Misja Gospodarcza do Uzbekistanu 7-10 listopada 2016 r.

7 październik 2016
W dniach 7 - 10 listopada 2016 r., Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z WPHI Ambasady RP w Taszkencie oraz Izbą Przemysłowo-Handlową Republiki Uzbekistanu organizuje Misję Gospodarczą do Uzbekistanu (Taszkent, Samarkanda).

Misja jest kontynuacją wydarzeń promocyjnych KIG w Uzbekistanie i spotkań nawiązanych podczas poprzedniej wizyty z okazji Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego w listopadzie 2015 r. oraz kontaktów zawartych ramach programu staży dla uzbekistańskich przedsiębiorców w polskich firmach.

W programie pobytu misji w Uzbekistanie zaplanowane są dwa Fora Gospodarcze w Taszkencie i Samarkandzie oraz spotkania b2b miedzy polskimi a uzbekistańskimi przedsiębiorcami. Przewidziane są również wizyty w wybranych firmach, study visits i spotkania z przedstawicielami instytucji i organizacji samorzadu gospodarczego oraz dla zainteresowanych wizyta na Targach „International fruit and vegetable fair” (www.agrofair.uz, www.uzagroexport.uz).

Uzbekistan jest ważnym partnerem gospodarczym Polski, to drugi po Kazachstanie partner handlowy Polski w Azji Centralnej. Republika Uzbekistanu jest jedną z najszybciej rosnących gospodarek w Azji Środkowej (ok. 8% rocznego wzrostu PKB w ciągu ostatniej dekady) z rynkiem ponad 30 milionów konsumentów.
Położenie kraju na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych w Azji Środkowej stwarza korzystne warunki do rozwoju współpracy regionalnej, także z krajami sąsiadującymi z Kazachstanem i Rosją. Polska eksportuje do Uzbekistanu głównie: wyroby przemysłu elektromaszynowego, chemicznego oraz artykuły rolno-spożywcze. Tradycyjnymi towarami importowanymi
z Uzbekistanu są materiały i wyroby włókiennicze. Znaczącą rolę w imporcie odgrywają surowce energetyczne oraz produkty przemysłu chemicznego i przemysłów pokrewnych.

Zainteresowanych udziałem w Misji, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia Formularz zgłoszenia on line
Kontakt: Elżbieta Wojtas, tel 22 6309752, email : ewojtas@kig.pl

Przeczytaj również:

Macfrut - dzień trzeci

10 maj 2024
Nowe granice podkładek. Powrót do przeszłości w świecie podkładek dla najpopularniejszych włoskich roślin owocowych, takich jak jabłka, gruszki i owoce pestkowe. Kierunek badań ma na celu odzyskanie „starego” wigoru tych roślin, aby uczynić je odpornymi na nowe fitopatologie. Wyłoniło się to podczas Międzynarodowego Sympozjum Podstawek, które odbyło się w Macfrut w ciągu dwóch dni roboczych, w którym uczestniczyli czołowi badacze z całego świata. Orodnictwo włoskie i europejskie w ogóle przesuwa się na wschód, szczególnie do Azerbejdżanu, Uzbekistanu czy Mołdawii, »

Macfrut drugiego dnia

9 maj 2024
Międzynarodowe targi sektora świeżych produktów, które do jutra odbędą się w Rimini Expo Center, w centrum uwagi znajdą się innowacje w biorozwiązaniach i badania odmianowe w sektorze winogron stołowych. Zaprezentowano także Program Transformacji Rolnej Demokratycznej Republiki Konga. Demokratyczna Republika Konga ma bardzo duży potencjał i dąży do stworzenia możliwości partnerstwa dla włoskich i europejskich firm pragnących inwestować w tym państwie afrykańskim. »

Konsorcjum Fresh Produce wzywa rząd do umożliwienia oficjalnych inspekcji

7 maj 2024
„Staliśmy się pośmiewiskiem Europy”: Szef konsorcjum Fresh Produce krytykuje strategię graniczną Wielkiej Brytanii Nigel Jenney, dyrektor naczelny konsorcjum Fresh Produce Consortium (FPC), potępił rozwiązanie graniczne przyjęte przez rząd Wielkiej Brytanii po brexicie. „Rząd w zręczny sposób stworzył najbardziej nieefektywną i kosztowną granicę na świecie” – stwierdziła Jenney. „Ta jedyna w życiu szansa została zaprzepaszczona”. »
Partnerzy