Fresh Market 2017 Business Meetings & Retail Center

2 październik 2017

Jubileuszowa już X-Edycja Konferencji Fresh Market 2017 odbyła się 21 września w Centrum Konferencyjnym Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Sponsorem wydarzenia była włoska firma Carton Pack.

Fresh Market to międzynarodowe spotkanie dostawców świeżych owoców, warzyw i kwiatów z kupcami reprezentującymi sieci handlowe. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie wydarzeniem, w tym roku, w wydarzeniu uczestniczyli producenci i dystrybutorzy owoców, warzyw i kwiatów z 17 krajów. Najliczniejsza reprezentacja przybyła z Holandii, Włoch, Hiszpanii i Belgii.
Podczas Konferencji odbyły się panele dyskusyjne poświęcone najważniejszym zagadnieniom sektora produkcji świeżych owoców i warzyw – wiedzą dzielili się eksperci z branży.

Fresh Market to bezpośrednie spotkania biznesowe z kupcami z sieci handlowych.  W tegorocznej edycji uczestnicy przeprowadzili łącznie ponad 1300 spotkań z przedstawicielami: AUCHAN, ATB Ukraina, AVITA, BIEDRONKA, BIELMARKET (Białoruś), BRNENKA (Czechy), CARREFOUR, DINO MARKET, FRESHMAKRET, INTERMARCHE, KAUFLAND, MAGNIT (Rosja), MAKRO Cash & Carry, MAXIMA (Litwa), MINUTA 8, PIOTR I PAWEŁ, STOKROTKA, TOPAZ, TOP-MARKET, VIKTORIA (Kaliningrad) i ŻABKA.
Uczestnicy Fresh Market 2017 wykorzystali jedyną i niepowtarzalną okazję w roku aby omówić warunki rozpoczęcia dostaw z przedstawicielami marketów odpowiedzialnymi za zakup świeżych owoców, warzyw i kwiatów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, zorganizowana została wystawa stoisk prezentujących ofertę handlową Sponsorów i Firm uczestniczących w wydarzeniu umożliwiając im promocję najnowszych produktów i usług dla branży wśród ponad 350 uczestników Konferencji.

Podczas Konferencji po raz kolejny został wyłoniony zwycięzca konkursu na najbardziej innowacyjny produkt branży: Fresh Market Award – Produkt Roku 2017. Zwycięskim produktem okazały się świeże jagody Goji – nowość na polskim rynku - jagody charakteryzujące się niesamowicie wysoką zawartością witaminy C i działaniem antyrakowym. Jagody Goji dostarczane są bezpośrednio z mołdawskich plantacji przez firmę DILAR.

Zapraszamy do udziału w 2018 roku.

Przeczytaj również:

Dlaczego São Paulo?

7 czerwiec 2018
Położony na południowym wschodzie Brazylii, zamieszkały przez 42 mln mieszkańców stan São Paulo jest największym ośrodkiem gospodarczo-przemysłowym na południowej półkuli. W samym stanie São Paulo generowane jest ponad 33% brazylijskiego PKB, które wartością przewyższa PKB krajów takich jak Argentyna, Indonezja, Holandia czy Turcja. Skumulowane jest tu również 43% sektora usługowego całego kraju. São Paulo jest trzecim co do wielkości miastem na świecie oraz przemysłowo-handlowym centrum Brazylii. »

Nowy projekt międzynarodowego łańcucha dostaw

25 maj 2018
Grupa Besana, będąca światowym liderem w produkcji orzechów i suszonych owoców, prezentuje model zintegrowanego rozwoju, którego celem jest zwiększenie produkcji na zasadach partnerskich. Realizowane są inwestycje o wartości 2 milionów euro. Celem jest zwiększenie upraw orzechów włoskich, orzechów laskowych i migdałów, tworząc projekt łańcucha dostaw z udziałem producentów z Europy Środkowej i Azji Środkowej. »

Tesco Polska ograniczyło ilość marnowanej żywności o 33% rok do roku

18 maj 2018
Tesco ponownie publikuje dane dotyczące skali marnowania żywności – nadal pozostając jedyną siecią handlową w Polsce raportującą tego typu dane. Zgodnie z zestawieniem za miniony rok finansowy, firma zmniejszyła ilość wyrzucanej żywności o 33% rok do roku, jednocześnie przekazując 2 245 ton niesprzedanych pełnowartościowych nadwyżek żywności Bankom Żywności, Caritas Polska i lokalnym organizacjom charytatywnym. »
Partnerzy