Polska żywność podbije Chiny?

18 marzec 2015

Polski eksport produktów rolno-spożywczych do Chin, trendy, ścieżki sukcesu, dostępne narzędzia wsparcia i bariery wejścia na coraz bardziej atrakcyjny rynek Państwa Środka, to główne tematy konferencji Polsko Chińskiej Rady Biznesu pod patronatem Ministra Gospodarki i Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Konferencja odbędzie się 13 kwietnia 2015 r. w Hotelu InterContinental w Warszawie i podejmie zagadnienia związane z aktualnym pytaniem – „Jak zwiększyć skalę i efektywność polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych do Chin?”. Wśród prelegentów i panelistów wystąpią zarówno polscy jak i chińscy eksperci. Uczestnikami konferencji będą przede wszystkim polscy eksporterzy oraz przedstawiciele administracji rządowej z Polski i Chin oraz przedsiębiorstwa otoczenia biznesowego.

Polski eksport produktów rolno-spożywczych do Chin w liczbach:
• 8-krotny wzrost eksportu towarów rolno-spożywczych z Polski do Chin na przestrzeni 2010-2014
• 209 mln USD – wartość eksportu towarów rolno-spożywczych z Polski do Chin w 2013 r.
• 1/3 polskiego eksportu do Chin to produkty mleczarskie, jaja, miód i jadalne produkty pochodzenia zwierzęcego – dane GUS za 1 kwartał 2014 r.
• 10-krotny wzrost w ciągu 1 roku eksportu kakao do Chin, w tym czekolady – dane MG, 2013 vs I-X 2014 r.

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu merytorycznym, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Gospodarki, Agencji Rynku Rolnego oraz Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

W programie, m.in.:
• Perspektywy rozwoju chińskiej gospodarki i implikacje dokonujących się zmian dla rynku żywności
• Potencjał chińskiego rynku rolno-spożywczego i pojawiające się na nim aktualne trendy
• Taryfowe i pozataryfowe bariery w rozwoju polskiego eksportu żywności na rynek chiński
• Procedura wejścia z nowym produktem żywnościowym na rynek chiński
• Dystrybucja produktów rolno-spożywczych na rynku chińskim
• Logistyka
• Finansowe aspekty wymiany handlowej z Chinami

Szczegółowe Informacje i rejestracja na konferencję: www.konferencje.pchrb.pl

Patronami medialnymi są TVP Info, Agencja Informacyjna Xinhua, Chińskie Radio Międzynarodowe, oraz think tank Poland, Go Global! oraz Poland Fruits.

Wśród patronów honorowych znaleźli się Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Gospodarki oraz Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

mat. prasowe PChRB

Przeczytaj również:

Ochrona przed mrozem: o 2 stopnie więcej dzięki ekranom Arrigoni

15 kwiecień 2024
W związku z problemami wynikającymi ze zmiany klimatu, szkody spowodowane późnymi przymrozkami stanowią coraz większe zagrożenie, a zdarzenia tego rodzaju mogą od samego początku zagrozić uprawom i wynikom całego roku rolniczego. Arrigoni oferuje zróżnicowaną gamę innowacyjnych produktów łagodzących niskie temperatury, mogących zapobiegać lub ograniczać występowanie szkód spowodowanych przez mróz. »

Co wydarzyło się w branży spożywczej w ciągu ostatniego miesiąca?

14 kwiecień 2024
Innowacja ma kluczowe znaczenie w SIAL Paris – i nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w SIAL Start-up Village, która jest prowadzona we współpracy z Sesamers. Obecna w 24 krajach Sesamers to globalna sieć wydarzeń technologicznych zapoczątkowana przez specjalistów w 2015 roku. „Dzięki 10-letniemu doświadczeniu pomagamy innowacyjnym firmom zabłysnąć na scenie, budować lepsze wydarzenia i skalować strategię wpływu” – mówi sieć znana również jako Start-up Sesame. »

W kwietniu Ucima kontynuuje swoją działalność targową

12 kwiecień 2024
Ponad 50 włoskich firm wybiera się na Circle Pack Chile, Djazagro i Korea Pack. Po udanym udziale w targach Propak Vietnam na początku tego miesiąca, Ucima przygotowuje się do kontynuowania międzynarodowej działalności wystawienniczej poprzez obecność na trzech kolejnych targach branżowych, potwierdzając swoje zaangażowanie w promowanie włoskiego przemysłu opakowaniowego na poziomie globalnym. »
Partnerzy