KIG gościła przedstawicieli nepalskiego biznesu

20 marzec 2015

17 marca 2015 r. Krajowa Izba Gospodarcza gościła przedstawicieli nepalskiego biznesu. Nepalscy przedsiębiorcy reprezentowani przez przedstawicieli sektora rolno-spożywczego, budowlanego, energetycznego bankowego, turystycznego oraz przedstawiciele mediów, przebywali w Polsce w dniach 15-18 marca br. Wraz z nimi przybył do Polski Konsul Honorowy RP w Kathmandu Lokmanya Golchha, który pełni jednocześnie funkcję wiceprezesa Nepalskiej Izby Przemysłu i Handlu. Polska była kolejnym krajem na trasie podróży nepalskiej delegacji m. in. do Turcji i Estonii oraz na Litwę i Łotwę. Spotkanie zorganizowane pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej było doskonałą okazją do zapoznania się z wieloma aspektami przyszłej współpracy gospodarczej. W ocenie zarówno strony polskiej, jak i nepalskiej - mimo obrotów na poziomie prawie 1,5 mln USD, przy dynamice 13% - potencjał współpracy jest wciąż jeszcze nie w pełni wykorzystany. Zebrani przedsiębiorcy polscy i nepalscy zapoznali się ponadto z prezentacją Karola Rozenberga, przedstawiciela Departamentu Wspierania Eksportu w Banku Gospodarstwa Krajowego: „W jaki sposób BGK, w ramach Rządowego Programu Finansowe Wspieranie Eksportu, może pomóc w realizacji planów internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw?”Na spotkanie przybyli również przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Departamentu Azji i Pacyfiku, Departamentu Współpracy Ekonomicznej oraz Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki.Na uwagę zasługuje fakt, że przed seminarium podpisano w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Umowę o Współpracy pomiędzy Krajową Izbą Gospodarczą a Nepalską Izbą Przemysłu i Handlu. Celem porozumienia jest wspieranie działań na rzecz rozwoju współpracy gospodarczej poprzez wymianę informacji, organizację misji, udziału w targach i innych imprezach biznesowych.
Na to ważne wydarzenie została również zaproszona redakcja POLANDFRUITS.

Na podst.mat.prasowych KIG

Przeczytaj również:

GPG wprowadza na rynek nową genetykę jeżyn

22 maj 2024
Global Plant Genetics (GPG) i polski program hodowli Rubusa Niwa właśnie zawarły umowę licencyjną na dwie nowe odmiany jeżyny pierwiosnkowej. Umowa dotyczy reprezentowania przez GPG odmian Maryna i Juhas na szeregu terytoriów międzynarodowych. Światowy przemysł jeżynowy rośnie nieprzerwanie od wielu lat i niezwykle istotne jest wprowadzenie na rynek ulepszonych odmian, które pomogą w tym rozwoju i jeszcze bardziej go przyspieszą »

Interpera2024: skupienie się na wizytach technicznych

22 maj 2024
Interpera 2024 zgromadzi międzynarodowy sektor gruszek w dniach 26–27 czerwca w Óbidos w Portugalii. Oprócz głównego dnia konferencji organizatorzy przygotowali gruszkowe wizyty techniczne, których po prostu nie można przegapić! Uczestnicy zapoznają się z uprawą i ochroną gruszek w Portugalii. Program będzie łączył wymianę wiedzy i wizyty w firmach. Uczestnicy Interpera 2024 zostaną przeniesieni do serca regionu gruszkowego Rocha, w obszar znany jako Oeste, gdzie koncentruje się 90% produkcji. »

Macfrut - miejsce, w którym można dowiedzieć się, w jakim kierunku zmierza ten sektor

20 maj 2024
Macfrut, międzynarodowe wydarzenie dla branży świeżych produktów, po raz kolejny spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem wystawców. W trzydniowych targach w Rimini Expo Centre wzięło udział ogółem 56 200 osób, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu z rokiem ubiegłym. To była najbardziej ekscytująca edycja jak dotąd i widać, że branża jest dynamiczna i pewna przyszłości. Powodów do zadowolenia z przebiegu tej imprezy jest wiele. »
Partnerzy