Festiwal nowości na POLAGRA-PREMIERY

22 styczeń 2020

Ekspozycja targowa objęła 7 pawilonów, wypełnionych po brzegi nowościami, które producenci i dystrybutorzy prezentowali na nadchodzący sezon.

Polagra-Premiery to jedno z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi trwały od 17.01 do niedzieli 19.01. Styczniowy termin wydarzenia to doskonały czas na to, by podsunąć rolnikom pomysły na nowe inwestycje. W grupie prawie 300 wystawców znalazły się światowe marki m.in. CLAAS, ZETOR, FENDT, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, VALTRA, KUHN oraz topowi polscy producenci tacy jak SAMASZ, KFMR KRUKOWIAK, BIN, MANDAM, UNIA, AGRO-TOM, POMOT, AGRO-MASZ, KMK AGRO, SWIMER. Zaprezentowanych zostało prawie 400 marek oraz 150 absolutnych premier produktowych, które do tej pory nie były prezentowane na polskim rynku.

Wszyscy spragnieni wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach i najnowszych produktach rozpoczęli zwiedzanie ekspozycji od wystawy produktów nagrodzonych w konkursie ZŁOTY MEDAL MTP. Sąd konkursowy wyłonił w tej edycji aż 37 laureatów. Lista laureatów znajduje się na www.polagra-premiery.pl. Firma CLAAS zaprezentowała Lexion 6000, kombajn łączący zalety bębna przyspieszającego, młócącego, separatora oraz odrzutnika, z innowacyjnym napędem synchronizującym wszystkie bębny. JOHN DEERE przedstawił czterogąsienicowy ciągnik rolniczy 8RX 410, idealną maszynę do wymagających terenów oraz trudnych typów gleby. Wśród wystawców nie zabrakło również polskich producentów, którzy zaprezentowali produkty zawierające innowacyjne rozwiązania. Przykładem będzie maszyna do zbierania kamieni Husarya SCS-100, firmy USARYA POLSKA, przeznaczona do mechanicznego zbierania kamieni z wierzchniej warstwy gleby, czy opryskiwacz Heron 50 27, o pojemności zbiornika głównego 5000l, jednej z najstarszych polskich firm rolniczych UNIA Sp. z o.o. To zaledwie kilka z ponad kilkuset nowości, które można było obejrzeć na żywo w Poznaniu.

INNOWACJE NA POLU
Oprócz nowości maszynowych nie zabrakło też nowości w zakresie systemów oraz aplikacji usprawniających zarządzanie gospodarstwem. Wśród nich z pewnością na uwagę zasługuje Data Connect, czyli interfejs umożliwiający kontrolę parametrów ciągników i maszyn różnych marek. eAgronom, czyli program, który ułatwia zarządzanie gospodarstwem, pracownikami oraz polami czy Uniform Agri, który usprawnia zarządzaniem stadem bydła mlecznego to równie ciekawe propozycje od wystawców Polagra-Premiery.

Przeczytaj również:

POLECO 2024 – biznesowe wydarzenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

6 listopad 2024
Targi POLECO 2024 potwierdziły swój status kluczowego wydarzenia biznesowego w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, przyciągając ponad 5000 uczestników gotowych nawiązać wartościowe kontakty handlowe oraz wymienić się wiedzą o najnowszych trendach i technologiach w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wystawcy z 10 krajów zaprezentowali innowacyjne rozwiązania – od zaawansowanych maszyn do segregacji i recyklingu »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID

5 listopad 2024
Przeprowadzone testy na terenie zakładu wyrobów spożywczych potwierdziły, że technologia RFID sprawdzi się w optymalizacji procesu inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach. Szacunki wskazują, iż przy liczbie 10 tys. środków trwałych do zinwentaryzowania metodą tradycyjną potrzeba 30 pełnych dni, a za pomocą RFID 2 dni, natomiast samo tworzenie raportu zajmie 5 min przy 5 dniach metodą ręczną. »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID na przykładzie producenta spożywczego

5 listopad 2024
Wiodący producent wyrobów spożywczych powierzył firmie ISS RFID przeprowadzenie testów systemu RFID w obszarze produkcyjnym, magazynowym i biurowym. Ich celem było zbadanie środowiska dla funkcjonowania technologii RFID i sprawdzenie możliwości optymalizacji obszaru inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi. Testy, których wyniki przedstawiono w 3. kwartale br., potwierdziły zasadność wdrożenia technologii radiowej. »
Partnerzy