Duże zaintesowanie polskich firm targami Fresh Business Expo Ukraina 2017

14 wrzesień 2017

5-7 December 2017
Kiev, Ukraine

Organizatorzy targów Fresh Business Expo Ukraina, które odbędą się w dniach 5-7 grudnia 2017 roku w Kijowie na Ukrainie, z przyjemnością zauważają duże zainteresowanie tym wydarzeniem wśród polskich firm.

Fresh Business Expo jest jedynym wydarzeniem handlowym na Ukrainie, które dotyczy wyłącznie łańcucha Świeżych Produktów.

Na podstawie pozytywnych wyników edycji z roku 2016 w połączeniu z sytuacją na rynku, która zyskuje coraz większą popularność, organizatorzy zauważają, że zainteresowanie rynkiem ukraińskim rośnie, szczególnie wśród polskich firm.

Oczekuje się, że gospodarka ukraińska wzrośnie o około 2,5% w tym roku i oczekuje się dalszego wzrostu w 2018 roku.

Biorąc pod uwagę, że Polska i Ukraina są krajami sąsiadującymi, a także mając silną i długotrwałą relację w handlu, a także fakt, że wprowadzono w życie umowę o wolnym handlu między UE a Ukrainą, czyni z Ukrainy bardzo interesujący i wschodzący rynek dla polskich firm.

Dzięki umowie o wolnym handlu (FTA) Ukraina może rozszerzyć swój eksport do całej Unii Europejskiej, otwierając ogromny rynek i nowe możliwości. Powoduje to silny wzrost produkcji owoców i warzyw, który oferuje ogromny potencjał (polskich) dostawców technologii i urządzeń cieplarnianych, maszyn przetwórczych oraz maszyn i magazynowania po zbiorze.

W najbliższej edycji swój udział w targach potwierdziły następujące polskie firmy: Green Sort, Grupa Imago, Korfanty Nursery, Mega Sp. Z.o.o., Poland Fruits, Polskie Borowki, Sorter Sp. J., UNI-MASZ H.M.Juszczuk Sp.j., Unidex Freezing Tunnels, Unimasz Sp. z o.o. and WDK Tunnels.

Jednym z kluczowych czynników sukcesu wystawy jest konferencja "Owoce i warzywa na Ukrainie" organizowana przez Fruit Inform w ramach wystawy.

Konferencja i wystawa skupia wiodących producentów, handlowców, kluczowych nabywców supermarketów, importerów, eksporterów, przetwórców, dostawców sprzętu wejściowego i sprzętu.

Więcej informacji: www.freshbusiness-expo.com

Organizatorzy:
Nova Exhibitions B.V. (The Netherlands), Fruit Inform (Ukraine),
CoD Exhibitions Ltd. (Ukraine)

Przeczytaj również:

TSW - targi owocnych spotkań

19 styczeń 2018
W dniach 10 i 11 stycznia 2018 roku w Ptak Warsaw Center odbyła się VIII edycja Targów Warzywnictwa i Sadownictwa. TSW 2018 były rekordowe i w pełni zasłużyły na miano TARGÓW OWOCNYCH SPOTKAŃ. W tegorocznej edycji targów udział wzięło 328 wystawców, a centrum wystawowe odwiedziło 15 503 osób. Wygłoszonych zostało 60 wykładów. Na targach nie zabrakło również Platformy Współpracy Handlowej POLAND FRUITS, która zaprezentowała najnowsze wydanie swojego czasopisma, dedykowanego prezentacji produktów oraz niezbędnego technicznego know-how. »

Czy polskie wina mogą konkurować z zagranicznymi gigantami?

8 styczeń 2018
Rynek alkoholi jest dynamiczny, a zapotrzebowanie na wyroby regionalne, autentyczne i wysokiej jakości to jeden z najsilniejszych trendów rynku spożywczego w Polsce i Europie. Branża spirytusowa w Polsce jest istotnym elementem polskiej gospodarki a polska wódka jest jedyną polską marką globalną obecną na wszystkich rynkach całego świata. Rośnie sprzedaż wina, piwa regionalnego, wódki premium i whisky. Świadomość polskiego konsumenta jest na coraz wyższym poziomie, zwłaszcza jeżeli chodzi o dobór szczepów i regionów. »

Rekordowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa już w styczniu!

5 styczeń 2018
W dniach 10 i 11 stycznia 2018 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się VIII edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. TSW to największa branżowa impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z branży ogrodniczej. Na 18 000 metrach kwadratowych ponad 320 wystawców zaprezentuje bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, artykuły wspierające produkcję ogrodniczą. »
Partnerzy