EU-Sub Saharan Africa Business Days

13 sierpień 2015

GIEŁDA KONTAKTÓW B2B Z PARTNERAMI Z AFRYKI SUBSAHARYJSKIEJ
w ramach Światowej Wystawy EXPO 2015 w Mediolanie
18 – 19 września 2015
                                      http://www.euexpo2015-africa.talkb2b.net/

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Promos – Agenda Izby Handlowej w Mediolanie zapraszają do udziału w giełdzie kontaktów B2B przedsiębiorców europejskich i Afryki Subsaharyjskiej w ramach Światowej Wystawy EXPO 2015 w Mediolanie, w związku z organizowanymi z tej okazji spotkaniami z przedsiębiorcami i organizacjami biznesowymi z krajów Afryki oraz konferencją poświeconą możliwości współpracy gospodarczej pomiędzy UE a Afryką Subsaharyjską

Giełda kooperacyjna poświęcona będzie branży rolno-spożywczej, bezpieczeństwu i kontroli żywnosci, biotechnologiom, technologiom w zakresie gospodarki wodnej, wytwarzaniu energii, odnawialnym źródłom energii. W spotkaniach z firmami afrykańskimi wezmą udział firmy z Polski, Włoch, Belgii, Francji, Hiszpanii, Słowenii oraz innych krajów europejskich.

Wydarzenie EU-Sub Saharan Africa Business Days realizowane jest w ramach projektu EU – Third Countries Events at Expo 2015 dofinansowanego przez UE, w którym uczestniczy Krajowa Izba Gospodarcza.Polscy przedsiębiorcy, którzy zgłoszą się do KIG, pokrywają jedynie koszty dojazdu/dolotu do miejsca imprezy oraz zakwaterowania. Udział w dwudniowym programie spotkań B2B z afrykańskimi i europejskimi firmami oraz konferencji jest bezpłatny, finansowany jest z w/w projektu. Uczesnicy maja zagwarantowany indywidualny harmonogram spotkań z wybranymi parnerami zarejestrowanymi na platformie programu http://www.euexpo2015-africa.talkb2b.net/ Wszystkim zainteresowanym KIG udzieli pomocy w zorganizowaniu podróży do Mediolaniu oraz w rezerwacji hotelowej na czas pobytu w Mediolanie.

Podczas sesji B2B będą Państwo mieli możliwość spotkania z przedsiębiorcami z następujących krajów Afryki Subsaharyjskiej:
● Afryka Środkowa: Kamerun, Republika Środkowoafrykańska, Czad, Demokratyczna Republika Konga, Gwinea Równikowa, Gabon, Kongo
● Afryka Wschodnia: Burundi, Komory, Dżibuti, Erytrea, Etiopia, Kenia, Ruanda, Seszele, Somalia, Sudan, Sudan Południowy, Tanzania, Uganda
● Afryka Zachodnia: Benin, Burkina Faso, Republika Zielonego Przylądka, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gambia, Ghana, Gwinea, Gwinea-Bissau, Liberia, Mali, Niger, Nigeria, Senegal, Sierra Leone, Togo
● Afryka Południowa: Angola, Botswana, Lesotho, Malawi, Mauritius, Mozambik, Namibia, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Republika Południowej Afryki, Suazi, Zambia, Zimbabwe

w celu omówienia i nawiązania konkretnych projektów dotyczących współpracy gospodarczej, transferu technologii i badań w dziedzinie biotechnologii i przetwórstwa żywności, energii odnawialnych i gospodarki wodnej.
Uczestnicząc w wydarzeniu, uzyskają Państwo nowe kontakty z przedsiębiorstwami, klastrami oraz organizacjami i instytucjami w wymienionych wyżej sektorach, a także zyskają Państwo szanse i możliwości współpracy z nowymi partnerami.

Rejestracja na konferencję i/lub spotkania B2B na stronie internetowej http://www.euexpo2015-africa.talkb2b.net/

Kontakt:
Krajowa Izba Gospodarcza - Biuro Współpracy z Zagranicą
Elżbieta Wojtas ewojtas@kig.pl Tel 22 63 09 752
Agnieszka Salamończyk asalamonczyk@kig.pl Tel 22 63 09 773

Zdjęcie, mat. prasowe: KIG

Przeczytaj również:

POLECO 2024 – biznesowe wydarzenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

6 listopad 2024
Targi POLECO 2024 potwierdziły swój status kluczowego wydarzenia biznesowego w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, przyciągając ponad 5000 uczestników gotowych nawiązać wartościowe kontakty handlowe oraz wymienić się wiedzą o najnowszych trendach i technologiach w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wystawcy z 10 krajów zaprezentowali innowacyjne rozwiązania – od zaawansowanych maszyn do segregacji i recyklingu »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID

5 listopad 2024
Przeprowadzone testy na terenie zakładu wyrobów spożywczych potwierdziły, że technologia RFID sprawdzi się w optymalizacji procesu inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach. Szacunki wskazują, iż przy liczbie 10 tys. środków trwałych do zinwentaryzowania metodą tradycyjną potrzeba 30 pełnych dni, a za pomocą RFID 2 dni, natomiast samo tworzenie raportu zajmie 5 min przy 5 dniach metodą ręczną. »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID na przykładzie producenta spożywczego

5 listopad 2024
Wiodący producent wyrobów spożywczych powierzył firmie ISS RFID przeprowadzenie testów systemu RFID w obszarze produkcyjnym, magazynowym i biurowym. Ich celem było zbadanie środowiska dla funkcjonowania technologii RFID i sprawdzenie możliwości optymalizacji obszaru inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi. Testy, których wyniki przedstawiono w 3. kwartale br., potwierdziły zasadność wdrożenia technologii radiowej. »
Partnerzy