I Kongres Forum Hurtowe już za nami!

30 wrzesień 2015
Dziewięciu prelegentów, blisko stu uczestników, reprezentanci organizacji rządowych, publicznych i przedstawiciele biznesu,  kontakty branżowe, niewyczerpane źródło pomysłów do wdrożenia oraz wyjątkowa atmosfera dzielenia się doświadczeniami – to wszystko już za nami.

Podczas Kongresu nie mówiliśmy „co to jest handel międzynarodowy”, ale dyskutowaliśmy o tym JAK poprzez konkretne i przemyślane działania skutecznie i bezpiecznie konkurować na rynkach globalnych. Znakomici prelegenci podzielili się swoją wiedzą, kompetencjami i doświadczeniami w zakresie możliwości działania polskich firm, wprost wskazując na szanse i zagrożenia.

Ilona Antoniszyn-Klik (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki) zaprezentowała realizowane i planowane przez Ministerstwo Gospodarki instrumenty wsparcia przedsiębiorców na rynkach międzynarodowych. Andrzej Kosiór (Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego) przedstawił najważniejsze zasady dotyczące pozyskiwania funduszy europejskich w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Robert Motyka (Idea Money) opowiedział o innowacyjnych rozwiązaniach, jakie oferuje wykorzystanie międzynarodowego faktoringu w celu zwiększenia płynności finansowej firm eksportujących. Andrzej Żurawski (Adwokat-Członek Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej ) omówił instrumenty pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa w handlu międzynarodowym oraz przybliżył instytucje europejskie usprawniające windykację zagraniczną. Witold Anusz (Business Challenger) podkreślił nieocenioną rolę umiejętności handlowych i negocjacyjnych w procesie zdobywania międzynarodowych rynków. Olga Wasung oraz Anna Tarnacka-Besuch (Bank Zachodni WBK) zaznajomiły publiczność z nowoczesnymi metodami poszukiwania kontrahentów oraz zasadami prowadzenia analiz rynkowych. Krystian Opalla (Coface) nakreślił możliwości zarządzania ryzykiem w transakcjach eksportowych. Teodor Stępa (WSSE Invest Park) wskazał szanse wynikające z otrzymania zezwolenia na działalność we Wrocławskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

2015-09-30-kongresfh.jpg

Kongres Forum Hurtowe okazał się być dużym sukcesem organizacyjnym, dlatego już teraz planowana jest druga edycja wydarzenia. „Jesteśmy przekonani, że się uda znaleźć jeszcze lepsze rozwiązania, aby Kongres Forum Hurtowe na stałe zagościł w kalendarzu najważniejszych regionalnych spotkań biznesowych” – mówi Dawid Zając, Inicjator Kongresu.

Zdjęcia i mat. prasowy: Forum Hurtowe

Przeczytaj również:

Konferencje TSW 2021 online

9 kwiecień 2021
Zapraszamy do udziału w konferencjach online. Konferencje będą transmitowane na platformie: www.tsw.pl. Agenda wydarzenia: https://tsw.pl/article/konferencje Podczas konferencji będzie możliwość zadawania pytań do ekspertów na czacie. Wszystkie prezentacje będą dostępne na naszej stronie po konferencji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji: https://tsw.pl/v-register »

Zapraszamy do rejestracji na targi WorldFood Poland Virtual Expo

8 kwiecień 2021
Najważniejsze wydarzenie branży spożywczej, handlu, oraz sektora HoReCa, które odbędzie się w dniach: 20-22 kwietnia 2021 r. Specjalnie dla Państwa udostępniamy kod do bezpłatnej rejestracji – należy wybrać Bilet Branżowy oraz wpisać kod promocyjny: Kod rabatowy: FOOD13 WordFood Poland Virtual EXPO 2021 to wyjątkowa platforma internetowa, która umożliwia dostęp do tysięcy przedstawicieli branży spożywczej, których można zaprosić na spotkanie, a następnie podjąć z nimi współpracę. »

Nadchodzi kolejny sezon jabłkowy – co czeka sadowników i jak się przygotować?

8 kwiecień 2021
Działalność wielu branż w obecnej sytuacji związanej z globalną epidemią COVID-19 jest postawiona pod znakiem zapytania. Według ekspertów Unii Owocowej, rok 2021 dla producentów owoców i warzyw, będzie kolejnym rokiem poświęconym zdobywaniu nowych rynków i prezentowaniu polskich owoców na arenie międzynarodowej, ale to także kolejny rok borykania się ze stale rosnącymi kosztami w sektorze. »
Partnerzy