwagę cele zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym, gdzie jednym z nim jest ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych, coraz więcej firm poszukuje opakowań w pełni przyjaznych środowisku. Dlatego już dziś firma Silny&Salamon wprowadza zamknięcia do opakowań produktów spożywczych wykonane w całości z biomateriałów i nadające się do przetworzenia. »
Partnerzy