KIG gościła przedstawicieli nepalskiego biznesu

20 marzec 2015

17 marca 2015 r. Krajowa Izba Gospodarcza gościła przedstawicieli nepalskiego biznesu. Nepalscy przedsiębiorcy reprezentowani przez przedstawicieli sektora rolno-spożywczego, budowlanego, energetycznego bankowego, turystycznego oraz przedstawiciele mediów, przebywali w Polsce w dniach 15-18 marca br. Wraz z nimi przybył do Polski Konsul Honorowy RP w Kathmandu Lokmanya Golchha, który pełni jednocześnie funkcję wiceprezesa Nepalskiej Izby Przemysłu i Handlu. Polska była kolejnym krajem na trasie podróży nepalskiej delegacji m. in. do Turcji i Estonii oraz na Litwę i Łotwę. Spotkanie zorganizowane pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej było doskonałą okazją do zapoznania się z wieloma aspektami przyszłej współpracy gospodarczej. W ocenie zarówno strony polskiej, jak i nepalskiej - mimo obrotów na poziomie prawie 1,5 mln USD, przy dynamice 13% - potencjał współpracy jest wciąż jeszcze nie w pełni wykorzystany. Zebrani przedsiębiorcy polscy i nepalscy zapoznali się ponadto z prezentacją Karola Rozenberga, przedstawiciela Departamentu Wspierania Eksportu w Banku Gospodarstwa Krajowego: „W jaki sposób BGK, w ramach Rządowego Programu Finansowe Wspieranie Eksportu, może pomóc w realizacji planów internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw?”Na spotkanie przybyli również przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Departamentu Azji i Pacyfiku, Departamentu Współpracy Ekonomicznej oraz Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki.Na uwagę zasługuje fakt, że przed seminarium podpisano w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Umowę o Współpracy pomiędzy Krajową Izbą Gospodarczą a Nepalską Izbą Przemysłu i Handlu. Celem porozumienia jest wspieranie działań na rzecz rozwoju współpracy gospodarczej poprzez wymianę informacji, organizację misji, udziału w targach i innych imprezach biznesowych.
Na to ważne wydarzenie została również zaproszona redakcja POLANDFRUITS.

Na podst.mat.prasowych KIG

Przeczytaj również:

Macfrut - dzień trzeci

10 maj 2024
Nowe granice podkładek. Powrót do przeszłości w świecie podkładek dla najpopularniejszych włoskich roślin owocowych, takich jak jabłka, gruszki i owoce pestkowe. Kierunek badań ma na celu odzyskanie „starego” wigoru tych roślin, aby uczynić je odpornymi na nowe fitopatologie. Wyłoniło się to podczas Międzynarodowego Sympozjum Podstawek, w którym uczestniczyli czołowi badacze z całego świata. Orodnictwo włoskie i europejskie w ogóle przesuwa się na wschód, szczególnie do Azerbejdżanu, Uzbekistanu czy Mołdawii, »

Macfrut drugiego dnia

9 maj 2024
Międzynarodowe targi sektora świeżych produktów, które do jutra odbędą się w Rimini Expo Center, w centrum uwagi znajdą się innowacje w biorozwiązaniach i badania odmianowe w sektorze winogron stołowych. Zaprezentowano także Program Transformacji Rolnej Demokratycznej Republiki Konga. Demokratyczna Republika Konga ma bardzo duży potencjał i dąży do stworzenia możliwości partnerstwa dla włoskich i europejskich firm pragnących inwestować w tym państwie afrykańskim. »

Macfrut - 8 maja

8 maj 2024
Doświadczenia z uprawą w pomieszczeniach i zastosowania farmaceutyczne. Rolnictwo wertykalne: znaczenie współpracy multidyscyplinarnej, kluczowej w środowisku akademickim, krzyżuje innowacyjne praktyki agronomiczne z korzyścią dla zdrowia i jakości życia. Nie zapominając o potrzebie niemal ciągłych badań, jak zauważyła Andrea Primavera, prezes Fippo (Włoskiej Federacji Oficjalnych Producentów Roślin). To wokół tych koncepcji powstała konferencja »
Partnerzy