POLANDAFRICA 2015

7 lipiec 2015

Misja Gospodarcza do Egiptu 05 - 09 września 2015

EGIPT - prawie 100 milionów ludności i okno do innych państw Afryki - członków TFTA - Tripartite Free Trade Area ( wspólna gospodarcza przestrzeń 25 państw Afryki Wschodniej i Płudniowej - członków porozumień COMESA, EAC, SADC, łącznie ok. 800 milionów mieszkańców). Ten rynek - to duża szansa dla każdego biznesu. Korzystając ze wsparcia jakie otrzymujemy od władz Arabskiej Republiki Egiptu - tegorocznego Country Partnera Kongresu POLANDAFRICA, staramy się przybliżyć ten rynek i pomóc w rozpoczęciu na nim operacji przez polskie przdsiębiorstwa. Niniejszą oferta skierowana jest przede wszysrkim do branży rolno - spożywczej. Do udziału w misji zapraszamy jednakże także wszystkie inne branże którym zapewniamy bogate informacje i ciekawych partnerów do rozmów.

Obecna misja, organizowana w ramach edycji POLANDAFRICA 2015 jest już czwartą organizowana przez nas misją do Egiptu w latach 2014 - 2015.
Uczestnikom misji zapewniamy:
• Zapoznanie się z Egiptem oraz pozostałymi państwami TFTA, ich wspólnym rynkiem i jego potrzebami,
• Zapoznanie się z warunkami i możliwościami współpracy gospodarczej z państwami - sygnatariuszami wspólnej afrykańskiej przestrzeni gospodarczej TFTA
• Zapoznanie się z egipskim prawem gospodarczym i jego regulacjami,
• Zapoznanie się z warunkami realizowania obrotu gospodarczego z Egiptem i regulacjami prawnymi realizacji tam inwestycji,
• Nawiązanie bezpośrednich kontaktów z przedsiębiorcami egipskimi i pochodzącymi z pozostałych państw TFTA - zainteresowanymi współpracą z Polską,
• Wizyty w egipskich urzędach oraz instytucjach i organizacjach biznesowych,
• Uczestnictwo w promującej polskie rolnictwo i związany z nim przemysł spożywczy, maszyn rolniczych i obsługi rolnictwa konferencji POLANDAFRICA - AGROBUSINESS z udziałem także przedsiębiorców z innych państw afrykańskich,
• Spotkanie z egipskimi absolwentami polskich uczelni,
• Ubezpieczenie od nagłych zachorowań i nieszczęśliwych wypadków na terenie Egiptu.

2015-07-06-lodz-press-2.jpg

Misja jest organizowana we współpracy z partnerskimi izbami i innymi biznesowymi organizacjami oraz przy wsparciu Ambasady Arabskiej Republiki Egiptu w Warszawie.  
Koszt udziału w misji wynosi 550,00 EURO lub równowartość tej kwoty w PLN plus koszt przelotu do Egiptu i pobytu tam, który uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (bilety lotnicze ok. 3000,00 PLN; 4 noclegi po ok. 800,00 PLN każdy; wyżywienie - 5 dni po ok.100,00 PLN; koszty logistyki na terytorium Egipcie - ok. 500,00 PLN. 
Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o przesyłanie zgłoszeń poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po zalogowaniu na stronie www.polandafrica.pl pod linkiem polandafrica.pl/
Zaznaczamy, że wczesne przesłanie zgłoszenia pozwoli nam na jak najlepsze indywidualne wyselekcjonowanie Państwa biznesowych partnerów do rozmów i przygotowania Państwa pobytu w Egipcie, zgodnie z oczekiwaniami podanymi w zgłoszeniu w punkcie "Dodatkowe świadczenia nie objęte ofertą organizatora". 

Zapraszamy do udziału.

Zdjęcie i mat. prasowe: Regionalna Izba Gospodarcza - Łódź

Przeczytaj również:

Konsorcjum Fresh Produce wzywa rząd do umożliwienia oficjalnych inspekcji

7 maj 2024
„Staliśmy się pośmiewiskiem Europy”: Szef konsorcjum Fresh Produce krytykuje strategię graniczną Wielkiej Brytanii Nigel Jenney, dyrektor naczelny konsorcjum Fresh Produce Consortium (FPC), potępił rozwiązanie graniczne przyjęte przez rząd Wielkiej Brytanii po brexicie. „Rząd w zręczny sposób stworzył najbardziej nieefektywną i kosztowną granicę na świecie” – stwierdziła Jenney. „Ta jedyna w życiu szansa została zaprzepaszczona”. »

Ulepszenia monitorowania Echinothrips dzięki nowej pułapce Bug-Scan® Green

6 maj 2024
Zaprojektowane z myślą o optymalizacji monitorowania, nowe pułapki samoprzylepne Bug-Scan® Green okazały się siedmiokrotnie bardziej atrakcyjne dla Echinothrips niż żółte lub niebieskie pułapki samoprzylepne. „W przypadku wciornastków, które rzadko latają, atrakcyjne lepkie pułapki są kluczem do skutecznego rozpoznania – zasadniczej części skutecznego programu kontroli IPM” – mówi Yannah Cornelis, menedżer produktu ds. monitorowania i rozpoznania. »

Innowacja odmianowa i certyfikowana jakość: dwa wydarzenia dedykowane szkółkom roślin

2 maj 2024
W ciągu ostatnich kilku lat włoska branża szkółkarska stała się strategicznym graczem w ewolucji łańcuchów dostaw owoców. Początkowo utworzona i rozwijana w kontekście regionalnym, następnie przeszła proces samoorganizacji, agregacji i ekspansji, wykraczając poza granice krajowe, stając się wiodącym przemysłem międzynarodowym. »
Partnerzy