Pełna gotowość przed debiutem MACFRUT

14 wrzesień 2015

Nowe centrum wystawiennicze, większa liczba uczestniczących firm, międzynarodowe pilotażowe spotkanie dedykowane detalistom i rynkom, bogaty pakiet propozycji skupionych wokół innowacji i internacjonalizacji oraz nowa powierzchnia promocyjna dla przedsiębiorstw.

Na kilka tygodni przed włoskimi targami owocowo-warzywnymi Macfrut, które odbędą się w Rimini Fiera w dniach 23 - 25 września 2015 roku, wiadomo już, że przygotowany kalendarz imprez jest bardzo bogaty.
22 września w Cesena Fiera odbędzie się pilotażowa impreza targowa Macfrut Forum, w całości poświęcona detalistom i rynkom. Na wydarzenie złożą się trzy sesje wypełnione spotkaniami z liderami opinii i kluczowymi graczami z sektora.

Tematyką prowadzonych rozmów będą aktualności, trendy i kluczowe wyzwania procesu produkcyjnego.
Macfrut zmienia swoją siedzibę. Od 23 września będzie to Rimini Fiera - nowe centrum wystawiennicze dysponujące sześcioma pawilonami i 11 sektorami ekspozycyjnymi. Nowa lokalizacja to także sprawniejsze połączenie, ponieważ na terenie kompleksu wystawienniczego znajduje się stacja kolejowa linii Mediolan-Bari. Organizowane w tym samym czasie międzynarodowe targi florystyczne Flora Trade stanowią doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów. Aby ominąć kolejki i otrzymać bezpłatny bilet wstępu, kliknij tu:
https://forumweb.bestunion.it/forumwebNR/default.asp?o=1310&t=fweben&p=4&l=ENG

Trzydniowa impreza zgromadzi najważniejszych operatorów reprezentujących pełny przekrój procesu produkcyjnego na międzynarodowym rynku owocowo-warzywnym. Na wszystkich uczestników wydarzenia czeka bogaty kalendarz spotkań, warsztatów i seminariów technicznych poświęconych najważniejszym trendom w branży. Kompletny program imprez znajduje się pod poniższym linkiem:  http://www.macfrut.com/en/meeting_conventions

W czasie trwania targów jury tworzone przez wykwalifikowanych specjalistów przyzna Macfrut Innovation Award, nagrodę za najważniejsze dla sektora innowacje techniczne, wnoszące istotny wkład w zrównoważony rozwój ekonomiczny oraz środowiska naturalnego, a także wzrost jakości produktów, zaprezentowane po raz pierwszy w ramach Macfrut 2015. Wręczenie nagród zostało zaplanowane na piątek, 25 września.

Tegoroczny program obejmuje również wiele nowości. W hallu wejściowym odbędzie się, po raz pierwszy w konwencji trade, pokaz Fruit & Veg Fantasy Show. Imprezę poprowadzi cenione włoskie czasopismo Gambero Rosso. Gościom zostaną przedstawione pokazy kulinarne poświęcone owocom i warzywom, wzbogacone wykładami zorganizowanymi przez szkoły Gambero Rosso; tematem przewodnim będzie prawidłowe przygotowywanie potraw.

W ramach targów Macfrut zaplanowano również sześć specjalistycznych wizyt w lokalnych przedsiębiorstwach sektora owocowo-warzywnego. Jest to inicjatywa podjęta we współpracy z Crpv - włoskim ośrodkiem badań nad produkcją roślinną, skierowana do operatorów i klientów z zagranicy. Goście targów będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska czterem etapom procesu produkcyjnego: produkcji na polu, magazynom roboczym, giełdom owocowo-warzywnym i supermarketom.
http://www.macfrut.com/en/professional_tour

Targi to również enogastronomia: w ciągu trzydniowej imprezy goście i ich opiekunowie będą mogli zarezerwować wycieczkę po interesujących miejscach na kulinarnej i kulturalnej mapie Ceseny i Emilii-Romanii http://www.macfrut.com/en/food_and_culture_tour

Zdjęcie i mat. prasowy: Macfrut

Przeczytaj również:

Konferencje TSW 2021 online

9 kwiecień 2021
Zapraszamy do udziału w konferencjach online. Konferencje będą transmitowane na platformie: www.tsw.pl. Agenda wydarzenia: https://tsw.pl/article/konferencje Podczas konferencji będzie możliwość zadawania pytań do ekspertów na czacie. Wszystkie prezentacje będą dostępne na naszej stronie po konferencji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji: https://tsw.pl/v-register »

Zapraszamy do rejestracji na targi WorldFood Poland Virtual Expo

8 kwiecień 2021
Najważniejsze wydarzenie branży spożywczej, handlu, oraz sektora HoReCa, które odbędzie się w dniach: 20-22 kwietnia 2021 r. Specjalnie dla Państwa udostępniamy kod do bezpłatnej rejestracji – należy wybrać Bilet Branżowy oraz wpisać kod promocyjny: Kod rabatowy: FOOD13 WordFood Poland Virtual EXPO 2021 to wyjątkowa platforma internetowa, która umożliwia dostęp do tysięcy przedstawicieli branży spożywczej, których można zaprosić na spotkanie, a następnie podjąć z nimi współpracę. »

Nadchodzi kolejny sezon jabłkowy – co czeka sadowników i jak się przygotować?

8 kwiecień 2021
Działalność wielu branż w obecnej sytuacji związanej z globalną epidemią COVID-19 jest postawiona pod znakiem zapytania. Według ekspertów Unii Owocowej, rok 2021 dla producentów owoców i warzyw, będzie kolejnym rokiem poświęconym zdobywaniu nowych rynków i prezentowaniu polskich owoców na arenie międzynarodowej, ale to także kolejny rok borykania się ze stale rosnącymi kosztami w sektorze. »
Partnerzy