Polish-Ukrainian High-Tech Hub 2017

8 grudzień 2017

Polska jest bramą dla ukraińskich startupów do Europy. Dzięki prawie 3 mld zł dostępnych w konkursie Start in Poland jesteśmy jednym z najlepszych miejsc na świecie dla tego typu projektów - mówił prezes PAIH, Tomasz Pisula w Kijowie podczas Polish-Ukrainian High-Tech Hub 2017 pierwszej konferencji branżowej, łączącej polskich inwestorów z ukraińskimi start-upami. Polish - Ukrainian High-Tech Hub 2017 to wspólna inicjatywa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Ministerstwa Rozwoju oraz Polish StartUp HUB.
Projekt Polish - Ukrainian High-Tech Hub 2017 umożliwia współpracę polsko-ukraińską w obszarze finansowania innowacji. W jej ramach wyselekcjonowane przez StartUP HUB Poland ukraińskie start-upy technologiczne oraz inwestorzy z Polski i Ukrainy nawiązują relacje biznesowe, które mogą zaowocować zwiększoną podażą innowacji w Polsce. To pierwszy tego typu projekt na Ukrainie. Spotkanie obu stron nastąpi podczas konferencji networkingowej, która odbędzie się 8 grudnia br. w Kijowie.
Projekt Polish-Ukrainian High-Tech Hub to efekt połączenia dwóch rodzajów oczekiwań: przedstawiciele środowisk ukraińskich innowatorów poszukują finansowania i szans wejścia na zachodnioeuropejskie rynki. Z drugiej strony, polski rynek Venture Capital (VC) szuka nowych, perspektywicznych celów inwestycyjnych. Korzyści płyną także dla państwa polskiego, które - dzięki tego typu przedsięwzięciom - otrzymuje zastrzyk specjalistycznych kompetencji, a wraz z nimi nowe miejsca pracy i wpływy podatkowe w szybko rosnących sektorach opartych o wiedzę.
W ramach projektu Polish-Ukrainian High-Tech Hub każdy ukraiński startup, innowator, wynalazca i autor innowacyjnego projektu mógł wziąć udział w naborze projektów i zyskać szansę na spotkanie w Kijowie z polskimi inwestorami. Jedynym warunkiem wstępnym udziału w selekcji, która trwała do 30 listopada, było wypełnienie formularza aplikacyjnego w języku angielskim. Do rywalizacji o możliwość spotkania się z przedstawicielami polskiego Venture Capital zgłosiło się ponad 100 start-upów z Ukrainy.

Największa grupę stanowiły projekty ICT (40%) oraz młode firmy, wyspecjalizowane m.in. w robotyce, urządzeniach medycznych i Internecie rzeczy. Wśród zgłoszeń znaleźli się również specjaliści od biotechnologii, a nawet twórcy rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego i kosmicznego.

Mat. prasowe: PAIH

Przeczytaj również:

Ochrona przed mrozem: o 2 stopnie więcej dzięki ekranom Arrigoni

15 kwiecień 2024
W związku z problemami wynikającymi ze zmiany klimatu, szkody spowodowane późnymi przymrozkami stanowią coraz większe zagrożenie, a zdarzenia tego rodzaju mogą od samego początku zagrozić uprawom i wynikom całego roku rolniczego. Arrigoni oferuje zróżnicowaną gamę innowacyjnych produktów łagodzących niskie temperatury, mogących zapobiegać lub ograniczać występowanie szkód spowodowanych przez mróz. »

Co wydarzyło się w branży spożywczej w ciągu ostatniego miesiąca?

14 kwiecień 2024
Innowacja ma kluczowe znaczenie w SIAL Paris – i nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w SIAL Start-up Village, która jest prowadzona we współpracy z Sesamers. Obecna w 24 krajach Sesamers to globalna sieć wydarzeń technologicznych zapoczątkowana przez specjalistów w 2015 roku. „Dzięki 10-letniemu doświadczeniu pomagamy innowacyjnym firmom zabłysnąć na scenie, budować lepsze wydarzenia i skalować strategię wpływu” – mówi sieć znana również jako Start-up Sesame. »

W kwietniu Ucima kontynuuje swoją działalność targową

12 kwiecień 2024
Ponad 50 włoskich firm wybiera się na Circle Pack Chile, Djazagro i Korea Pack. Po udanym udziale w targach Propak Vietnam na początku tego miesiąca, Ucima przygotowuje się do kontynuowania międzynarodowej działalności wystawienniczej poprzez obecność na trzech kolejnych targach branżowych, potwierdzając swoje zaangażowanie w promowanie włoskiego przemysłu opakowaniowego na poziomie globalnym. »
Partnerzy