Firma FiloCal Polska po raz kolejny na targach TSW.

15 marzec 2015

Firma FiloCal Polska dołączyła już kolejny raz do grona wystawców na targach TSW, które odbyły się w Warszawie w dniach 19-20 lutego 2015 roku. W tegorocznej edycji targowej firma zaprezentowała ofertę poszerzoną o nowe produkty.
Do zapewniających roślinom pełnowartościowe odżywianie nawozów dolistnych FiloCal, nawozów świńskiego i kurzego w postaci peletów, kwalifikowanego materiału szkółkarskiego wyprodukowanego w tyrolskiej szkółce VitaFruit, dołączyły nowoczesne urządzenia elektroniczne usprawniające pracę w gospodarstwie sadowniczym. Ze względu na swoją funkcjonalność na uwagę zasługują komputery sterujące pracą opryskiwacza. Umożliwiają one precyzyjne dozowanie cieczy roboczej, zaplanowanie zabiegów na poszczególnych kwaterach oraz analizę i przetwarzanie danych. Wyjątkową łatwość obsługiwania komputera zapewnia dotykowy ekran montowany w kabinie ciągnika. Następną pozycją w ofercie firmy FiloCal Polska są komputery obsługujące automatyczne otwieranie drzwi komór chłodniczych bezpośrednio z wózka widłowego. Kolejnym produktem w ofercie są sondy pomiaru wilgotności umożliwiające właściwą ocenę i kontrolowanie zaopatrzenia gleby w wodę. Na liście nowych produktów firmy znajdują się również profesjonalne stacje pogodowe. Mają one zastosowanie w rolnictwie jako system ostrzegający przed przymrozkami, ponadto służą do śledzenia zmian pogody. Zamontowane w stacji czujniki odczytują pomiary temperatury suchej, siłę i kierunek wiatru. Dane z odczytu są następnie przetwarzane przez mikroprocesor. Hybrydowa technika laserowa eliminuje konieczność corocznej kalibracji. Ogromną zaletą urządzenia jest możliwość rozbudowy bez konieczności wykonywania dodatkowych podłączeń w skrzynce rozdzielczej. Dodatkową cechą wyróżniającą stacje pogodowe jest umieszczenie wszystkich przewodów wewnątrz obudowy, co zapewnia ochronę przed promieniami UV i próbami wandalizmu.
Wysokiej jakości stacje pogodowe, komputery do sterowania pracą opryskiwacza i obsługujące otwieranie drzwi komór chłodniczych oraz sondy pomiaru wilgotności gleby wytwarzane są przez posiadającą długoletnie doświadczenie w branży włoską firmę ELMED.

mat. prasowy FiloCal Polska

Przeczytaj również:

Partnerzy