Wizyta Tanzańskich parlamentarzystów w siedzibie Afrykańsko Polskiej Izby Handlowej

12 czerwiec 2015

W dniu 9.06.2015 w siedzibie Afrykańsko Polskiej Izby Handlowej - „ProAfrica” gościła delegacja czterech przedstawicieli Tanzańsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej Zgromadzenia Narodowego Tanzanii: pan poseł Gregory George Teu, Przewodniczący Grupy; pani poseł Christowaja Gerson Mtinda; pan poseł Haji Makame Faki oraz pan poseł Selemani Saidi Jafo. Tanzańscy parlamentarzyści przyjechali do Polski na zaproszenie Polsko-Tanzańskiej Grupy Parlamentarnej, którą reprezentowali: pan poseł Marek Niedbała, Przewodniczący Grupy oraz pan profesor Killion Munyama, wiceprzewodniczący Grupy.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się o godzinie 11 oficjalnym przywitaniem gości przez pana Filipa Suś, Prezesa „ProAfrica”. Następnie przedstawicielka Izby zaprezentowała uczestnikomspotkania podsumowanie dotychczasowej działalności instytucji oraz dalsze plany na ten rok. Prezentacja dotyczyła głównie Misji Gospodarczych oraz Konferencji organizowanych przez zespół „ProAfrica”. Tanzańscy goście wyrazili aprobatę wobec działań Izby oraz wystosowali oficjalne zaproszenie dla polskich przedsiębiorców na przyjazd do ich kraju.

W kolejnej części spotkania odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli polskiego itanzańskiego parlamentu oraz prezesa Izby. Uczestnicy konferencji podkreślali, jak wiele oba krajemają sobie do zaoferowania, zwłaszcza w aspekcie biznesowym. Tanzańczycy poszukują firm gotowych na transfer wiedzy i technologii do ich kraju oraz na rozbudowę miejscowej infrastruktury.

Po wspólnym lunchu, spotkanie zwieńczone zostało podpisaniem przez wszystkich uczestnikówlistu intencyjnego, dotyczącego promocji współpracy między Polską a Tanzanią w kwestiach zwiększenia handlu, transferu technologii oraz inwestycji między krajami. Kooperacja ta ma być oparta na wymianie informacji, wzajemnej promocji oraz organizacji wydarzeń, przyświecających tym celom.

Zdjęcie i mat. prasowe: APIH

Przeczytaj również:

Macfrut - dzień trzeci

10 maj 2024
Nowe granice podkładek. Powrót do przeszłości w świecie podkładek dla najpopularniejszych włoskich roślin owocowych, takich jak jabłka, gruszki i owoce pestkowe. Kierunek badań ma na celu odzyskanie „starego” wigoru tych roślin, aby uczynić je odpornymi na nowe fitopatologie. Wyłoniło się to podczas Międzynarodowego Sympozjum Podstawek, w którym uczestniczyli czołowi badacze z całego świata. Orodnictwo włoskie i europejskie w ogóle przesuwa się na wschód, szczególnie do Azerbejdżanu, Uzbekistanu czy Mołdawii, »

Macfrut drugiego dnia

9 maj 2024
Międzynarodowe targi sektora świeżych produktów, które do jutra odbędą się w Rimini Expo Center, w centrum uwagi znajdą się innowacje w biorozwiązaniach i badania odmianowe w sektorze winogron stołowych. Zaprezentowano także Program Transformacji Rolnej Demokratycznej Republiki Konga. Demokratyczna Republika Konga ma bardzo duży potencjał i dąży do stworzenia możliwości partnerstwa dla włoskich i europejskich firm pragnących inwestować w tym państwie afrykańskim. »

Macfrut - 8 maja

8 maj 2024
Doświadczenia z uprawą w pomieszczeniach i zastosowania farmaceutyczne. Rolnictwo wertykalne: znaczenie współpracy multidyscyplinarnej, kluczowej w środowisku akademickim, krzyżuje innowacyjne praktyki agronomiczne z korzyścią dla zdrowia i jakości życia. Nie zapominając o potrzebie niemal ciągłych badań, jak zauważyła Andrea Primavera, prezes Fippo (Włoskiej Federacji Oficjalnych Producentów Roślin). To wokół tych koncepcji powstała konferencja »
Partnerzy