WorldFood Poland - sezon spotkań biznesowych na Międzynarodowych Targach Żywności i Napojów

31 marzec 2022
Już po raz ósmy organizowane są największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Targi Żywności i Napojów - WorldFood Poland, które odbędą się w dniach 5-7 kwietnia 2022 r. w Expo  XXI w Warszawie. Organizatorzy jak i Wystawcy biorący udział w imprezie, cieszą się, że po dwóch latach przerwy spowodowanej restrykcjami związanymi z epidemią korona wirusa, wydarzenie wraca do formy stacjonarnej. 


Bezpośrednie spotkania handlowe pozwalają na integrację Wystawców oraz Odwiedzających, co zawsze było główną ideą targów. Zeszłoroczna edycja online okazała się sukcesem i pokazała, że razem można pokonać wszelkie przeciwności losu oraz niesprzyjające okoliczności, a w zgranym zespole tkwi siła. To właśnie dzięki niej, pomimo trwającej epidemii, organizatorom udało się stworzyć warunki do nawiązania kontaktów handlowych. Rok 2022 jest nowym otwarciem dla branży spożywczej –wszyscy wracają bogatsi o nowe doświadczenia i gotowi na spotkania z przedstawicielami handlu, managerami, dyrektorami sprzedaży i ekspertami rynku. Wydarzenie po raz kolejny zostało objęte Patronatem Honorowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także licznymi patronatami mediów ogólnopolskich, branżowych oraz wiodących instytucji.

Poznajmy się

Nie bez powodu mówi się, że życie jest po to, aby rozmawiać. Wymiana doświadczeń to klucz do rozpoczęcia owocnej współpracy. Spotkanie twarzą w twarz przenosi konwersacje na inny, wyższy poziom. Targi WorldFood Poland to nie tylko przestrzeń do rozmowy, lecz także do kreowania wizerunku własnej marki, promocji produktów, pozyskiwania kontrahentów i poznawania najnowszych rozwiązań w sektorze spożywczym. 

Targi WorldFood Poland to przede wszystkim wydarzenie, podczas którego rodzą się nowe relacje biznesowe. Hale, w których prezentowane będą stoiska polskich i zagranicznych firm,  Pawilony Narodowe m.in. Sri Lanki, Tajlandii, Grecji, Korei  i Ukrainy oraz kluczowy partner targów – pawilon Bellavita i Iberica z włoskimi i hiszpańskimi produktami, to miejsce degustacji wyrobów spożywczych o różnych i ciekawych smakach. Będzie można zapoznać się z licznymi produktami z takich kategorii jak: produkty spożywcze i  napoje, wyroby cukiernicze i piekarnictwo, alkohole, napoje bezalkoholowe, nabiał, produkty organiczne, ekologiczne, naturalne i tradycyjne, żywność  funkcjonalna, ryby i owoce morza, owoce i warzywa, mięso i drób, kawa i herbata, mrożonki, a także surowce i dodatki do produkcji żywności i napojów oraz usługi i technologia dla przemysłu spożywczego. 

Przygotowany został także bogaty program konferencyjny dla wszystkich tych, którzy cenią sobie zdobywanie wiedzy i nieustanny rozwój, a w nim m.in.:- o czynnikach kształtujących obecnie sytuację w branży rolno-spożywczej w Polsce;- jak zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe;- o kulturze bezpieczeństwa żywności;- o ochronie swojej własności intelektualnej na rynku spożywczym;- jaka przyszłość czeka branżę spożywczą;- jakie są szanse na rynku e-commerce dla marek spożywczych;- o rozwoju systemu żywności funkcjonalnej i dietetyki spersonalizowanej w Polsce;- jakie są trendy konsumenckie 2022;- jak wyglądał polski rynek żywności ekologicznej w 2021 roku i jakie ma perspektywy;- jakie są kluczowe regulacje prawne dotyczące żywności i suplementów diety.

,,Idzie nowe’’ 

Agnieszka Szpaderska, Dyrektor Targów WorldFood Poland, zapowiada nowości, które pojawią się na targach i których nie można przeoczyć:

,,Zachęcam do odwiedzenia stoisk naszych wystawców, gdzie będzie wiele nowych i innowacyjnych produktów. W wielu przypadkach jeszcze nieobecnych na polskim rynku, takich jak mleko wielbłądzie, chipsy z dorsza czy rum prosto z Kuby. Pierwszego dnia targów tj. 5 kwietnia o godz. 17.00 zostanie także rozstrzygnięty Konkurs o Złoty Medal oraz wręczenie nagród zwycięzcom, dlatego tym bardziej zachęcam do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, aby na żywo poznać produkty zmieniające branżę spożywczą.”.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i działasz w sektorze spożywczym, odwiedź WorldFood Poland już 5 kwietnia w hali EXPO XXI Warszawa.

Wymagana rejestracja online: https://rejestracja.worldfood.pl/

Przeczytaj również:

POLAGRA+TAROPAK = kompleksowe spojrzenie na sektor spożywczy

25 czerwiec 2025
W odpowiedzi na potrzeby rynku, Targi POLAGRA 2025 zostaną połączone z Targami TAROPAK – wydarzeniem w pełni dedykowanym rozwiązaniom opakowaniowym, etykietowaniu oraz logistyce. To wyjątkowa okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z kompleksową ofertą dla całego łańcucha produkcyjnego – od surowców i technologii, przez przetwórstwo, aż po pakowanie i dystrybucję gotowego produktu. Dzięki tej synergii, producenci z różnych segmentów branży spożywczej będą mogli: znaleźć innowacyjne rozwiązania »

Świeże inicjatywy napędzają globalny wzrost na targach ASIA FRUIT LOGISTICA 2025

24 czerwiec 2025
ASIA FRUIT LOGISTICA zwiększa globalny handel dzięki nowym funkcjom i silniejszemu udziałowi międzynarodowemu. Targi ASIA FRUIT LOGISTICA 2025 szykują się do dynamicznej edycji AsiaWorld-Expo w Hongkongu w dniach 3–5 września, a globalny biznes świeżych produktów reaguje z impetem. Wystawcy z 41 krajów i regionów, 25 pawilonów narodowych. Tegoroczne wydarzenie wprowadza dwa zupełnie nowe fora: Frozen Fruit and Vegetables Forum pierwszego dnia oraz Nuts and Dried Fruit Forum drugiego dnia. »

Wyczekiwane targi branży spożywczej i napojów SIGEP Asia powracają

24 czerwiec 2025
SIGEP Asia, Speciality Food & Drinks Asia i Speciality Coffee & Tea Asia 2025, odbywające się w tym samym czasie co 6. edycja Restaurant Asia, zgromadzą i zainspirują najlepszych graczy branżowych i decydentów z całego łańcucha dostaw F&B i gastronomii. Priorytetowo traktując programowanie o dużym wpływie, wydarzenie wykracza poza tradycyjne stoiska handlowe, oferując dziesiątki dodatkowych wydarzeń, takich jak tematyczne salony, przejęcia barów, pokazy na żywo i kursy mistrzowskie. »
Partnerzy