WorldFood Azerbaijan

10 luty 2015


WorldFood Azerbaijan
co roku otrzymuje oficjalne wsparcie Ministerstwa Rolnictwa Republiki Azerbejdżanu, a Minister Rolnictwa jest stałym gościem targów w Baku. Prezydent Azerbejdżanu ogłosił rok 2015 „Rokiem Rolnictwa”, co pozytywnie wpłynie na rozwój sektora agro oraz dywersyfikację gospodarki. „Azerbejdżan jest przewidywalny ma stabilną walutę i ma czym płacić” - powiedział w czasie grudniowej wizyty w kraju Minister Gospodarki Janusz Piechociński.

Rynek azerbejdżański jest perspektywiczny dla sprzedaży polskich towarów i usług, wśród których produkty sektora spożywczego zajmują aktualnie znaczącą pozycję. W drugiej połowie ubiegłego roku, polski eksport na rynek Azerbejdżanu wynosił 103,8 mln USD, co oznaczało wzrost o ponad 17% w porównaniu do roku poprzedniego. Ministerstwo Gospodarki dostrzegając potencjał rynku, wybrało Azerbejdżan jako jeden z perspektywicznych rynków dla rozwoju polskiego eksportu, na którym zamierza promować polską branżę spożywczą.  

Uczestnictwo w targach WorldFood Azerbejdżan 2015 to znakomita okazja do nawiązania kontaktów z lokalnymi przedsiębiorcami i wykorzystania efektu marketingowego medialnej kampanii promocyjnej Ministerstwa na rynku azerskim, w której polskie produkty spożywcze odgrywają bardzo ważną rolę.  

WorldFood Azerbaijan 2014 w liczbach:

Więcej informacji na temat targów udziela: 
ITE Poland Sp. z o.o.

mat.prasowe ITE Polska

Przeczytaj również:

POLECO 2024 – biznesowe wydarzenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

6 listopad 2024
Targi POLECO 2024 potwierdziły swój status kluczowego wydarzenia biznesowego w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, przyciągając ponad 5000 uczestników gotowych nawiązać wartościowe kontakty handlowe oraz wymienić się wiedzą o najnowszych trendach i technologiach w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wystawcy z 10 krajów zaprezentowali innowacyjne rozwiązania – od zaawansowanych maszyn do segregacji i recyklingu »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID

5 listopad 2024
Przeprowadzone testy na terenie zakładu wyrobów spożywczych potwierdziły, że technologia RFID sprawdzi się w optymalizacji procesu inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach. Szacunki wskazują, iż przy liczbie 10 tys. środków trwałych do zinwentaryzowania metodą tradycyjną potrzeba 30 pełnych dni, a za pomocą RFID 2 dni, natomiast samo tworzenie raportu zajmie 5 min przy 5 dniach metodą ręczną. »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID na przykładzie producenta spożywczego

5 listopad 2024
Wiodący producent wyrobów spożywczych powierzył firmie ISS RFID przeprowadzenie testów systemu RFID w obszarze produkcyjnym, magazynowym i biurowym. Ich celem było zbadanie środowiska dla funkcjonowania technologii RFID i sprawdzenie możliwości optymalizacji obszaru inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi. Testy, których wyniki przedstawiono w 3. kwartale br., potwierdziły zasadność wdrożenia technologii radiowej. »
Partnerzy