Misja gospodarcza do Zambii

25 maj 2015
Krajowa Izba Gospodarcza organizuje w terminie 30 czerwca – 5 lipca 2015 roku misję gospodarczą dla przedstawicieli polskich firm, zainteresowanych podjęciem współpracy i inwestycjami na rynku Zambii.
3 lipca 2015 r. na terenach targowych odbędzie się seminarium biznesowe i spotkania biznesowe B2B przy współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji oraz partnerami zambijskimi (Zambijską Izbą Handlu i Przemysłu oraz Zambijską Agencją Rozwoju). 
Poza szefem WPHI w Johannesburgu Andrzejem Krężlem w spotkaniach wezmą udział konsul honorowy Zambii w Warszawie Bartosz Brusikiewicz oraz konsul honorowa RP w Lusace Maria Ogonowska-Wiśniewska.
Krajowa Izba Gospodarcza w ramach misji poza programem merytorycznym zadba o opracowanie strony logistycznej tj. zorganizowanie przelotów, noclegów, transferów na miejscu. W programie misji umieszczony został również wątek turystyczny przybliżający odległe zakątki.
Wstępny program misji obejmuje: przelot na trasie Warszawa – Livingstone; zwiedzanie słynnych wodospadów Victoria; nocleg w Livingstone; przelot do Ndola; 2 noclegi w Ndola; zwiedzanie targów, odwiedzenie Chimfunshi Chimpanzee Sanctuary; seminarium biznesowe i rozmowy B2B.

Szczegółowych informacji o programie i kosztach udziela Anna Derbin (tel. 22/ 630 96 45, tel. kom. 506 241 636, fax. 22/ 630 99 15, email: aderbin@kig.pl)

Afryka mimo swojego zróżnicowania to kontynent stanowiący wielkie wyzwanie i wielkie możliwości.
To kontynent o olbrzymim potencjale gospodarczym, zasobny w bogactwa naturalne. Niektóre polskie firmy już dostrzegły te możliwości i są już obecne na tamtych rynkach. Większość krajów afrykańskich stawia na walkę z ubóstwem, poprawę warunków życia, wzmocnienie demokracji. Bogactwa naturalne i dążenie do osiągania stabilności politycznej i makroekonomicznej poprzez rozwój sektora prywatnego i docelowo dynamiczny wzrost gospodarczy, wzrost PKB na poziomie powyżej 7%, wszystko to stanowi zachętę do rozwijania współpracy szczególnie w sektorach: energetycznym, turystycznym, szeroko rozumianym przetwórczym, rolnym, budownictwie.
Dla przykładu Zambia ma jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek globalnych. Jest również państwem o jednej z najniższych stóp podatkowych w Afryce Subsaharyjskiej. W 2013 r. miała miejsce wizyta w Zambii na szczeblu rządowym z udziałem premiera Donalda Tuska. Obroty handlowe z Zambią wzrosły w ostatnich latach o ponad 44%. Administracja zarówno polska, jak i zambijska zdecydowanie opowiadają się za wsparciem wzajemnej współpracy. Trwają ostatnie uzgodnienia ramowej umowy międzyrządowej. Podczas Dnia Afrykańskiego w Sejmie Ambasador Zambii na Polskę zachęcał do rozwijania wzajemnej współpracy. 20 maja br. oficjalnie otwarto konsulat honorowy Zambii w Warszawie.

Zdjęcie i mat. prasowy: KIG

Przeczytaj również:

Macfrut - dzień trzeci

10 maj 2024
Nowe granice podkładek. Powrót do przeszłości w świecie podkładek dla najpopularniejszych włoskich roślin owocowych, takich jak jabłka, gruszki i owoce pestkowe. Kierunek badań ma na celu odzyskanie „starego” wigoru tych roślin, aby uczynić je odpornymi na nowe fitopatologie. Wyłoniło się to podczas Międzynarodowego Sympozjum Podstawek, w którym uczestniczyli czołowi badacze z całego świata. Orodnictwo włoskie i europejskie w ogóle przesuwa się na wschód, szczególnie do Azerbejdżanu, Uzbekistanu czy Mołdawii, »

Macfrut drugiego dnia

9 maj 2024
Międzynarodowe targi sektora świeżych produktów, które do jutra odbędą się w Rimini Expo Center, w centrum uwagi znajdą się innowacje w biorozwiązaniach i badania odmianowe w sektorze winogron stołowych. Zaprezentowano także Program Transformacji Rolnej Demokratycznej Republiki Konga. Demokratyczna Republika Konga ma bardzo duży potencjał i dąży do stworzenia możliwości partnerstwa dla włoskich i europejskich firm pragnących inwestować w tym państwie afrykańskim. »

Macfrut - 8 maja

8 maj 2024
Doświadczenia z uprawą w pomieszczeniach i zastosowania farmaceutyczne. Rolnictwo wertykalne: znaczenie współpracy multidyscyplinarnej, kluczowej w środowisku akademickim, krzyżuje innowacyjne praktyki agronomiczne z korzyścią dla zdrowia i jakości życia. Nie zapominając o potrzebie niemal ciągłych badań, jak zauważyła Andrea Primavera, prezes Fippo (Włoskiej Federacji Oficjalnych Producentów Roślin). To wokół tych koncepcji powstała konferencja »
Partnerzy