KIG gościła przedstawicieli nepalskiego biznesu

20 marzec 2015

17 marca 2015 r. Krajowa Izba Gospodarcza gościła przedstawicieli nepalskiego biznesu. Nepalscy przedsiębiorcy reprezentowani przez przedstawicieli sektora rolno-spożywczego, budowlanego, energetycznego bankowego, turystycznego oraz przedstawiciele mediów, przebywali w Polsce w dniach 15-18 marca br. Wraz z nimi przybył do Polski Konsul Honorowy RP w Kathmandu Lokmanya Golchha, który pełni jednocześnie funkcję wiceprezesa Nepalskiej Izby Przemysłu i Handlu. Polska była kolejnym krajem na trasie podróży nepalskiej delegacji m. in. do Turcji i Estonii oraz na Litwę i Łotwę. Spotkanie zorganizowane pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej było doskonałą okazją do zapoznania się z wieloma aspektami przyszłej współpracy gospodarczej. W ocenie zarówno strony polskiej, jak i nepalskiej - mimo obrotów na poziomie prawie 1,5 mln USD, przy dynamice 13% - potencjał współpracy jest wciąż jeszcze nie w pełni wykorzystany. Zebrani przedsiębiorcy polscy i nepalscy zapoznali się ponadto z prezentacją Karola Rozenberga, przedstawiciela Departamentu Wspierania Eksportu w Banku Gospodarstwa Krajowego: „W jaki sposób BGK, w ramach Rządowego Programu Finansowe Wspieranie Eksportu, może pomóc w realizacji planów internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw?”Na spotkanie przybyli również przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Departamentu Azji i Pacyfiku, Departamentu Współpracy Ekonomicznej oraz Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki.Na uwagę zasługuje fakt, że przed seminarium podpisano w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Umowę o Współpracy pomiędzy Krajową Izbą Gospodarczą a Nepalską Izbą Przemysłu i Handlu. Celem porozumienia jest wspieranie działań na rzecz rozwoju współpracy gospodarczej poprzez wymianę informacji, organizację misji, udziału w targach i innych imprezach biznesowych.
Na to ważne wydarzenie została również zaproszona redakcja POLANDFRUITS.

Na podst.mat.prasowych KIG

Przeczytaj również:

Konsorcjum Fresh Produce wzywa rząd do umożliwienia oficjalnych inspekcji

7 maj 2024
„Staliśmy się pośmiewiskiem Europy”: Szef konsorcjum Fresh Produce krytykuje strategię graniczną Wielkiej Brytanii Nigel Jenney, dyrektor naczelny konsorcjum Fresh Produce Consortium (FPC), potępił rozwiązanie graniczne przyjęte przez rząd Wielkiej Brytanii po brexicie. „Rząd w zręczny sposób stworzył najbardziej nieefektywną i kosztowną granicę na świecie” – stwierdziła Jenney. „Ta jedyna w życiu szansa została zaprzepaszczona”. »

Ulepszenia monitorowania Echinothrips dzięki nowej pułapce Bug-Scan® Green

6 maj 2024
Zaprojektowane z myślą o optymalizacji monitorowania, nowe pułapki samoprzylepne Bug-Scan® Green okazały się siedmiokrotnie bardziej atrakcyjne dla Echinothrips niż żółte lub niebieskie pułapki samoprzylepne. „W przypadku wciornastków, które rzadko latają, atrakcyjne lepkie pułapki są kluczem do skutecznego rozpoznania – zasadniczej części skutecznego programu kontroli IPM” – mówi Yannah Cornelis, menedżer produktu ds. monitorowania i rozpoznania. »

Innowacja odmianowa i certyfikowana jakość: dwa wydarzenia dedykowane szkółkom roślin

2 maj 2024
W ciągu ostatnich kilku lat włoska branża szkółkarska stała się strategicznym graczem w ewolucji łańcuchów dostaw owoców. Początkowo utworzona i rozwijana w kontekście regionalnym, następnie przeszła proces samoorganizacji, agregacji i ekspansji, wykraczając poza granice krajowe, stając się wiodącym przemysłem międzynarodowym. Potwierdzają to dane międzybranżowego konsorcjum CIVI-Italia, które reprezentuje 90% profesjonalistów w branży i odnotowuje roczną produkcję 60 milionów sadzonek owocowych »
Partnerzy