MACFRUT 2014, konferencje i spotkania biznesowe.

15 wrzesień 2014

Mniej niż miesiąc dzieli nas od edycji 2014 międzynarodowych targów sektora warzyw i owoców Macfrut, które odbędą się w Cesenie (Włochy) w dniach od 24 do 26 września. Organizatorzy przygotowują dla zwiedzających bogaty program imprez towarzyszących oraz spotkań poświęconym najróżniejszym aspektom sektora.
Prawie 30 konferencji, spotkania dwustronne firm i delegacji zagranicznych, wizyty techniczne oraz Oscar za innowację. Również podczas edycji 2014 targów Macfrut, w dniach od 24 do 26 września Cesena Fiera, Międzynarodowy Salon sektora warzyw i owoców może pochwalić się programem naszpikowanym spotkaniami technicznymi, zebraniami oraz wydarzeniami poświęconymi całemu łańcuchowi produkcyjnemu. Ze względu na liczną obecność zwiedzających z zagranicy, na niektórych z konferencji przewidziano obecność tłumacza, aby umożliwić również zagranicznym gościom wzięcie udziału w dyskusji.
Już we wtorek 23 września targi powitają gości międzynarodową konferencją „Szparag, uprawa patrząca w przyszłość”, która odbędzie w Sali Zielonej w godzinach od 9.00 do 14.00. Prawdziwa inauguracja targów Macfrut będzie miała natomiast miejsce o godzinie 10.00 w środę 24 września, a zaraz po niej nastąpi spotkanie poświęcone stosunkom między Włochami a Brazylią.
Spośród spotkań międzynarodowych kluczowe znaczenie będzie miała trzecia konferencja, zatytułowana „World food research ad innovation forum”, która rozpocznie się 25 września o godzinie 9.45, a jej tematem będą „Technologie i modele prawidłowego żywienia”. W Sali Delegacji o godzinie 14.00 odbędzie się okrągły stół pod hasłem „Tunezja, strategiczna lokalizacja dla firm z basenu Morza Śródziemnego”. O tej samej godzinie w Sali Żółtej odbędzie się konferencja poświęcona miniaturyzacji urządzeń służących rozwojowi obszarów wiejskich.
W piątek królową targów będzie ponownie Brazylia. W Sali Rolnictwa, od godziny 10.00, poddane zostaną analizie możliwości rozwoju sektora rolno-spożywczego w tym kraju Ameryki Południowej.
Program uzupełnią dwie wizyty techniczne z przewodnikiem, które w tym roku będą dedykowane owocom jagodowym oraz owocowi będącemu obecnie w fazie silnego rozwoju: grantowi. Podczas drugiej wizyty zostaną poruszone również tematy szkółek oraz badań genetycznych.

OSCAR MACFRUT NAGRADZA INNOWACJĘ
Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń na targach Macfrut jest coroczne wręczenie Oscara za innowację, którym nagradzane są nowości sektora warzyw i owoców wprowadzone na rynek nie wcześniej niż 1 stycznia 2013 roku. Nagroda jest przyznawana w czterech kategoriach: maszyny i technologie do selekcjonowania i pakowania; opakowania i materiały opakowaniowe; nasiona i świeże produkty warzywno-owocowe; logistyka i usługi.
Selekcja i wyłonienie najbardziej innowacyjnych produktów zaprezentowanych przez wystawców zostanie przeprowadzone przez komisję złożoną z cieszących się autorytetem przedstawicieli instytucji i ośrodków badań nad rolnictwem i żywnością. Oprócz nagród w czterech kategoriach, o których przyznaniu zadecyduje ocena sędziów, przyznana zostanie również nagroda główna, na podstawie preferencji zwiedzających i wystawców. Wręczanie nagród odbędzie się w piątek, 26 września, o godzinie 12.00.

Przeczytaj również:

Partnerzy