Akademia Młodego Logistyka

9 sierpień 2017

Projekt umożliwia młodym osobom zapoznanie się z charakterem pracy w branży TSL, poznanie specyfiki poszczególnych działów tj. logistyka, spedycja, magazynowanie oraz zdobycie praktycznego doświadczenia. Działania ukierunkowane są również na aktywizację pracowników firmy, na rzecz edukowania i wspierania młodzieży - jako potencjalnych pracowników oraz do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Akademia Młodego Logistyka opiera się na trzech obszarach aktywności. 

Praktyki i staże
Realizowany w Seifert Polska program praktyk i staży skierowany jest  do studentów i absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku logistyka, transport i spedycja. Młodzi ludzie mają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w pracy na różnych stanowiskach, w wielu oddziałach firmy na terenie całego kraju.
Seifert Polska jest partnerem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Na postawie podpisanej Umowy o współpracy, studenci dualnych studiów niestacjonarnych na kierunku logistyka, obok zajęć teoretycznych na uczelni, odbywają także praktykę w wybranym oddziale Seifert Polska.

Dzień Przedsiębiorczości
To ogólnopolski projekt skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą zweryfikować swoje plany zawodowe i poznać specyfikę pracy w różnych firmach. Inicjatywa ma na celu ułatwienie młodym osobom dokonanie trafnej decyzji i wejście na rynek pracy. Organizatorem programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Seifert Polska po raz pierwszy wziął udział w tegorocznej edycji projektu, zapraszając grupę uczniów do siedziby firmy w Mysłowicach. W projekcie  oprócz firmy Seifert uczestniczyło szereg innych przedsiębiorstw, takich jak: Leroy Merlin, Amica, Decathlon, Carrefour, czy PKO BP.

Ikar Jakości
Seifert Polska jest partnerem drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania – Ikar Jakości im. prof. Romualda Kolmana. To inicjatywa, która wyróżnia i docenia wkład młodych osób w  tworzenie wartościowych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Organizatorem konkursu jest Fundacja Qualitas. Konkurs promuje projakościowe podejście do zarządzania i pomysły, które znajdują praktyczne zastosowanie, w działalności firm o różnych profilach. Konkurs dedykowany jest wszystkim studentom i  absolwentom studiów pierwszego i drugiego stopnia państwowych oraz  prywatnych uczelni w Polsce. Patronat honorowy nad inicjatywą objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dla najlepszej pracy dyplomowej z  zakresu logistyki i transportu firma Seifert Polska przyznaje dodatkowe wyróżnienie,  w postaci laptopa oraz półrocznego stażu w jednej z wybranych lokalizacji Grupy Seifert w Polsce.

Mat. prasowe: Seifert Polska

Przeczytaj również:

Macfrut - dzień trzeci

10 maj 2024
Nowe granice podkładek. Powrót do przeszłości w świecie podkładek dla najpopularniejszych włoskich roślin owocowych, takich jak jabłka, gruszki i owoce pestkowe. Kierunek badań ma na celu odzyskanie „starego” wigoru tych roślin, aby uczynić je odpornymi na nowe fitopatologie. Wyłoniło się to podczas Międzynarodowego Sympozjum Podstawek, w którym uczestniczyli czołowi badacze z całego świata. Orodnictwo włoskie i europejskie w ogóle przesuwa się na wschód, szczególnie do Azerbejdżanu, Uzbekistanu czy Mołdawii, »

Macfrut drugiego dnia

9 maj 2024
Międzynarodowe targi sektora świeżych produktów, które do jutra odbędą się w Rimini Expo Center, w centrum uwagi znajdą się innowacje w biorozwiązaniach i badania odmianowe w sektorze winogron stołowych. Zaprezentowano także Program Transformacji Rolnej Demokratycznej Republiki Konga. Demokratyczna Republika Konga ma bardzo duży potencjał i dąży do stworzenia możliwości partnerstwa dla włoskich i europejskich firm pragnących inwestować w tym państwie afrykańskim. »

Macfrut - 8 maja

8 maj 2024
Doświadczenia z uprawą w pomieszczeniach i zastosowania farmaceutyczne. Rolnictwo wertykalne: znaczenie współpracy multidyscyplinarnej, kluczowej w środowisku akademickim, krzyżuje innowacyjne praktyki agronomiczne z korzyścią dla zdrowia i jakości życia. Nie zapominając o potrzebie niemal ciągłych badań, jak zauważyła Andrea Primavera, prezes Fippo (Włoskiej Federacji Oficjalnych Producentów Roślin). To wokół tych koncepcji powstała konferencja »
Partnerzy