Duże zaintesowanie polskich firm targami Fresh Business Expo Ukraina 2017

14 wrzesień 2017

5-7 December 2017
Kiev, Ukraine

Organizatorzy targów Fresh Business Expo Ukraina, które odbędą się w dniach 5-7 grudnia 2017 roku w Kijowie na Ukrainie, z przyjemnością zauważają duże zainteresowanie tym wydarzeniem wśród polskich firm.

Fresh Business Expo jest jedynym wydarzeniem handlowym na Ukrainie, które dotyczy wyłącznie łańcucha Świeżych Produktów.

Na podstawie pozytywnych wyników edycji z roku 2016 w połączeniu z sytuacją na rynku, która zyskuje coraz większą popularność, organizatorzy zauważają, że zainteresowanie rynkiem ukraińskim rośnie, szczególnie wśród polskich firm.

Oczekuje się, że gospodarka ukraińska wzrośnie o około 2,5% w tym roku i oczekuje się dalszego wzrostu w 2018 roku.

Biorąc pod uwagę, że Polska i Ukraina są krajami sąsiadującymi, a także mając silną i długotrwałą relację w handlu, a także fakt, że wprowadzono w życie umowę o wolnym handlu między UE a Ukrainą, czyni z Ukrainy bardzo interesujący i wschodzący rynek dla polskich firm.

Dzięki umowie o wolnym handlu (FTA) Ukraina może rozszerzyć swój eksport do całej Unii Europejskiej, otwierając ogromny rynek i nowe możliwości. Powoduje to silny wzrost produkcji owoców i warzyw, który oferuje ogromny potencjał (polskich) dostawców technologii i urządzeń cieplarnianych, maszyn przetwórczych oraz maszyn i magazynowania po zbiorze.

W najbliższej edycji swój udział w targach potwierdziły następujące polskie firmy: Green Sort, Grupa Imago, Korfanty Nursery, Mega Sp. Z.o.o., Poland Fruits, Polskie Borowki, Sorter Sp. J., UNI-MASZ H.M.Juszczuk Sp.j., Unidex Freezing Tunnels, Unimasz Sp. z o.o. and WDK Tunnels.

Jednym z kluczowych czynników sukcesu wystawy jest konferencja "Owoce i warzywa na Ukrainie" organizowana przez Fruit Inform w ramach wystawy.

Konferencja i wystawa skupia wiodących producentów, handlowców, kluczowych nabywców supermarketów, importerów, eksporterów, przetwórców, dostawców sprzętu wejściowego i sprzętu.

Więcej informacji: www.freshbusiness-expo.com

Organizatorzy:
Nova Exhibitions B.V. (The Netherlands), Fruit Inform (Ukraine),
CoD Exhibitions Ltd. (Ukraine)

Przeczytaj również:

Partnerzy