Targi MedFEL okazały się sukcesem

16 maj 2016

Targi MedFEL to organizowane w Perpignan międzynarodowe targi owocowo-warzywne. Impreza targowa poświęcona jest rynkowi owoców i warzyw.
W ofercie wystawców znalazły się świeże owoce i warzywa, suszone owoce, orzechy, produkty mrożone i puszkowane, owoce i warzywa egzotyczne, uprawy organiczne, zioła i przyprawy, technologie sortowania, pakowania, przechowywania i przetwarzania, transport i logistyka, zarządzanie produkcją i sprzedażą, rozwiązania informatyczne dla branży oraz systemy uprawy.
W tegorocznej imprezie, w dniach 26 - 28 kwietnia, udział wzięło 246 wystawców z 13 krajów. Odnotowano 6122 odwiedzających (wzrost o 5% w stosunku do zeszłorocznej edycji). Targom towarzyszyły konferencje i bloki tematyczne, które przyciągały uwagę przedstawicieli z branży. Podczas trzydniowego wydarzenia odbyło się również wiele spotkań B2B.

2016-05-11-medfel3.jpg

Zdaniem Chantal Passat przewodniczej Komitetu Organizacyjnego tegoroczna edycja targów MedFEL okazała się sukcesem.

Na tle konkurecji targi MedFEL rozwijają się, wzrasta liczba odwiedzających jak i poszerza się liczba wystawców.
"Dołożymy wszelkich starań aby uatrakcyjnić naszą ofertę wprowadzając jeszcze wiecej innowacyjnych rozwiazań w kolejnej edycji zaplanowanej na ostatni tydzień kwietnia" - podkreśliła Chantal Passat.

Podczas targów MedFEL nie zabrakło również poskich akcentów. Wśród obecnej na targach prestiżowej, branżowej, międzynarodowej prasy, znalazło się polskie, bilateralne, biznesowo-handlowe czasopismo POLAND FRUITS, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zagranicznych odbiorców.

2016-05-11-medfel-kiosk.jpg

Based on press releases of MedFEL: AD  Poland Fruits

Przeczytaj również:

Flagowe projekty inwestycyjne w dziedzinie ogrodnictwa zostaną zaprezentowane podczas II Międzynarodowego Forum Sady Rosji

17 maj 2019
Drugie doroczne forum inwestycyjne i wystawa „Orchards of Russia 2019” (22-23 maja 2019 r. w Moskwie) to wysokiej klasy międzynarodowa platforma skupiająca się na inwestycjach dla rosyjskiego komercyjnego sektora ogrodniczego, przybliżająca strategie rozwoju przemysłu, dzieląca się najlepszymi praktykami wśród kluczowych graczy rynkowych i zabezpieczająca nowe kontrakty typu win-win. »

Indie i Singapur - kraje partnerskie na Fruit Attraction 2019

11 maj 2019
Zgodnie z polityką zwiększania relacji handlowych przedsiębiorstw owocowo-warzywnych między krajami Unii Europejskiej a innymi rynkami spoza UE, Fruit Attraction 2019 będzie gościć Indie i Singapur jako kraje importujące. W UE eksport owoców i warzyw do Singapuru wzrósł o 6% w ciągu ostatnich czterech lat, z 22 492 ton do 24 247 ton w 2017 r., przy 60-procentowym wzroście wartości z 20,8 mln euro do 35 mln euro. Głównymi produktami eksportowanymi były jabłka, kiwi i persimmony, w kategorii owoców i cebuli, w kategorii warzyw. »

Nadzieje na ożywienie rynku obecne na początku roku zostały potwierdzone tylko częściowo

11 maj 2019
„Wraz z rozpoczęciem sezonu eksportowego na półkuli południowej, europejski rynek jabłek jest nadal pod presją, z wysokim poziomem zapasów, co hamuje nadzieje na nadchodzące ożywienie cen”. Oto słowa Gerharda Dichgansa, prezesa konsorcjum VOG , w swojej najnowszej aktualizacji na temat aktualnej sytuacji międzynarodowej. »
Partnerzy