Misja gospodarcza do Brazylii

6 listopad 2015

Krajowa Izba Gospodarcza wraz z Ministerstwem Gospodarki oraz Wydziałem WPHI w Sao Paulo i Konsulatem Honorowym RP w Manaus, pragnie zaprosić Państwa do udziału w misji gospodarczej do Brazylii, która odbędzie się w dniach 18 - 23  listopada 2015 r. do stanu Amazonas, miasto MANUS.  
 
Program pobytu misji w Brazylii obejmuje:
- wizytę na wielobranżowych Międzynarodowych Targach Amazonii FIAM
- Forum Biznesu Polska- Brazylia w MT Manaus + spotkania B2B
- spotkanie z zarządem strefy ekonomicznej SUFRAMA
Podczas ww. imprez promocyjnych będzie możliwość wyłożenia materiałów promocyjno-informacyjnych na stoisku WPHI oraz przeprowadzenia rozmów bilateralnych.

Stan Amazonas jest największym stanem Brazylii (18,5% całości). Zajmuje powierzchnię 1.579 tys. km kw. Liczy około 3,1 milionów osób. 92 % powierzchni Stanu zajmuje puszcza tropikalna, a cały region Amazonii wytwarza 25% zasobów słodkiej wody Ziemi. Transport rzeczny jest podstawowym środkiem komunikacji. Stan Amazonas wytwarza ok. 2% PKB Brazylii. Stan należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów. 40% PKB wytwarzane jest z przemysłu: drzewnego, motocyklowego, elektronicznego – 50% telefony komórkowe; produkty chemiczne  (kompleks petrochemiczny de Urucu-Coari), a także przemysł wydobywczy ropy i gazu, napoje chłodzące, 8%  z rolnictwa, resztę stanowią usługi. Na terenie stanu znajduje się Strefa Wolnocłową Manaus SUFRAMA (Superintendencia da Zona Franca de Manaus) działalność przedłużona do 2023 roku. W Strefie wytwarza się 62 % PKB Stanu, SUFRAMA organizuje, co dwa lata ww. Międzynarodowe Targi Amazonii FIAM. Głównym zajęciem ludności Stanu jest pozyskiwanie surowców roślinnych takich jak drzewo, kauczuk, kasztany „Para” i inne rośliny puszczy amazońskiej oraz mineralnych: cyny, żelaza. Poszukiwani są eksporterzy importerzy owoców i produktów spożywczych, kosmetyków, aparatury medycznej i estetycznej, firmy logistyczne, transportowe a takze z sektora rolniczego (maszyny) oraz energetycznego  i telekomunikacyjnego.     
 
Manaus jest także portem bezcłowym, najbardziej znaczącym na rozległym systemie rzecznym Amazonii, dostępnym także dla statków morskich. 
 
Celem misji będzie promocja polskiej oferty eksportowej na terenie Brazylii. Misja gospodarcza jest również organizowana jako rewizyta po wrześniowym organizowanym w KIG, Forum Gospodarczym Polska- Brazylia z udziałem Wiceprezydenta Brazylii - Miechla Temera w Polsce.
 
W przypadku zainteresowania udziałem w misji uprzejmie prosimy o składanie potwierdzeń udziału wraz z wypełnioną ankietą uczestnika bezpośrednio do Krajowej Izby Gospodarczej do Pani Moniki Sasiak e-mail: msasiak@kig.pl i Pani Marii Nowakowskiej - mnowakowska@kig.pl   

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Biuro Współpracy z Zagranicą KIG: tel.: +48 22 630 97 23;  +48 22 630 97 73

Mat. prasowe: KIG

Przeczytaj również:

POLECO 2024 – biznesowe wydarzenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

6 listopad 2024
Targi POLECO 2024 potwierdziły swój status kluczowego wydarzenia biznesowego w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, przyciągając ponad 5000 uczestników gotowych nawiązać wartościowe kontakty handlowe oraz wymienić się wiedzą o najnowszych trendach i technologiach w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wystawcy z 10 krajów zaprezentowali innowacyjne rozwiązania – od zaawansowanych maszyn do segregacji i recyklingu »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID

5 listopad 2024
Przeprowadzone testy na terenie zakładu wyrobów spożywczych potwierdziły, że technologia RFID sprawdzi się w optymalizacji procesu inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach. Szacunki wskazują, iż przy liczbie 10 tys. środków trwałych do zinwentaryzowania metodą tradycyjną potrzeba 30 pełnych dni, a za pomocą RFID 2 dni, natomiast samo tworzenie raportu zajmie 5 min przy 5 dniach metodą ręczną. »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID na przykładzie producenta spożywczego

5 listopad 2024
Wiodący producent wyrobów spożywczych powierzył firmie ISS RFID przeprowadzenie testów systemu RFID w obszarze produkcyjnym, magazynowym i biurowym. Ich celem było zbadanie środowiska dla funkcjonowania technologii RFID i sprawdzenie możliwości optymalizacji obszaru inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi. Testy, których wyniki przedstawiono w 3. kwartale br., potwierdziły zasadność wdrożenia technologii radiowej. »
Partnerzy