Giełda kontaktów B2B z partnerami z Japonii i UE

5 czerwiec 2015

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w Giełdzie Kontaktów B2B przedsiębiorców europejskich i japońskich w ramach Światowej Wystawy EXPO 2015 w Mediolanie, w związku z organizowanymi z tej okazji spotkaniami z przedsiębiorcami i organizacjami biznesowymi z Japonii oraz konferencją poświeconą współpracy firm europejskich z Japonią. W spotkaniach z firmami japońskimi wezmą udział firmy z Polski, Włoch, Belgii, Francji, Hiszpanii, oraz innych krajów europejskich.

Zaproszenie skierowane jest do firm z następujących sektorów:
  Agro-food manufacturing
  Biotechnologies
  Creative industry
  Tourism

Wydarzenie to realizowane jest w ramach projektu EU – Third Countries Events at Expo 2015  dofinansowanego przez UE, w którym uczestniczy Krajowa Izba Gospodarcza.
Polscy przedsiębiorcy, którzy zgłoszą się do KIG, pokrywają jedynie koszty dojazdu/dolotu do miejsca imprezy oraz zakwaterowania. Udział w programie spotkań B2B oraz konferencji i spotkaniach w Parmie finansowany jest z w/w projektu. Wszystkim zainteresowanym KIG udzieli pomocy w zorganizowaniu podróży do Mediolaniu oraz w rezerwacji hotelowej na czas pobytu w Mediolanie.

Podczas sesji B2B będą Państwo mieli możliwość spotkania z przedsiębiorcami z Japonii i Europy w celu omówienia i nawiązania konkretnych projektów dotyczących współpracy gospodarczej, transferu technologii i badań. 
Uczestnicząc w wydarzeniu, uzyskają Państwo nowe kontakty z przedsiębiorstwami, klastrami oraz organizacjami i instytucjami w wymienionych wyżej sektorach, a także zyskają Państwo szanse i możliwości współpracy z nowymi partnerami.

• Ramowy program wydarzenia 
10 LIPCA 2015
9.00-13.00 Konferencja EU - Japan Business Opportunities dotycząca współpracy Unii z Japonią 
13.00-14.00 Networking lunch 
14.00-18.30 Sesja spotkań B2B 
20.00 Recepcja zorganizowana przez Region Lombardii 

11 LIPCA  2015 r. 
9.30-13.00 kontynuacja spotkań B2B miedzy UE-JAPONIĄ
• Lokalizacja
Konferencja i spotkania B2B odbędą się w Palazzo delle Stelline w centrum Mediolanu. Adres: Corso Magenta 61, Mediolan
Rejestracja na konferencję i/lub spotkania B2B na stronie internetowej http://www.euexpo2015-japan.talkb2b.net
• Terminy
 Do  19 czerwca  2015 Rejestracja na spotkania B2B. uczestnicy w formularzu rejestracyjnym http://www.euexpo2015-japan.talkb2b.net określają profil działalności oraz rodzaj współpracy z partnerami. Przygotowany profil zostanie potwierdzony przez organizatorów i opublikowany oraz będzie promowany. przez wszystkich partnerów wydarzenia
22 czerwca – 1 lipca 2015 Wybór i rezerwacja spotkań B2B:.z katalogu zarejestrowani uczestnicy dokonają  wyboru odpowiednich firm  pod kątem zaaranżowania spotkań B2B pośród zrejestrowanych firm z Europy i Japonii
2 - 9 lipca 2015 Dostarczenie potwierdzonego harmonogramu spotkań B2B
10-11 lipca 2015 sesja kontaktów między UE a Japonią
11 lipca - 14 października 2015 Follow up kontaktów
Oficjalnym językiem spotkań B2B będzie język angielski. 

Kontakt:
Krajowa Izba Gospodarcza - Biuro Współpracy z Zagranicą
Elżbieta Wojtas ewojtas@kig.pl Tel 22 63 09 752
Agnieszka Salamończyk asalamonczyk@kig.pl Tel 22 63 09 773
a także na stronie www.euexpo2015.talkb2b.net i http://www.euexpo2015-japan.talkb2b.net

Zdjęcie i mat. prasowym: KIG

Przeczytaj również:

POLECO 2024 – biznesowe wydarzenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

6 listopad 2024
Targi POLECO 2024 potwierdziły swój status kluczowego wydarzenia biznesowego w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, przyciągając ponad 5000 uczestników gotowych nawiązać wartościowe kontakty handlowe oraz wymienić się wiedzą o najnowszych trendach i technologiach w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wystawcy z 10 krajów zaprezentowali innowacyjne rozwiązania – od zaawansowanych maszyn do segregacji i recyklingu »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID

5 listopad 2024
Przeprowadzone testy na terenie zakładu wyrobów spożywczych potwierdziły, że technologia RFID sprawdzi się w optymalizacji procesu inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach. Szacunki wskazują, iż przy liczbie 10 tys. środków trwałych do zinwentaryzowania metodą tradycyjną potrzeba 30 pełnych dni, a za pomocą RFID 2 dni, natomiast samo tworzenie raportu zajmie 5 min przy 5 dniach metodą ręczną. »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID na przykładzie producenta spożywczego

5 listopad 2024
Wiodący producent wyrobów spożywczych powierzył firmie ISS RFID przeprowadzenie testów systemu RFID w obszarze produkcyjnym, magazynowym i biurowym. Ich celem było zbadanie środowiska dla funkcjonowania technologii RFID i sprawdzenie możliwości optymalizacji obszaru inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi. Testy, których wyniki przedstawiono w 3. kwartale br., potwierdziły zasadność wdrożenia technologii radiowej. »
Partnerzy