Owocna jesień tylko w Kielcach

26 listopad 2015

Owocna jesień tylko w Kielcach

27-28 listopada debiutują targi Sadowniczo-Warzywnicze HORT-TECHNIKA i Wystawa Rybactwa Śródlądowego
Już od piątku, 27 listopada w Targach Kielce startują dwudniowe targi HORT-TECHNIKA z Panelem Pszczelarskim oraz Wystawa Rybactwa Śródlądowego. To jesienne premiery w targowym kalendarzu. Debiutujące imprezy zgromadziły101 wystawców branży sadowniczo-warzywniczej oraz pszczelarskiej i 10 firm reprezentujących rybactwo śródlądowe - wszystko na powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych. Będą premierowe pokazy maszyn i narzędzi, degustacje miodów. Targowe wydarzenia uzupełnią merytoryczna Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza i Kongres Rybactwa Śródlądowego, których organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. 

Po raz pierwszy w Polsce
Targi Sadowniczo-Warzywnicze HORT-TECHNIKA w Kielcach będą miejscem polskich premier nowoczesnych maszyn np. samopoziomującej platformy sadowniczej Orsi Cross Eco, czy opryskiwacz sadowniczy Zupan DT Maxi. Zwiedzających zainteresują zapewne agregaty do generowania mgły- wykorzystywane nie tylko w sadownictwie, ale też przez…marynarkę wojenną Stanów Zjednoczonych. Ekspozycję maszyn uzupełni między innymi gama kompleksowego wyposażenia szklarni, systemów nawadniania, torfów, podłoży i ogrodowej chemii.

O pszczołach i dla pszczół
Panel Pszczelarski, organizowany podczas HORT-TECHNIKI przez Polski Związek Pszczelarski dosłownie popłynie miodem… w czasie degustacji tegorocznych zbiorów! Wybrany zostanie najlepszy z nich. Atrakcją będzie fiat 126p, który objechał Europę promując polskie pszczelarstwo i akcję edukacyjną „Miód kupujesz - pszczoły ratujesz”.

Specjaliści podpowiedzą
Merytoryczne konferencje i wymiana doświadczeń staną się atutem targowych dni. Specjaliści podpowiedzą nie tylko jak pozyskać pieniądze na produkcję, ale jak zarządzać, by zarabiać i rozwijać się. Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza, organizowana 27 listopada przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - partnera targów HORT-TECHNIKA, wskaże nowe kierunki eksportu polskich owoców i warzyw, poruszy kwestie dofinansowań unijnych, embarga i suszy.

Ryby mają głos
Także 27 listopada staruje pierwsza w Polsce Wystawa Rybactwa Śródlądowego  wraz z Kongresem Rybactwa Śródlądowego, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Wojewodztwa Świętokrzyskiego Będzie poruszać kwestie unijnych dofinansowań z programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020, ale także problemy gospodarstw rybackich. Profesjonaliści z całej Polski mówić będą także o walorach zdrowotnych ryb śródlądowych. 

Targi Hort-Technika i Wystawa Rybactwa Śródlądowego odbywają się 27-28 listopada. Ekspozycja otwarta jest dla zwiedzających w godzinach 9-17 w piątek i 9-16 w sobotę.

Przeczytaj również:

Konferencje TSW 2021 online

9 kwiecień 2021
Zapraszamy do udziału w konferencjach online. Konferencje będą transmitowane na platformie: www.tsw.pl. Agenda wydarzenia: https://tsw.pl/article/konferencje Podczas konferencji będzie możliwość zadawania pytań do ekspertów na czacie. Wszystkie prezentacje będą dostępne na naszej stronie po konferencji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji: https://tsw.pl/v-register »

Zapraszamy do rejestracji na targi WorldFood Poland Virtual Expo

8 kwiecień 2021
Najważniejsze wydarzenie branży spożywczej, handlu, oraz sektora HoReCa, które odbędzie się w dniach: 20-22 kwietnia 2021 r. Specjalnie dla Państwa udostępniamy kod do bezpłatnej rejestracji – należy wybrać Bilet Branżowy oraz wpisać kod promocyjny: Kod rabatowy: FOOD13 WordFood Poland Virtual EXPO 2021 to wyjątkowa platforma internetowa, która umożliwia dostęp do tysięcy przedstawicieli branży spożywczej, których można zaprosić na spotkanie, a następnie podjąć z nimi współpracę. »

Nadchodzi kolejny sezon jabłkowy – co czeka sadowników i jak się przygotować?

8 kwiecień 2021
Działalność wielu branż w obecnej sytuacji związanej z globalną epidemią COVID-19 jest postawiona pod znakiem zapytania. Według ekspertów Unii Owocowej, rok 2021 dla producentów owoców i warzyw, będzie kolejnym rokiem poświęconym zdobywaniu nowych rynków i prezentowaniu polskich owoców na arenie międzynarodowej, ale to także kolejny rok borykania się ze stale rosnącymi kosztami w sektorze. »
Partnerzy