FiloCal Polska na targach MTAS 2015

21 styczeń 2015

Kolejna edycja targów MTAS umożliwiła firmie FiloCal Polska zaprezentowanie swoim klientom poszerzonej o nowe produkty oferty.

Do aktualnej listy dołączyły:

Następną nowością firmy FiloCal Polska wprowadzoną do oferty na rok 2015 są drony, bezzałogowe obiekty latające, które coraz częściej wykorzystuje się do monitorowania, robienia zdjęć uprawom oraz ich opryskiwania. To z pewnością technologia przyszłości.
FiloCal Polska oferuje ponadto nowoczesne urządzenia elektroniczne do zastosowania w sadach. Na uwagę zasługują komputery sterujące pracą opryskiwacza. Umożliwiają one precyzyjne dozowanie cieczy roboczej, zaplanowanie zabiegów na poszczególnych kwaterach oraz analizę i przetwarzanie danych. Wyjątkową łatwość obsługi komputera zapewnia dotykowy ekran. Kolejny produkt w ofercie, to sondy pomiaru wilgotności gleby oraz profesjonalne stacje pogodowe, które ostrzegają przed przymrozkami i służą do śledzenia zmian pogody. Zamontowane w stacji meteorologicznej czujniki odczytują pomiary temperatury suchej, siłę i kierunek wiatru, a te dane są następnie przetwarzane przez mikroprocesor. Hybrydowa technika laserowa eliminuje konieczność corocznej kalibracji. Ogromną zaletą stacji jest możliwość jej rozbudowy o nowe funkcje.

W stałej ofercie znajdują się:

Opr.: Elżbieta Szymaniak
Zdjęcie: Marta Rytel

Przeczytaj również:

POLECO 2024 – biznesowe wydarzenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

6 listopad 2024
Targi POLECO 2024 potwierdziły swój status kluczowego wydarzenia biznesowego w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, przyciągając ponad 5000 uczestników gotowych nawiązać wartościowe kontakty handlowe oraz wymienić się wiedzą o najnowszych trendach i technologiach w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wystawcy z 10 krajów zaprezentowali innowacyjne rozwiązania – od zaawansowanych maszyn do segregacji i recyklingu »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID

5 listopad 2024
Przeprowadzone testy na terenie zakładu wyrobów spożywczych potwierdziły, że technologia RFID sprawdzi się w optymalizacji procesu inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach. Szacunki wskazują, iż przy liczbie 10 tys. środków trwałych do zinwentaryzowania metodą tradycyjną potrzeba 30 pełnych dni, a za pomocą RFID 2 dni, natomiast samo tworzenie raportu zajmie 5 min przy 5 dniach metodą ręczną. »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID na przykładzie producenta spożywczego

5 listopad 2024
Wiodący producent wyrobów spożywczych powierzył firmie ISS RFID przeprowadzenie testów systemu RFID w obszarze produkcyjnym, magazynowym i biurowym. Ich celem było zbadanie środowiska dla funkcjonowania technologii RFID i sprawdzenie możliwości optymalizacji obszaru inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi. Testy, których wyniki przedstawiono w 3. kwartale br., potwierdziły zasadność wdrożenia technologii radiowej. »
Partnerzy