Misja gospodarcza do Zambii

25 maj 2015
Krajowa Izba Gospodarcza organizuje w terminie 30 czerwca – 5 lipca 2015 roku misję gospodarczą dla przedstawicieli polskich firm, zainteresowanych podjęciem współpracy i inwestycjami na rynku Zambii.
3 lipca 2015 r. na terenach targowych odbędzie się seminarium biznesowe i spotkania biznesowe B2B przy współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji oraz partnerami zambijskimi (Zambijską Izbą Handlu i Przemysłu oraz Zambijską Agencją Rozwoju). 
Poza szefem WPHI w Johannesburgu Andrzejem Krężlem w spotkaniach wezmą udział konsul honorowy Zambii w Warszawie Bartosz Brusikiewicz oraz konsul honorowa RP w Lusace Maria Ogonowska-Wiśniewska.
Krajowa Izba Gospodarcza w ramach misji poza programem merytorycznym zadba o opracowanie strony logistycznej tj. zorganizowanie przelotów, noclegów, transferów na miejscu. W programie misji umieszczony został również wątek turystyczny przybliżający odległe zakątki.
Wstępny program misji obejmuje: przelot na trasie Warszawa – Livingstone; zwiedzanie słynnych wodospadów Victoria; nocleg w Livingstone; przelot do Ndola; 2 noclegi w Ndola; zwiedzanie targów, odwiedzenie Chimfunshi Chimpanzee Sanctuary; seminarium biznesowe i rozmowy B2B.

Szczegółowych informacji o programie i kosztach udziela Anna Derbin (tel. 22/ 630 96 45, tel. kom. 506 241 636, fax. 22/ 630 99 15, email: aderbin@kig.pl)

Afryka mimo swojego zróżnicowania to kontynent stanowiący wielkie wyzwanie i wielkie możliwości.
To kontynent o olbrzymim potencjale gospodarczym, zasobny w bogactwa naturalne. Niektóre polskie firmy już dostrzegły te możliwości i są już obecne na tamtych rynkach. Większość krajów afrykańskich stawia na walkę z ubóstwem, poprawę warunków życia, wzmocnienie demokracji. Bogactwa naturalne i dążenie do osiągania stabilności politycznej i makroekonomicznej poprzez rozwój sektora prywatnego i docelowo dynamiczny wzrost gospodarczy, wzrost PKB na poziomie powyżej 7%, wszystko to stanowi zachętę do rozwijania współpracy szczególnie w sektorach: energetycznym, turystycznym, szeroko rozumianym przetwórczym, rolnym, budownictwie.
Dla przykładu Zambia ma jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek globalnych. Jest również państwem o jednej z najniższych stóp podatkowych w Afryce Subsaharyjskiej. W 2013 r. miała miejsce wizyta w Zambii na szczeblu rządowym z udziałem premiera Donalda Tuska. Obroty handlowe z Zambią wzrosły w ostatnich latach o ponad 44%. Administracja zarówno polska, jak i zambijska zdecydowanie opowiadają się za wsparciem wzajemnej współpracy. Trwają ostatnie uzgodnienia ramowej umowy międzyrządowej. Podczas Dnia Afrykańskiego w Sejmie Ambasador Zambii na Polskę zachęcał do rozwijania wzajemnej współpracy. 20 maja br. oficjalnie otwarto konsulat honorowy Zambii w Warszawie.

Zdjęcie i mat. prasowy: KIG

Przeczytaj również:

Macfrut Academy, nowa lekcja wideo

17 wrzesień 2024
Profesor Bruno Mezzetti z Marche Polytechnic University opowie o wykorzystaniu markerów molekularnych, przewidywaniu genomicznym, nowych osiągnięciach w hodowli i o tym, w jaki sposób narzędzia bioinformatyczne mogą przyspieszyć innowację odmian. Nowa lekcja wideo na temat osiągnięć w produkcji truskawek, ze szczególnym uwzględnieniem sposobów poprawy i utrzymania ich jakości, zostanie opublikowana w czwartek 19 września o 17:00 czasu włoskiego (UTC+2). »

Rozwiń swój biznes w Egipcie na targach Pacprocess MEA

17 wrzesień 2024
pacprocess MEA, Międzynarodowa Wystawa Przetwórstwa i Pakowania na Bliskim Wschodzie i w Afryce, to kompleksowa i bardzo ukierunkowana wystawa, która odpowiada na wymagania sektorów żywności, napojów, słodyczy, piekarni, farmaceutyków, kosmetyków, dóbr nieżywnościowych i przemysłowych w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki. Targi gromadzą lokalnych i międzynarodowych interesariuszy branży z całego łańcucha wartości, aby zaprezentować najnowocześniejsze technologie i nawiązać partnerstwa. »

XI Food Safety Congress

17 wrzesień 2024
Wyspecjalizowane prelekcje, ciekawe panele dyskusyjne oraz możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami branży żywnościowej to zasadnicze elementy Kongresu Bezpieczeństwa Żywności. Ponadto wydarzenie jest doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów biznesowych. Organizatorem Kongresu jest International Featured Standards (IFS), instytucja odpowiedzialna za powszechnie uznawaną na świecie certyfikację zapewnienia jakości i bezpieczeństwa produktów oraz PPH Ewa BIS Sp. z o.o. »
Partnerzy