Nowe ekologiczne opakowanie wykonane jest w 100% z papieru nadającego się do recyklingu

20 październik 2020

Zaczyna się nowa era w zrównoważonym sektorze opakowań: Grupa Sorma wprowadza opakowania na owoce i warzywa, które są w 100% oparte na papierze, a zatem całkowicie nadają się do recyklingu. Zaprojektowane modele nadające się do pakowania owoców i warzyw posiadają nowatorski i wyróżniający się w stosunku do obecnie na rynku element składowy: wyposażone są w okienko z siatki celulozowej, dzięki czemu produkt w środku „oddycha”, przedłużenie jego trwałości i zapewnienie doskonałej widoczności.

„Dzięki tej nowej linii opakowań”, wyjaśnia Andrea Casali, dyrektor ds. Sprzedaży na Włochy w Sorma Group, „ulepszamy i uzupełniamy nasz asortyment, koncentrując się na zrównoważeniu środowiskowym i spełniamy wymagania konsumentów, którzy zwracają coraz większą uwagę na ten problem. Rzeczywiście, od kilku lat nieustannie podążamy w tym kierunku: od jednomateriałowej linii tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu, którą stopniowo zmniejszaliśmy o 60-70%, po innowacyjną linię Sormapeel, którą opatentowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek na początku. tego roku, który jest rewolucyjny pod względem sposobu, w jaki integruje plastik i papier, oferując wydajną, solidną i funkcjonalną konstrukcję, a wreszcie opakowanie wykonane w 100% z materiału kompostowalnego, wprowadzone jesienią ubiegłego roku.Papierowe opakowania Sorma Group będą dostępne w szczególności w pięciu modelach: „PaperPillow” z uchwytem na palce lub bez, „PaperStandup”, również z uchwytem lub bez, oraz PaperVertbag. Każda wersja jest wykonana w 100% z papieru certyfikowanego przez FSC (Forest Stewardship Council) i posiada „okienko” z celulozowej siatki wiskozowej: to otwarcie pozwala produktowi oddychać i umożliwia konsumentom sprawdzenie jego jakości.

Kolejną kluczową zaletą jest możliwość dostosowania nowego materiału do maszyn pakujących: będzie można zastosować papier na powszechnie stosowanym modelu SBU maszyn pakujących Sorma, poprzez zastosowanie prostego zestawu, a więc bez konieczności zakupu specjalnej obróbki papieru maszyn, co prowadzi do znacznych oszczędności kosztów.

„Rozpoczęliśmy już pierwsze testy naszych nowych opakowań”, dodaje Casali, „a wyniki były niezwykle pozytywne. W szczególności wprowadziliśmy na rynek francuski linię papieru, która jest jedną z najbardziej chłonnych i wymagających w zakresie rozwiązań w zakresie papieru nadającego się do recyklingu, oraz przeprowadziliśmy testy we Włoszech, m.in. w firmie Romagnoli F.lli SpA z Bolonii, jednej z główne włoskie firmy zajmujące się przetwórstwem i sprzedażą owoców i warzyw, zwłaszcza ziemniaków i cebuli, które zawsze były zaangażowane w kwestie zrównoważonego rozwoju. Celem jest zapewnienie optymalnej obsługi wszystkim firmom z branży i sieciom handlowym, które zamierzają zainwestować w innowacyjne, korzystne opakowania, we wszystkich krajach docelowych Grupy. ”

Przeczytaj również:

Pole testowe o powierzchni około 3000 m2 na targach Macfrut 2024

23 kwiecień 2024
Innowacje branży zostaną zaprezentowane na powierzchni około 3000 metrów kwadratowych, podzielonej na dwie hale: jedną przeznaczoną do uprawy owoców (Hala C1 - Agri Field Solution) i drugą do produkcji bezglebowej techniki, ogrodnictwo komercyjne i przemysłowe oraz mechanizacja (hala A1 – Machinery Solutions). Oba te obszary pozwalają odwiedzającym przekonać się na własne oczy, co mogą zastosować w praktyce we własnym gospodarstwie. »

Pierwsza edycja Fruit Attraction w Brazylii odzwierciedla potencjał brazylijskiego sektora owoców i warzyw

22 kwiecień 2024
Fruit Attraction, jedne z wiodących na świecie międzynarodowych targów branży owocowo-warzywnej, zakończyły swoją pierwszą edycję w Brazylii, na terenie São Paulo Expo. Trzydniowe wydarzenie zgromadziło cały łańcuch produkcyjny sektora, z obecnością 45 krajów i 8 stanów brazylijskich (São Paulo, Bahia, Pernambuco, Rio Grande do Norte, Maranhão, Pará, Espírito Santo i Paraná) oraz 12 000 gości . »

Nowe zabezpieczenia w branży spożywczej – ekologia w centrum uwagi

22 kwiecień 2024
Biorąc pod uwagę cele zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym, gdzie jednym z nim jest ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych, coraz więcej firm poszukuje opakowań w pełni przyjaznych środowisku. Dlatego już dziś firma Silny&Salamon wprowadza zamknięcia do opakowań produktów spożywczych wykonane w całości z biomateriałów i nadające się do przetworzenia. »
Partnerzy