Firma FiloCal Polska po raz kolejny na targach TSW.

15 marzec 2015

Firma FiloCal Polska dołączyła już kolejny raz do grona wystawców na targach TSW, które odbyły się w Warszawie w dniach 19-20 lutego 2015 roku. W tegorocznej edycji targowej firma zaprezentowała ofertę poszerzoną o nowe produkty.
Do zapewniających roślinom pełnowartościowe odżywianie nawozów dolistnych FiloCal, nawozów świńskiego i kurzego w postaci peletów, kwalifikowanego materiału szkółkarskiego wyprodukowanego w tyrolskiej szkółce VitaFruit, dołączyły nowoczesne urządzenia elektroniczne usprawniające pracę w gospodarstwie sadowniczym. Ze względu na swoją funkcjonalność na uwagę zasługują komputery sterujące pracą opryskiwacza. Umożliwiają one precyzyjne dozowanie cieczy roboczej, zaplanowanie zabiegów na poszczególnych kwaterach oraz analizę i przetwarzanie danych. Wyjątkową łatwość obsługiwania komputera zapewnia dotykowy ekran montowany w kabinie ciągnika. Następną pozycją w ofercie firmy FiloCal Polska są komputery obsługujące automatyczne otwieranie drzwi komór chłodniczych bezpośrednio z wózka widłowego. Kolejnym produktem w ofercie są sondy pomiaru wilgotności umożliwiające właściwą ocenę i kontrolowanie zaopatrzenia gleby w wodę. Na liście nowych produktów firmy znajdują się również profesjonalne stacje pogodowe. Mają one zastosowanie w rolnictwie jako system ostrzegający przed przymrozkami, ponadto służą do śledzenia zmian pogody. Zamontowane w stacji czujniki odczytują pomiary temperatury suchej, siłę i kierunek wiatru. Dane z odczytu są następnie przetwarzane przez mikroprocesor. Hybrydowa technika laserowa eliminuje konieczność corocznej kalibracji. Ogromną zaletą urządzenia jest możliwość rozbudowy bez konieczności wykonywania dodatkowych podłączeń w skrzynce rozdzielczej. Dodatkową cechą wyróżniającą stacje pogodowe jest umieszczenie wszystkich przewodów wewnątrz obudowy, co zapewnia ochronę przed promieniami UV i próbami wandalizmu.
Wysokiej jakości stacje pogodowe, komputery do sterowania pracą opryskiwacza i obsługujące otwieranie drzwi komór chłodniczych oraz sondy pomiaru wilgotności gleby wytwarzane są przez posiadającą długoletnie doświadczenie w branży włoską firmę ELMED.

mat. prasowy FiloCal Polska

Przeczytaj również:

Straty sektora warzywno-owocowego w obliczu koronawirusa

29 maj 2020
W obliczu koronawirusa i pojawiających się barier w handlu związanych z przemieszczaniem się samochodów po Europie oraz kontrolami granicznymi, branża rolnicza staje przed wyzwaniem zwiększonych kosztów pracy i transportu. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pracownikom, wprowadzone zostały specjalne procedury, które również generują dodatkowe koszty. W trudnej sytuacji są również polscy eksporterzy wysyłający żywność m. in. do Egiptu. »

Bariery w sektorze warzywno – owocowym

29 maj 2020
Polska w sektorze sadowniczym w Europie, łącznie z Hiszpanią oraz Włochami, należy do trzech krajów, w których skoncentrowane jest 2/3 całkowitej powierzchni plantacji owoców w UE. Jest również jednym z czterech największych producentów jabłek w Europie. Mimo to blisko 30% polskich sadowników twierdzi, że sytuacja sadownictwa w naszym kraju jest zła. Polskie sadownictwo stoi przed wieloma wyzwaniami, tym bardziej w obliczu obecnej pandemii koronawirusa i suszy, które generują straty. »

Innowacja w centrum targów SIAL

28 maj 2020
Poprzez sektor SIAL Innovation targi odgrywają rolę prekursora trendów, prezentując odwiedzającym opinie ekspertów i bieżące informacje z dziedziny innowacji oraz zmiany zachodzące na światowych rynkach. W tym miejscu można zapoznać się z wynalazkami, zmianami i perspektywami, co pozwala odkrywać nowości i trendy konsumenckie branży spożywczej na świecie. To międzynarodowe obserwatorium innowacji jest organizowane we współpracy z ProtéinesXTC i prezentuje 700 produktów wybranych spośród 3000 zgłoszonych propozycji. »
Partnerzy